Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Támogatnátok a baloldali...

Támogatnátok a baloldali tervet, hogy a minimum nyugdíj 100 ezer Ft legyen és visszaállítsák a svájci indexálást a puszta inflációkövetés helyett? Másik oldalon pedig 5 százalékponttal megemelnék a nyugdíjjárulékot

Figyelt kérdés

2022. febr. 16. 22:58
A kérdező szavazást indított:
Igen, ezt meg kellene lépni!
Nem, ezt inkább hagyjuk!
Nem tudom, nekem mindegy.
22 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Hülyeség, a nyugdíj most elég jól tükrözi, ki mennyi járulékot fizetett be, amíg dolgozott, ezt ez a javaslat elrontaná. Egy csomó vagyonos nyugdíjas korú van, nem kell nekik meg nem érdemelt ingyen pénzt adni. Az inflációkövető nyugdíjemelés is rendben van. Megint a dolgozó réteget akarják megnyúzni baloldalon, és a munkát akarják agyonadóztatni.
2022. febr. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Kérdés, hogy hány évig lenne fenntartható egy ilyen nyugdíjrendszer?!

Önmagában ezt a 13. havi szarságot se értem. Melyik a 13. hónap? November,December, Gazember?!

Mindkét oldal arra hajt, hogy a mostani nyugdíjasokat jól kitömik, felvásárolják a szavazatukat, közben meg emiatt szarrá adósítják az országot, és a jövő generációktól teljesen elveszik a lehetőséget, hogy egyáltalán valaha is nyugdíjuk legyen.

2022. febr. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
Isten ments. Mindenki annyi nyugdíjra jogosult amennyiért megdolgozott, amennyi járulékot fizetett. Akinek annyira alacsony a nyugdíja annak oka van. Tetszett volna dolgozni és járulékot fizetni, akkor lenne normális nyugdíj.
2022. febr. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Azért érdekes ez a kettős mérce,abban a tekintetben,hogy ki miért dolgozott meg.


Ezzel az erővel a több ingatlannal rendelkezőket is ide sorolhatnánk,akik a CSOK bevezetésekor mások adójából,mesterségesen növelték az ingatlanjaik értékét.

2022. febr. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"5 százalékponttal megemelnék a nyugdíjjárulékot"


apátoknak a tudjátok mijét emelgessétek, azt

2022. febr. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
19%

Én tekintve, hogy nagybácsim révén megtapasztaltam, hogy mennyi az annyi ha az ember ápolásra szoruló nyugdíjasként idősek otthonai ellátásra szorul rá, így ennél többet is megítélnék az időseknek...


Az Ingatlanadót is jó ötletnek tartanám, mivel abból épülhetnének bérlakások, amelyek megfizethetők.


Dugódíj is jó ötlet, ebből meglehetne gyorsítani nagyobb városokban az új közösségi közlekedés fejlesztéséseket, pl Budapesten hármas-négyes-kettes metrók meghosszabítását és P+R parkolók építését..

2022. febr. 17. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%

Én több részre bontanám a dolgot. Azok miatt kellene valami kompenzálás, akiket a munkáltató vert át. Nem mindenki elég tájékozott, hogy utána tudjon nézni, nagymamámnál is akkor derült ki a disznóság, mikor nyugdíjba vonult, egyszerű falusi asszony várostól messze, most sem tud internetet használni. Nekik sem kellene éhen halni. Akinél nem volt gond, az kapjon a befizetések után, aki maga csalt vállalkozóként, az meg dolgozzon nyugdíjasan is.

Plusz adómentessé tenném a nyugdíj célú cafeteria elemet.

2022. febr. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
Nem, mert nem látom hosszútávon fenntarthatónak ezt a túlköltekezést
2022. febr. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút nem támogatom!
2022. febr. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!