Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért oly'biztosak sokan...

Miért oly'biztosak sokan abban, hogy az ellenzék politikája jobb irányba vinné az országot, mik az érvek? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok, ehhez hasonló kérdés került már kiírásra az oldalon.

Tudnotok kell, hogy sem fizetett Fidesz-kém, sem pedig troll nem vagyok, de a FIDESZ-KDNP pártszövetséget fogom megjelölni április 3-án.

Néhány dolgot szeretnék tisztába tenni, hogy pontosan miért is,illetve miért nem mást.

Lepontozni, megszólni, mocskolódni természetesen ér, az igazságon ez mit sem változtat.

1. Akármelyik párt, vagy politikai tömörülés kerül ellenzékbe, az mindig tudja a tutit, hogy épp mik az aktuális kormányzat hibái, tévedései, rossz irányvonalai, ez mindig is így volt, hiszen kampány van, hülyíteni kell a népet, hogy szavazzanak.

2. A FIDESZ sokak szemében egy olyan párt, amely uszítással, a másik "térfél" degradálásával kíván pozícióban maradni.

Nos, nézek ellenzéki lapokat, csatornákat, ott ugyanez megy, ott sem azt emelik ki, hogy "miért mi...", hanem azt, hogy "miért ne a Fidesz"...

3. Lehet, hogy hiteltelen és ellentmondásos a jelenlegi kormánypárt, de kérem: az összefogásnak nevezett politikai koktél tartalmaz olyan pártot, amely néhány éve arról lett híres, hogy ők azok, akik minden erejükkel a roma kisebbség ellen vannak, ezzel együtt a melegeket is a legmesszebbmenőkig utálják, de most mégis összefognak többek között a lilákkal is, akik a Pride nevű, méltán közismert parádé rendszeres támogatói, az egyenlőség, szabadság, liberális eszme elkötelezett támogatói.

Ellentétek, totális véleménykülönbségek vannak pártonként, mégis összefogásnak kell őket nevezni. Az összefogás közös célokat, közös nézőpontot jelent, ami - bármennyire is fáj- nincs és nem is lesz meg köztük. Ráadásul így, hogy bizonyos pártok "beolvadtak" egy közös tömbbe, hitelességükkel a korábban őket támogató szavazók nehezen tudnak mit kezdeni.

4. A "MINDEGY, HOGY KI, CSAK NE A FIDESZ" felfogás veszélyes: veszélyes, mert egy olyan településen élek, ahol egy semmiből alakult összefogás vezeti a várost, mégpedig az a politikai tömb, amelyet Márki-Zay Péter álmodott meg, mégpedig az MMM.

Mióta ők vezetik a várost, a "vezetés" szó enyhén szólva csak egy szó...

A képviselők nyíltan(elhihetitek, hallottam, láttam) egymást rágalmazzák, már-már cosda, hogy egyáltalán nem hullott még szét a rendszer).

Mindent eladnak, az önkormányzat dolgozói a képviselők jó barátai/rokonai/közeli szimpatizánsai közül kerültek ki. A város pusztul, a programban ígért törekvések megvalósítása még az utcasarkon se jár...

Megy az ujjal mutogatás a korábbi városvezetésre, úgy hiszem, amikor a Fidesz teszi ugyanezt, sokaknak nem tetszik. Nos, a másik oldal is ugyanezt teszi.

Akik keményvonalas ellenzékiek(jól kijövök bárkivel, a politika nem rondíthat bele emberi kapcsolataimba, így vannak ilyen ismerőseim), már ők is inkább az előző (Fideszes) városvezetés visszatérését várják.

5. A Fidesz 12 éve van kormányon, akármit ad, akármit tesz, ami jó, sokaknak még az sem tetszik, mégis elfogadják, ha kapnak valamit.

6. Átlátszó, demagóg kampány: erről már tettem említést.

Helyi szinten, illetve a korábbi országgyűlési választásokon is láttunk nagyot ígérő pártokat, mindenki akarja azt a kicseszett mézes bödönt, a milliós fizetés kormányváltás esetén is kijár majd a politikusoknak, ahogy nálunk sem magán spórol a polgármester, a karácsonyi időszakban pedig a sleppjével nagy bulit, iszogatást rendezett, de az önkormányzati fenntartású intézményekben(pl. óvoda) alapvető hiányosságok vannak, az orvosi rendelő állapota kritikus.

Mindent eladtak, az önkormányzat gépeit, dolgozókat rúgtak ki, a "spórolás" címszó alatt.

Mivel a Márki-Zay mozgalom egyik helyi tömörülése ez(mint már mondtam), nem szeretném, hogy amit kicsiben elszenved a városunk, azt kelljen az egész országnak megtapasztalnia.

Bármilyen is ez a kormány, még mindig egységesebb és összeszedettebb, mint az ellenzék.

Lehet szidni, támadni, de akkor lesz itt igazán nagy baj, ha országos szintűvé válik ez, amit itt helyben már 3 éve kénytelenek vagyunk elfogadni, és csak remélni tudjuk, hogy 2024 ősze mielőbb eljön, hogy egyszer, s mindenkorra eltakarítsuk innen ezt a bandát.

