Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A politika miért olyan megosztó?

A politika miért olyan megosztó?

Figyelt kérdés

Amerikai közvéleménykutatások szerint Trump kormányzása 40% szerint kiváló volt, 40% szerint szörnyű volt. Biden első 100 napos politikájának is hasonlóan megosztó a megítélése.


Gyanítom, ha Magyarországon kellene értékelni az Orbán-kormány vagy Gyurcsány-kormány teljesítményét, hasonlóan szélsőséges, megoszlott vélemények lennének.



2021. ápr. 5. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A demokrácia része a pártpolitika, ami megosztja az embereket.
2021. ápr. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyobb részben attól függ, hogy honnan tájékozódik az illető. Van aki TV-s hírekből, van aki internetről, van aki szóbeszédből.

Van akit pedig a család beszél rá, afféle "ha már a szülők arra szavaznak, akkor miért is ne szavazzak én is rájuk", vagy "megyünk szavazni XY pártot jelöljétek". Nem tudom hogy ez mennyire gyakori jelenség, de szerintem említésre méltó.


Másrészt vannak akik azért tájékozódnak hogy a párt programokat összehasonlítva megtalálják a saját értékrendjükkel összeegyeztethető pontokat.

Megint mások pedig szimplán le vannak kenyerezve az adott párttal és nem kívánnak változást, így inkább megvédik az adott pártot.


Szóval inkább a külső tényezőkön múlik az hogy ki melyik pártban találja meg az igazit, attól függetlenül hogy a saját értékrendeddel összehasonlítva kéne szavazni, sokan a hírekre támaszkodnak inkább.

2021. ápr. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Saját véleményem szerint nem a politika, hanem a politikusok lehetnek megosztóak. A hatalmon levők lehetnek szándékosan hatalommániásan megtévesztők. Az 50-es évek Magyarországán ez volt, a náci Németországban ez volt, a jelenlegi Kis-Oroszországban ez van, egyfajta életösztön az uralkodj szellemiség. A természet rendje leigázni valamilyen körmönfont eszközzel a többséget és felülkerekedni a többiek fölött.
2021. ápr. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 molnarmarcell21 ***** válasza:
Mert szándékosan erre megy ki a játék. Nem valódi problémákkal foglalkoznak, hanem erkölcsi kérdést csinálnak mindenből, ami erősíti az "egy a tábor" érzést. Könnyebben elnézzük a sajátjaink hibáit, kevésbé az ellenségét.
2021. ápr. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!