Magyarázzátok el, hogy ennek mi a lényege? "2020. december 20-án megállapodás született hat magyar ellenzéki párt (DK, Jobbik, LMP, MSZP, Momentum, Párbeszéd) között, a 2022-es országgyűlési választáson való együttműködésről."
Egyáltalán nem követem-követtem a politikát már nagyon régóta és nem is értek ezekhez a dolgokhoz, ezért kérlek benneteket, hogy magyarázzátok el. Érdekelnek az összefüggések.
Most nem az lenne a lényeg, hogy engem osszatok, de felőlem oszthattok is, de azért magyarázzátok is el...
Köszi!




válasza:az hogy 2022-ben ellenzéki összefogás lesz a neve az ellenzéknek nem
külön lesz hogy (dk jobbik lmp mszp momentum és párbeszéd)




válasza:A fidesz rendszerében a kormányváltáshoz összeálltak az ellenzéki pártok.
Ez annyit jelent, hogy közös lista lesz, illetve valamennyire koordinált indulás az egyéni választó kerületekben előválasztással együtt.




válasza:Röviden a jelenlegi választási rendszerben a parlamenti helyek több mint fele(106 a 199-ből) egyéni körzetekből kerül ki. Ezekben a választókörzetekben a választás egyfordulós, nincs minimum százalék, simán a legtöbb szavazatot kapott jelölt nyeri. Sok induló esetén, a szavazatok megoszlása miatt elegendő lehet 30-35 % is a győzelemhez.
Ebben a választási rendszerben, ha van egy olyan párt, ami nagyobb mint a többi, - esetünkben a Fidesz - akkor a kisebbeknek szinte lehetetlen megnyerniük az egyéni körzeteket.
Ez történt az elmúlt 2 választás alkalmával is. Hiába volt "csak" 40-45 %-a a Fidesznek a listás szavazatoknál, a megosztott ellenzék miatt szinte az összes egyéni körzetet megnyerte és így lett rendre 2/3-a.
Próbáltak persze itt-ott tárgyalások útján visszalépni az ellenzéki pártok egy-egy körzetben, egymás javára, de ez nem volt elég hatékony. És itt jött még egy csavar a történetben, pártunk és kormányunk olyan választási törvény módosítást hozott, amivel kvázi kizárja az indulásból azokat, akik nem indítanak legalább 50 körzetben jelöltet. Ezzel rákényszerítve az ellenzéket arra, hogy egy listán induljanak, mivel az én itt nem indítok, te ott nem indítasz, de amúgy külön listán indulunk már nem járható.




válasza:



válasza:Az összefosást azért hozták létre, mert a választási törvény úgy van megalkotta hogy abszolútértéken a legtöbb szavazatot kapó induló nyer.
Régen úgy nézett ki a rendszer hogy az első fordulóban mindenki indult, és a második fordulóba már csak a kettő legtöbb szavazatot szerző indulóból lehetett választani.
Sok helyen a fidesz 40-50%-ot ért el, ezért az elaprózódott pártoknak semmi esélye nem volt nyerni.
Mivel hogy a fidesz zsinórban háromszor 2/3-al nyert, úgy döntöttek a pártok hogy megpróbálják együtt.
Hatalmas bukás lett, Gyurcsány miatt bukott a Jobbik és a Momentum, és miatta fog Karácsony is a dögkútba kerülni.
Kapcsolódó kérdések:
Mert 6 órába tervezném, külön óra miatt, de a munkáltató azt mondta hogy rá kérdezett és csak 8ban lehet, sztem ez nem igaz, vki vmi tipp ötlet?
Nyári gyakorlatot kell teljesítenem az egyetemen. Megbeszéltem a főnökömmel h maradhatok itt(1 éve dolgozom feketén) minden rendben lesz. Viszont most megijedt mert elküldték neki az együttműködési megállapodást az egyetem és cég között h alá kéne írni. A cégbe...
A vendéglátó helyet sajnos be kellett zárnom, de a sörgyárral kötött szerződés időtartama még nem járt le. pénzbeli támogatásban részesültem a megállapodás megkötése után, amit a szerződés szerint kötbérrel és egyéb plusz költségekkel együtt vissza kellene fizetni....
Úgy gondolom nem bér, mivel nem adó- és járulékköteles. Egyéb béren kívüli juttatás vagy más egyéb költség?
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