Összességében, a demagóg ígéreteknek, illetve az "ellenzék jobb lesz, mint a Fidesz" jellegű, meggondolatlan hozzáállás miatt tart ott a városunk, ahol tart.

Nem hibátlan a Fidesz, sőt, az egész felhozatal egy rossz vicc, de ennél csak rosszabb lenne, ha kormányváltás történne.



2022. márc. 25. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Az a helyzet, hogy senki sem jós, nem lehet pontosan tudni, hogy milyen lenne az ellenzék, egy városból nehéz kiindulni.

Egyszerűen azért fogok rájuk szavazni, mert nem kívánok egy olyan országban élni, amit ilyen mértékben lopnak szét, és ahol ilyen töménytelen, undorító propaganda ömlik az emberekre. A Fidesz nem inkompetens, viszont olyan mértékben aljas, hogy azt nehéz szavakba önteni. Akármi lesz is, én és rajtam kívül sokan ebből nem kérnek.

A dollármilliárdos Mészáros, Mini Feri, köztévén az orosz-ukrán háború mosdatása stb... Komolyan ez a szint?

Lehet sz*r az ellenzék, sőt, biztosan az, de én azért kipróbálnám őket...

2022. márc. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mit gondolsz első, miféle egyetértés várható egy olyan formációnál egy sikeres megválasztás után, amely 6 pártból tevődik össze? Egyetértés? Aligha.

Ami most zajlik, az sem normális, de ami várható a baloldali győzelemesetén, az négyzetre fogja emelni azt, amit most a Fidesz művel.

Dollármiliárdos Mészáros? Mert a Gyurcsány egy szegény ember.

Mini Feri? Van mini Putyin is már, tudtad.

Orosz ukrán háború mosdatása? Van róla fogalmad, hogy mit műveltek ezek az ukrán k.cs.gök a magyarokkal? Rosszabb a helyzetük, mint a magyarországi cigányoknak. Én inkább szavaznák arra a pártra, amely következetesen ki akar maradni a háborúból.

Ez a szint?

De mi lenne az elvárás?

Csak az örök lázadók lázadoznak, de az értelmesebb körbejárja a témát, a lehetőségeket és a történelmet. viszont aki ezt megteszi, az észre is veszi, hogy jelenleg a Fidesz egész ügyesen kormányoz.

Az pedig a bal oldalt minősíti, hogy ennyi fogást hagy saját magán, amin keresztül a Fidesz meg is rángatja. Korrupt politikusok pedig mindig is voltak és mindig is lesznek mindenféle irányzatban.

Tudod mikor volt az ország a legegységesebb?

Gyurcsány öszödi beszéde után. Ez a marha ennyit elért: Egységesítette az országot önmaga (Gyurcsány) ellen.

2022. márc. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hu, ezt elkezdtem olvasni de kisült az agyam...

Te most kérdezni akartál, vagy agitálni, mert kérdésnek indult, aztán agitáció lett belőle.


Ha arra vagy kíváncsi, hogy mi az ellenzéki összefogás programja, akkor tessék, itt van, ehhez nem kell a többi rizsa.


[link]

2022. márc. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Egyetlen demens vénemberre nem szeretném a jövőt bízni.

Azért az ellenzékben vannak akik kicsit reálisabban látják a jelenlegi helyzetet.

Szavaznék én a Fideszre ha értelmesen használta volna ki a forrásokat.

2022. márc. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy az ellenzék számára politikai szempontból aláaknázták az egész országot.

Ha esetlegesen az ellenzék nyerne , akkor sorra egymás után sétálnának bele a legkülönfélébb politikai csapdákba, amelyek megteremtésére több mint elegendő ideje volt a Fidesznek.

Ez okos döntés volt a Fidesztől, hiszen csak az általuk kitaposott nyomvonalon közlekedhet a jövő magyar kormánya, ellenkező esetben államcsőd várható.

Oka: hogy az eddig elért eredményeket ne vonhassák vissza.

Ha valaki mégis szemben úszna az árral, az elkövetkezendő 4 évben, az katasztrófához vezetne, aminek az eredménye 4 év múlva bebiztosított Fidesz győzelem lenne.

Brilliáns megoldás az eredmények megvédésére és biztosíték arra, hogy még egyszer ne adhassák el az országot.

2022. márc. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

"Ez okos döntés volt a Fidesztől, hiszen csak az általuk kitaposott nyomvonalon közlekedhet a jövő magyar kormánya, ellenkező esetben államcsőd várható."

Mondjuk inkább ki: esküszegés volt a hazaáruló Fidesztől: a káosz teremtése ill. az arra való előkészület nem a nép érdeke, hanem a hazaáruló Fideszé.

"Isten őket úgy segélje" - esküdtek a nagy "keresztények".

Én csak annyit mondok:

ÁMEN!

2022. márc. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Isten nem azt adja nekünk, amit szeretnénk, hanem azt, amire a népnek szüksége van.
2022. márc. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nos mi az érv, hogy ha elkanyarodsz az autóval, amelyik a szakadék fele hajt, akkor nem mész a szakadékba...

Szerinted?

2022. márc. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!