Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Kire szavaznál, ha most...

Kire szavaznál, ha most lennének a választások?

Figyelt kérdés

2021. márc. 22. 20:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

Mit értesz "Többi normális párt" alatt?


Népszavazást tartanának arról hogy benn maradjunk-e az EU-ban, de nem egyből arra kell asszociálni hogy egyből a megválasztásuk után tartanának népszavazást, ők ezt 2029-ben tartják esedékesnek. Szóval ez egyenlőre tárgytalan.


Halálbüntetés bevezetése, itt sem arra kell gondolni hogy bárkit kivégeznének, de aki mondjuk sorozatgyilkos az megérdemli a halált, az ilyen emberek kiérdemelnék a halált.


Sorkatonaságnál pedig egy kb. 2 hónapos alap kiképzésről lenne szó, svájci példára lenne bevezetve, de attól is könnyebb lenne, még az is tervbe van, hogy fizetnének a kiképzésért. Szóval ez nem több mint egy hosszabb tábor amiért akár fizetnek is.

Ha meg netán háború törne ki, akkor jelenleg ott tartanánk hogy gyorsan kiutazna a legtöbb fiatal nehogy bárki is besorozza.


Azt sem értem miért kell egyből ilyen téren lenézni a másik álláspontját pártpolitikai kérdésben "a ti vicc pártotok".


Nem feltétlen fogok a Mi Hazánkra szavazni, de számomra Toroczkai László a legszimpatikusabb politikus, mellette pedig ott van Dúró Dóra és Novák Előd akikkel szintén egyet tudok érteni jelenleg, de a Jakab Péter féle Jobbiktól sem vagyok elhatárolódva, nekem ezzel az ellenzéki "összefogással" van gondom, jelenlegi formában van esélyük a Fidesszel szemben, de például Fekete-Győr Andrást vagy Dobrev Klárát nem szeretném miniszterelnökként látni.


Nekem alapvetően a Se ez (Fidesz), se az (ellenzéki összefogás) nem tetszik, így marad a Mi Hazánk, akikkel pedig egyet is tudok érteni. Ha megnézed a programjukat, esetleg rászánod az időt és nyitottan állsz hozzá, meglátod hogy nem annyira szélsőséges a programjuk mint azt sokan gondolják, sőt mint 3. út szerintem teljesen járható lenne és kedvezne az országnak.


Ha netán MEGSZAVAZNÁNK (Nem a kormány döntené el) hogy kilépjünk az EU-ból, akkor sem szűnne meg az ide-oda járkálás a többi ország között, másrészt én sem azt mondom hogy itt az ideje kilépni az EU-ból elvégre tőke szempontjából még így is jobban járunk, viszont az EU-s pénzek, kohéziós alap nem olyan fejlesztésekre megy el amire szükség lenne.

Mindenképp érdemes lenne mérlegelni pozitív és negatív oldalról a tagságot.

2021. márc. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Az ellenzék részéről ezek a két program nyer meg szerintem sok mindenkit:

- alaptörvényben rögzítenék, hogy egy miniszterelnök max 2 ciklust vihet

- Európai Ügyészséghez csatlakozás

2021. márc. 23. 14:57
 13/19 anonim ***** válasza:
52%
Ellenzékre, azon belül is leginkább Márki-Zayra.
2021. márc. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
47%

"-sorkatonaság


és még sorolhatnám. Ezek mind nem illenek be egy 21.sz-i államhoz/nemzethez."


Az osztrákoknál van egyfajta sorkatonaság igaz lehet választani a katonaság és a szociális meg egészségügyi szféra között.

2021. márc. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

"Az osztrákoknál van egyfajta sorkatonaság igaz lehet választani a katonaság és a szociális meg egészségügyi szféra között."


Igen, talán 90 napos alapkiképzés. Nem több.

2021. márc. 24. 09:38
 16/19 anonim ***** válasza:

15-ös!

Talán van az 6 hónap is, ha pedig nem a katonasághoz mész hanem Civildienstet csinálsz, akkor meg 9 hónap.

2021. márc. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Lehetséges. De valljuk be, van osztrák ismerősöm akinek szolgált ott a bátyja és amiket mondott róla, hát sokkal pudingabb, mint a magyar volt annak idején.
2021. márc. 24. 10:02
 18/19 Magyar László Patrik ***** válasza:
Magyar Kétfarkú Kutya Párt
2021. márc. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
62%
Arra szavaznék hogy tiltsák ki a gyakori kérdésekről a kire szavaznál kezdetű kérdéseket.
2021. márc. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!