Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szavaznátok-e egy ilyen...

Szavaznátok-e egy ilyen programmal rendelkező pártra?

Figyelt kérdés

Először is, átirnánk a választási törvényt hogy a kis pártoknak legyen esélye úgy mint Hollandiában.


Az ország nem Oroszországot, Kínát, és a Türk államokat tekintené példának hanem Új-Zélandot, Svájcot, USA-t.


Eltörölnének az autópályákon a sebességhatárokat.

Teljesen legalizálnánk a kaszinókat, úgy hogy bárki üzemeltethessen.


Az eddigi kormányok tagjait életfogytig börtönbe zárnánk.


Legalizálnánk a fegyvertartást úgy hogy bármely pszichológiailag arra alkalmas személy tarthasson bármilyen fegyvert.


Privatizálnánk nagyjából mindent (tisztességesen), többek közt a tömegközlekedést, az egészségügyet, az áram és vizellátást.

Engedélyeznénk a teljes önellátást.


Eltörölnénk a kötelező tb-t, helyette mindenki maga dönthetné el fizet-e valamilyen biztosítást az egészségére.

A legtöbb adónemet lecsökkentenénk ill. eltörölnénk. Cserébe nem lenne annyi támogatás meg megsegités nem lenne "gondoskodó állam".

Az ÁFA-t 5% körülire vinnénk le.

Bizonyos mértékig legalizálnánk a drogokat, tehát kijelölt helyeken lehetne árusítani és bizonyos mennyiség alatt nem büntetnének meg ha találnak.


Az oktatást megreformálnánk, a tantervekből sok felesleges dolgot kihúznánk és angolszász-abbá tennénk az egészet. A felsőoktatási intézmény autonómiáját kibővitenénk. Az állam egyszerűbbé tenné és népszerűsitené a magán oktatási intézményeket, alternatív iskolákat, otthontanulást, magántanulóságot.


Teljes szólásszabadság lenne, a legdurvább sjw baromságot ugyanúgy lehetne terjeszteni mint annak az ellentétét, és bármilyen hangnemben bárkit lehetne szidni, teljesen hülye dolgokat is lehetne terjeszteni (pl Gődény tevékenysége).


Az ország átrendezné az EU-val való viszonyát és fokozatosan átállna olyan helyzetbe mint Svájc.

Azután akivel tudunk szabadkereskedelmi egyezményt kötnénk pl Svájccal, Dél-Koreával, Japánnal, Nagy-britanniával, Oroszországgal, Kanadával, Brazíliával, Ausztráliával, Chilével, Norvégiával, Argentinával és Ukrajnával.

A gazdaságot is megreformálnánk és az összeszerelő üzem rendszer helyett, a kutatás-fejlesztés alapú iparágakat támogatná, a mezőgazdaságot, az arra épülő ipart, a turizmust, valamint a pénzügyi szektort is, és banktitoktörvényt léptetnénk életbe.


Az egyházakat nem támogatná az állam, mindegyiket a hívek tartanák el, és a focit sem tömné ki pénzzel.


Legalizálnánk az Eutanáziát.


A bevándorlási törvényeket átirnánk és a schengeni zónán kivülieknek pontrendszer alapú bevándorlási szisztémát csinálnánk, így csak képzett és a társadalom számára hasznos emberek jönnének, természetesen a Schengeni országokba ugyanúgy lehetne menni mint eddig.


A környezetvédelmi előirásokon lazitanánk és a legbenzinfalóbb amcsi autószörnyek is szabadon lehetnének az utakon.


Legalizálnánk az internetes kalózkodást.



2021. jan. 27. 09:49
A kérdező szavazást indított:
Támogatnám
Nem támogatnám
🥔🥔🥔🥔🥔
36 szavazat
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
78%

Minek a sebességhatár eltörlés? 130 al alig tudnak menni, persze, majd 260al repülő X5 szétbombázzon egy kisautót amelyik sofőrje kezdő. Nem kell Rezesovázni.. inkább a jobbkéz szabályt kellene ignorálni, ja meg a 70 es sebességhatárt 3.5t felett országúton Szlovák példára. Meg az elözni tilost 3.5 t felett, igen! Mert ha 60 al megy az IFA szabályosan nem lesz ott a kaja a boltba.


Környezetvédelmen ne változtass. :) inkább több töltőhálózat és parkolóházak kellenének.

2021. jan. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
87%
Remélem, kérdező, nem vagy több tízévesnél.... :-DDD
2021. jan. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
19%
Simán
2021. jan. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
#1 én nem azt mondtam hogy minden úton minden sebesseghatart eltörölnék, csak hogy autópályákon. Mert amúgy sem tartják be akik nem akarják és az x5 most is 260-nal száguldozik.
2021. jan. 27. 10:41
 5/39 anonim ***** válasza:
90%
Én nem tudom te hol élhetsz ahol Gődény tevékenysége az extrém, de biztos jó hely lehet.
2021. jan. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Én nem mondtam hogy extrém amit csinál, csak hogy mostanában szekalja őt az állam, így meg nem szekálhatná.
2021. jan. 27. 10:45
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
Ezt értem, de ha azt írod hogy bármilyen extrém dolgot le szabad írni, lehet terjeszteni, akkor ne Gődénnyel dobálózzál, hanem pl a Breivik / Hitlert éltető emberekről beszélj vagy valami nem elfogadott szexuális orientációról (pedofília, zoofília, nekrofília).
2021. jan. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
#7 igen. Ezt is lehetne
2021. jan. 27. 10:55
 9/39 A kérdező kommentje:
Amúgy áruljátok már el, mi olyan rossz a programomban?
2021. jan. 27. 10:57
 10/39 GretaThunberg ***** válasza:
73%
Nem tudom miért kell még az alapszükségleteinket ellátó ágazatokat is mindenáron privatizálni, szerintem etéren több állami szerepvállalás kéne. Pl közösségileg megtervezni az élelmiszer termelését és elosztását, lakhatást, energiaellátást (ez persze feltételezi a népesség bizonyos határon belül tartását, ami szintén a közösség hatásköre). Ez már alapja lehetne egy olyan társadalomnak, ahol az emberek nem a piacnak kiszolgáltatva bérrabszolgaként élik le az életüket. A közlekedésbe is a közösségit kellene előnyben részesíteni, észrevenni hogy a személyautók hiába biztosítanak egy nagyobb fokú szabadságot a tulajdonosaiknak, a társadalom többi tagját megfosztják a csendhez, tiszta levegőhöz, helyhez való joguktól (városokban a közlekedést is nagyban megnehezítik). A környezeti előírások lazítását hasonló okokból nem támogatnám (sőt). A többivel nagyrészt egyetértek, mivel alapvetően szabadságpárti vagyok.
2021. jan. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!