A szociáldemokraták látványosan előretörnek Németországban, ők a legerősebbek a közelgő választás előtt, ami természetesen egész Európa politikai tendenciáira hatással lesz. Mik lesznek a szociális demokrácia vívmányai a közeljövőben?
A szabadpiaci-párti, (neo)liberális jobboldali dogmák szétesőben vannak a nyugati világban. Még a radbalosnak nem mondható Biden is szorgalmazza a világszerte általános, minimum 21%-os társasági nyereségadó bevezetését, amellyel végre nem kellene azon rettegnünk, hogy a multik lelépnek egy olcsóbb ázsiai országba, társadalmaink pedig hatalmas forrásokhoz jutnának, amelyből színvonalas közszolgáltatásokat lehet majd fenntartani. És Biden még csak nem is egy Bernie Sanders vagy egy Alexandria Ocasio-Cortez, de már ő is tolódik balra. A nyugati világ látványosan tolódik balra. Norvégiában is a szociáldemokraták vezetnek minden mérés szerint a hétvégi választás előtt. Németországban is előretörnek.
Eddig az volt a jobber neolibsi mantra, hogy a szociáldemokrácia haldoklani fog, mert csökken a kétkezi munkások száma. Ez egy halva született koncepció volt a jobber neolibsik részéről, hiszen a szociáldemokrácia nem csak a kétkezi, fizikai melósok érdekében áll. Attól, hogy átalakultak munkaköreink, és több a szellemi dolgozó, többen dolgoznak a szolgáltatások terén, attól egy szellemi dolgozó számára is éppúgy érdekében áll a munkások, a saját érdekeinek érvényesítése. Átalakultak a munkakörök, kevesebb a fizikai melós, de egy szellemi melósnak, egy tercier szektorban dolgozó melósnak éppúgy érdekében áll a szociáldemokrácia, mint egy fizikai melósnak. A tercier szektorban is vannak szakszervezetek. Az ő érdekükben is áll a melósok, a saját érdekük érvényesítése, a szociáldemokrácia. Attól, hogy kevesebb a fizikai dolgozó, a szellemi dolgozók számára éppúgy érvényes a melósok érdekei mellett való kiállás.
A jobber neolibsi dogmák tehát szétesőben, a szociáldemokrácia feljövőben. De mik lesznek a szociáldemokrácia vívmányai a közeljövőben?




válasza:



válasza:



válasza:



válasza:



válasza:5 Tényeket írtam le. Tőled sajnos csak egy primitív böffentésre futotta. Gondolom, szereted azt a helyzetet, hogy a multik túszul ejtik a társadalmakat, és vagy azt teszik, amit ők követelnek, vagy összecsomagolnak és lelépnek egy olcsóbb, fejletlen országba. A minimum 21%-os társasági nyereségadót maximálisan támogatom, de a többi szociális projektet is támogatom, a 32 órás munkahéttől kezdve - Izlandon ragyogóan bevált a pilot projekt, a skótok is bevezetik - a túlórák kifizettetéséig.
3 Bizony, a környezetvédelem költségekkel jár. De ha a rövid-távú, pillanatnyi profit-érdekeltségeket helyezzük előtérbe, egy idő után elkésünk. Társadalmaink érdekei felülírják a pillanatnyi profit-érdekeket.
Kapcsolódó kérdések:
1-2 mondatban ha lehetne:)) Előre is köszi!!
Baloldali eszmék Szociáldemokraták Egyenlőséget akarnak, nyugdíjat és azt hiszem tb-t akarnak Bolsevikok mindent államosítanak, szétosztják a javakat, egyenlőséget teremtenek, igazságot, általános választójogot Azt tanították, hogy a baloldaliak akarnak azonnali...
Valaki légyszi magyarázza el úgy mintha egy 5 évesnek kéne elmondania... :D A suliban kell egy kiselőadást tartani vmi híres emberről (aki már nem él), és én Olof Palme-t választottam. Aki ha jól tudom egy ilyen párt elnöke volt... szóval lehet,hogy fogják...
Mindkettő elfogadja a kapitalizmust és a magántulajdont, de emberközpontúbb a vadkapitalizmusnál, milyen számottevő különbségeik vannak?
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




