Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Az égig érő lakásáraknak...

Az égig érő lakásáraknak mennyire van köze a népességcsökkenéshez Kelet-Európában? 19F

Figyelt kérdés
Hja jobban belegondolunk, eléggé befolyásolja, mivel sokan albérletben meg a szülői házban nem akarnak családot alapítani. A saját lakás pedig mire meglesz, az átlagember kb. 30-35 éves lesz már (ekkor is lehet még gyerek, viszont sokan nem szívesen vállalnak már ebben a korban gyereket). Vannak más tényezők is, de nyílván ennek is sok köze van szerintem hozzá. A fiatal párokat jobban kéne támogatni kedvezményes lakáseladással, nem pedig az abortuszt kellene korlátozni. Lengyel barátaink pl. úgy döntöttek, hogy teljesen betiltják az abortuszt, így ha meg is erőszakolnak, tartsd meg szerintük a gyermeked, még segíted is a népességnövekedést. Mo.-n se egyszerű egy abortuszt elvégezni, a nemi erőszak pedig nálunk se ok arra, hogy olcsóbban végezzék el neked az abortuszt. Hja, a kivándorlásról pedig ne is beszéljünk.
2021. okt. 6. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Leginkább a szociális lakások hiánya. Ha lenne egy kiterjedt szociális lakásállomány, az nyomná lefelé az árakat, és sok fiatalnak nem kellene mamahotelben laknia, hanem új életet kezdhetne egy olcsó, de igényes szociális lakásban, amíg nincs pénzük saját lakásra.
2021. okt. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Mindennél több köze van a Fidesz CSOK nevű baromságához. Fiatalok tömege nem jut emiatt soha lakhatáshoz.
2021. okt. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%
A magas ingatlanárak miatt sok fiatal lelép nyugatra. Az ő gyerekeik is hiányoznak majd a demográfiából.
2021. okt. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3.válaszoló: Na igen, a kérdésem végén meg is említettem a kivándorlást, de látom jól leírtad, amit gondoltam róla :)
2021. okt. 6. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!