Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A 2018-as választási kampány...

A 2018-as választási kampány idején beléptem egy kamupártba és én hülye belementem, hogy én legyek az egyik képviselő..Milyen következményeket vonhat ez maga után?

Figyelt kérdés

Felelőtlen, fiatal és hülye voltam, a pártnak csak a kampánypénzre fájt a foga, többünknek pedig fűt, fát ígértek azért cserébe, hogy ajánlásokat gyűjtsünk meg képviselőként szerepeljünk a pártban. Kicsit több, mint másfél éve már beidéztek a navtól, akkor már kérdezgettek a pártról, én persze mindent kitálaltam és elmomdtam, hogy felelőtlenül adtam a fejemet erre a piszkos ügyre. Kérdezgettek a kamupárt alapító tagjairól is, elmondtam mindent. A pártnak ugye vissza kell fizetnie a kampánypénzt, természetesen nem jutottunk be a parlamentbe, pár ajánlást sikerült összegyűjtenünk ennyi.

Most egyetemre járok, mellette dolgozom és 21 évesen ezekre is szeretnék fókuszálni, remélem nem üthetem meg nagyon a bokámat és nem akasztanak a nyakamba többmilliós bírságokat.

Másfél év elteltével megint beidéztek, pedig azthittem már lecsengett a dolog, szerintetek mit akarhatnak a navosok? Nagyon izgulok

A válaszokat előre is köszönöm!:)



2021. máj. 27. 14:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

"szerintetek mit akarhatnak a navosok?"

A lenyúlt pénzt.

2021. máj. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
50%
Ha a fideszt hoztátok helyzetbe, akkor semmi retorzió nem jár a kamupártoskodással. Igaz Orbán már nem egyszer döfte hátba a szövetségeseit!
2021. máj. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

Ha a párt a nevedben vett fel állami támogatást és nem fizette vissza akkor azt keresik rajtad.

2021. máj. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A lenyúlt pénzt meg a kamupárt fejesén kell keresni nem pedig rajtam, egy fityinget nem költöttem abból a pénzből, se kampányra se semmire. Több száz kamupárt megúszta az elszámoltatást, nehogymár én üssem meg a bokámat aki fiatalon és felelőtlenül adta a nevét ehhez a hülyeséghez, elment 2-3 ajánlásgyűjtésre majd dobbantott is mert rajött, hogy mekkora mocsokság is ez az egész kamupártosdi...számoljanak el az aktív tagokkal, akik toborozták az embereket ehhez a mocsoksághoz
2021. máj. 27. 14:20
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

"nehogymár én üssem meg a bokámat aki fiatalon és felelőtlenül adta a nevét"

Ezt hívják tanulópénznek.

2021. máj. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ez nem így működik. A nevedet adtad egy csaláshoz és hiába nem te tüntetted el a pénzt a lényege pont ez volt, te vagy a balek akin rajta maradt az adósság.

A hatóságnak azzal kell elszámolnia aki aláírta a szerződést, a pénz felvételének keltételeit. Ha te írtad alá, téged terhel, akkor hiába nem te vitted el - csak rajtad tudják számon kérni.

Keress ügyvédet! Pénzbe kerül de ilyen esetben jogi segítségre van szükséged.

2021. máj. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
És mi van akkor, ha úgy vették fel a nevemre a pénzt, hogy meghamisították az aláírásomat?
2021. máj. 27. 14:28
 8/19 anonim ***** válasza:
És te ezt tudtad?
2021. máj. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

#7 Ilyenkor téged vesznek elő, neked ügyvéd kell aki segít abban hogy elérd, az aláírásodat szakértőhöz küldjék és bebizonyosodjon hogy nem te írtad alá.

Attól ha csak magadban morogsz és mérgelődsz még a te neved van ott és téged büntetnek meg.

2021. máj. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nem tudtam

De valószínüleg ez történt

Mutattak papírokat amin az én aláirasom szerepel, de én nem úgy írok rohadtul

2021. máj. 27. 14:34
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!