Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért megy mind a kormány,...

Miért megy mind a kormány, mind az ellenzék oldaláról ez a "farokméregetés" hogy melyik tudott több embert felsorakoztatni és, hogy "Többen vagyunk, nyerni fogunk" ez nem csak magyar sajátosság, Trump is alkalmazta ezt. Miért számít?

Figyelt kérdés

Egyedül csak arra tudok gondolni, hogy azért számíthat ez így ennyire, mert vannak olyan emberek, akik nem azalapján szavaznak, hogy kit szeretnének nyerni, hanem az alapján, akiről gondolják, hogy nyerni fog, hogy ők is idióta módjára elmondhassák, hogy ők a "nyertesre" szavaztak. Mintha ez döntené el, hogy mi a helyes döntés.


Azon emberek esetében még megérteném, akiknek konkrétan a pozíciójuk és ezáltal a megélhetésük függhet attól, hogy kire szavaznak és ki lesz végül a nyertes, de egy átlag állampolgár esetében, főleg olyanoknál, akik a versenyszférában dolgoznak és bele sem látnak abba, hogy kire szavazott, teljesen nonszensznek tartom.


Létezik valóban ez a jelenség, hogy van egy csomó ember, aki az alapján szavaz, hogy szerinte ki fog nyerni, csak azért, hogy ő is úgy érezhesse, hogy "nyert"? Különben gondolom nem fektetnének akkora hangsúlyt erre a pártok, és Trump sem írta volna ki Twitterre, hogy megnyerte a választást Biden ellen, amikor egyértelműen vesztésre állt, ha nem lenne ezzel külön célja.


(Maga a kérdésre válaszoljatok pártállástól függetlenül, mert ezt mindkét oldal ugyanúgy csinálja.)



2022. márc. 16. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:
96%
Igen, ez egy pszichológiai jelenség, az emberek szeretnek a győztes oldalhoz tartozni. A választások után pl többen szokták mondani, hogy a győztesre szavaztak, mint a fülkében. XD
2022. márc. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Haha, ez jó.. (mármint a jelenség az nyilván nem, amit írtál, az :D )
2022. márc. 16. 17:10
 3/3 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy az emberek nem a józan ész alapján döntenek, de akkor is leírom :D


Szóval ez az egész jelenség azért is következetlen, meg hülyeség.. mert míg így olyan lóverseny esetén, ahol élőben lehet fogadni, ott érthető lenne ez a logika, hogy arra a lóra fogadjunk, amelyik elöl van..


De egy kormányválasztáson ott konkrétan az egyén jóléte a tét és maga a fogadás szabja meg a verseny végkimenetelét, míg egy lóverseny esetén a ló és a lovas teljesítménye dönt, nem az, hogy mennyien fogadnak rá (tiszta, bundamentes versenyt feltételezve nyilván..)


Ha a nemzetközi sportversenyek is úgy működnének, mint a kormányválasztás, akkor a magyar csapat képtelen lenne nyerni, mert a sok buta magyar szavazó előrébb hozná az ellenfelét azáltal, hogy rájuk fogad :D

2022. márc. 16. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!