Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A terhes nőknek és a kismamákn...

A terhes nőknek és a kismamáknak eddig nem ajánlották az oltást, most meg hirtelen ajánlják és előre veszik őket az oltási sorrendben?

Figyelt kérdés
És eddig egyedül a Pfizer kezdte le TESZTELNI, hogy milyen hatással van a vakcina kismamákra de hónapok múlva lesz eredmény erről. Ez most megint mi?

2021. márc. 28. 13:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Harminc éve még egy algopirint sem vettem be,mert káros a babára....
2021. márc. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

Az a kérdés motoszkal az agyamban mikor én várandos voltam, milyen gyógyszert vagy fajdalomcsillapitót, esetleg milyen oltást javasolt a nőgyógyászom ????

Ja eszembe jutott: egyet sem javasolt 😠😠😠 és nem is ajanlotta sőt kifejezetten majd letépte a fejemet,mikor rákérdeztem,mert az árthat a magzatnak!!! Ennyit erről van még kérdés???!!!

2021. márc. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

Aki ezt kitöltötte, aláírta, és ennek ellenére beoltatta magát, hát ott komoly gondok vannak az emeleten!

[link]

2021. márc. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

a jóindulatú lennék, akkor azt mondanám, hogy a kutatások azt bizonyították, hogy mégis lehetséges őket oltani velük.

Azonban az ország helyzetét nézve, már megint a keverés megy, megint találni kell egy indokot, hogy ki miért mehet előre a sorban. Hisz a "nemzet jövői" van ebben a dologban benne.

2021. márc. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Néhány hete még azokat a nőket sem oltották, akik néhány hónapon belül kisbabát szeretnének. Azt mondták várandós nőkön nincs tesztelve. Majd Merkely Béla, aki nem szülész nőgyógyász kijelenti, hogy szerinte biztonságos. Erre rohannak oltatni. Nem kellene előtte tájékozódni, gondolkodni? Sajnálom őket és főleg a védtelen babákat. Remélem ha vége lesz egyszer ennek Merkely megkapja amit érdemel!
2021. márc. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%
Szinte az összes gyógyszernek mondott használati útmutatón rá volt, van írva, hogy szoptatós anyáknak, várandós nőknek nem ajánlott stb. Ezek a xarok orrba-szájba adhatók? Lelkük rajta ez a tesztüzem. Sajnos.
2021. márc. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy túl sok CSOK-ot kellett kifizetni?
2021. márc. 28. 14:34
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

A hír margójára:

Egyetlen vakcinagyártó sem vizsgálta a vakcinák hatását gyermekekre, 65 évnél idősebb emberekre és terhes anyákra. Ezt a tényt az oltáshoz mellékelt leírásban is rögzítik és januárban el is mondták, ezért nem oltották ezeket az embereket. Aztán valaki kitalálta, - vajon miből-hogy az öregeket lehet oltani és oltják. Hullanak is rendesen. Most kiszopták a kisujjukból, hogy a terheseket is lehet. Pár hét és a gyerekekre is kitalálják, hogy lehet oltani őket is?? Miért ne? Semmi vesztenivalójuk nincs hisz kivonják magukat a felelőség alól!!

2021. márc. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

Ez egy abnormális felhívás!

Egyik vakcina gyártó sem javasolja a gyermeket tervező, a terhes, szoptatós nők/kismamák részére az oltást !!!

Amerikában még csak most tesztelik rajtuk - sajnos.

Még nincs rá engedély, nincs biztonsági eredmény, de ennek ellenére reklámozzák.

Sokan nem akarnak oltakozni, ezért hogy az oltási terv meglegyen, és ne kelljen a szemétbe dobni a sok vakcinát, most őket vették célkeresztbe.

Ettől aljasabb dolgot már nem is csinálhatnanak 😖

2021. márc. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%

Az a baj, hogy a koronavírust se javasolta senki kismamáknak, de sajnos mégis megfertőzi őket. És bizony maga a vírus már elég jól van "tesztelve": ugyan a magzatot általában nem fertőzi meg, de vetélést okozhat, vagy minimum nehezen csillapítható lázat. A súlyos esetben jelentkező tartós oxigénhiány se tesz jót a magzatnak valószínűleg. Várandósoknál gyakoribb a súlyos lefolyás.


A vakcina úgy-ahogy már tesztelve van: vemhes állatokban nem okozott problémát, a hatásmechanizmus alapján nem is várható, hogy bármit okoz. Az USA-ban már sok várandóst beoltottak, és nem nőtt a fejlődési rendellenességek aránya a körükben. Ami hiányzik még, az a kettős vakteszt.


Ennyit tudunk jelenleg. Mindenkinek el kell döntenie, hogy az ő esetében vajon a megfertőződésnek vagy az oltásnak kisebb a kockázata. Megbánni bármelyiket lehet: ha direkt nem oltatom magam, pedig tudom, hogy nem tudom garantáltan elkerülni a fertőzést, aztán tényleg megbetegszem és emiatt elvetélek vagy beteg lesz a baba, én nagyon rosszul érezném magam. A jelen tudásunk nem biztos, de mégis arra mutat, hogy oltatlanul maradni a veszélyesebb.

2021. márc. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!