Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Kire szavaznátok az alábbiak...

Kire szavaznátok az alábbiak közül a miniszterelnök-jelölti előválasztáson ?

Figyelt kérdés
Mik az erősségeik/gyengeségeik ? Írjatok jellemrajzot róluk.

2021. márc. 20. 18:01
A kérdező szavazást indított:
Dobrev Klára
Jakab Péter
Karácsony Gergely
Fekete-Győr András
Márki-Zay Péter
30 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
21%

DK, JP semmiképp


KG, MZ elégedjen meg a Major címmel, mert a két szék közé is lehet esni.


Fekete Győr legyen

2021. márc. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát, DK. Mert biztos a bukás megy év után, és ô az köztük, aki nem hiányozna, ha utána eltűnne a politikából. A többiek többre hivatottak, és szerintem ha sikerül is a kormányváltás, max 4 évre szól majd, mert ezek a tetvek a kétharmados jogszabályokkal kb senki mozgásteret nem hagytak az utódnak. Viszont emiatt a következőt meg lehet nyerni azzal, hogy lassan, semmit nem csinált a baloldal négy év alatt.
2021. márc. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Bajnai
2021. márc. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az ismertebb nevek közül egyikre sem, Márki-Zay Péter Mindenki Magyarországa Mozgalma a felsoroltak közül a legszimpatikusabb, programjukban az euró bevezetése az egyetlen amit nem támogatnék, de ezen kívül nincs gondom velük, sőt.


Viszont Dr. Pálinkás József neve kimaradt, ő az Új Világ Néppárt elnöke, az ellenzéki összefogásban szintén (ha jól tudom) szavazható miniszterelnök jelölt lesz. Amennyiben jól tudom én rájuk fogok szavazni, ők nagyjából azt az irányt képviselik amire szüksége lenne Magyarországnak. (Bár ők is bevezetnék az eurót...)

Viszont kidolgozott program tekintetében ők állnak az élen.

[link]

[link]


A többi politikusról azt gondolom nincs meg az a kellő háttér ami elég lenne egy ország irányítására, nincs mögöttük kézzel fogható, reális program.


Még Toroczkai Lászlón gondolkodtam, mivel ők nem vezetnék be az eurót, de a közbiztonság kezelésük számomra nagyon radikális.


Dr. Pálinkás József programjában ami kifejezetten tetszik, az hogy már gyermekkortól a "kritikus gondolkozásra" való tanítás része lenne az oktatásnak, ez pedig az a szemléletmód amire mindenkinek szüksége lenne ahhoz hogy sikeres emberré váljon felnőtt korára.

2021. márc. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Bárkit csak Fekete-Győr András ne kerüljön ki, ő lenne a lehető legrosszabb.
2021. márc. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%
Orbán Viktorra!
2021. márc. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

FeGyőr: Nem kell. Orbán Viktor fiatal, kiherélt változata.


Dobrev Klára: Felejtős. Gyurcsány Ferenc felesége. Ergo benne van a kígyófészekben.


Jakab Péter: Kiváló szónok. Komolyan. Le a kalappal. Nem láttam még embert ennyire határozottan és erőteljesen beszélni. Fontos számara a nép jóléte hisz ők tartanák hatalmon. Viszont kétséges, hogy el tudna e vezetni egy országot. Nem tudom. Meglátjuk.


Karácsony Gergely: Inkább ne. Nem akar ő semmit. Inkább csak rábeszélik. Ő egy ikon lett mint Jakab Péter. Az ellenállás ikonja, aki megnyerte Budapestet. De egy országot nem tudna elkormányozni.


Márki-Zay: Remélem, hogy ő lesz. Határozott. Tisztán beszél. Lényegretörő és szimpatikus politikus. És sikerült megvernie a Fideszt. Ráadásul Lázár János városában. Szép teljesítmeny. És Karácsonnyal ellentétben neki vannak ambíciói. Remélem.


A voksomat Márki-Zay vagy Jakab kapja. Remélem közülük kerül ki a győztes.

2021. márc. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek a #7-sel, ma jobban utána jártam a dolgoknak, mérlegeltem és a felsoroltak közül két lehetőség jöhet szóba: Jakab Péter vagy Márki-Zay Péter.


Rajtuk kívül más szóba sem jöhet.

2021. márc. 21. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!