Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Előállhat olyan végeredmény a...

Előállhat olyan végeredmény a vasárnapi választáson, hogy a Fidesz és az ellenzék kénytelen lenne együtt kormányt alakítani?

Figyelt kérdés

2022. márc. 30. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Sajnos nem, pedig jó lenne.
2022. márc. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2022. márc. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Nem de egy olyan igen, hogy a mi hazank lesz a merleg nyelve.
2022. márc. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Bár én ezt inkább elméleti kérdésnek szántam, hogy lehetséges-e ilyen szituáció, nem pedig, hogy a valóságban van-e esély rá. :)
2022. márc. 30. 20:18
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Bár én ezt inkább elméleti kérdésnek szántam"

Elvileg kizárólag akkor kényszerülnének egymásra, ha csak ez a két koalíció jutna be, hiszen akkor nem lenne más választásuk. De a parlamentben 199 hely van, tehát valamelyik félnek BIZTOSAN több képviselője lesz, amelyik így kormányt tud alakítani. Onnantól kezdve pedig, hogy három párt vagy koalíció is bejut (akár egy nemzetiségi képviselő, akár egy kis párt), már nincsenek egymásra utalva, ezzel a kis párttal is tudnak egyezkedni.

2022. márc. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg nem lehetetlen, de a jelenlegi realitásokat figyelembe véve roppantul valószínűtlen.

Ahhoz az kéne, hogy a "két nagy" politikai formáció mellett egy harmadik (esetleg negyedik, ötödik stb.) is bejusson az Országgyűlésbe, de ne legyen hajlandó koalícióra lépni egyik "nagy" politikai erővel sem. Ha a "két nagy" egyike sem szerez egyedül többséget, és a kisebb pártok között nem talál koalíciós partnert, akkor szóba jöhetne a nagykoalíció.

De a mostani állás szerint ez jóformán kizárható.

2022. márc. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2022. márc. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Dzsoki ***** válasza:
45%
Nem,mert akkor a Mi Hazánk kívülről támogatná a Fideszt. Igaz,a Kutyák meg az Ellenzéket. Választási Matematika kérdése. Amennyiben pedig,ha a közvélemény kutatók jól számoltak és csak a két nagy tömb jut be,akkor valamelyiknek,lesz,legalább 100 mandátuma. Az elég a Kormányzáshoz,mert csak 99 mandátum lenne a másik oldalon.
2022. ápr. 4. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!