Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Tisztán gazdasági oldalon...

Tisztán gazdasági oldalon melyik pártra adnád a szavazatod?

Figyelt kérdés

Gyengébbek kedvéért:


gazdasági jobb: piacpártiság, kisebb állami szerep,alacsonyabb adók, 1kulcsos szja, az állam egyáltalán nem vagy csak kis mértékben avatkozik be az árakba.


gazdasági bal: nagyobb állami újraelosztás, rezsicsökkentés,13 havi nyugdíj, több segély, minimálbér emelése, több állami beavatkozás a piaci folyamatokba, magasabb adók.



2022. márc. 31. 20:23
A kérdező szavazást indított:
gazdaságilag jobboldali vagyok,a fideszre szavazok,mert ők állnak közelebb hozzám
gazdaságilag baloldali vagyok, fideszre szavazok,mert ők állnak közelebb hozzám
gazdaságilag jobboldali vagyok, az összefogásra szavazok mert ők állnak közelebb hozzám
gazdaságilag baloldali vagyok, az összefogásra szavazok mert ők állnak közelebb hozzám
gazdaságilag jobboldali vagyok, egyik blokkra se szavazok,mert egyik se képviseli hitelesen
gazdaságilag baloldali vagyok, egyik blokkra se szavazok,mert egyik se képviseli hitelesen
26 szavazat
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Én gazdaságilag jobboldali vagyok, és egyikre se szavazok, mert sztem egyik se képviseli hitelesen, de azért kíváncsi vagyok a válaszokra, hogy mások hogy látják.
2022. márc. 31. 20:29
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Ez alapvetően nem is így van, ahogy leírod. A Fidesz pl. jobboldalinak vallja magát, mégis kifejezetten sok (és egyes esetekben rekordmagas, pl.ÁFA) adót tart fenn, hatalmas állami szerepet vállal az újraelosztásban a családtámogatások révén és kifejezetten beleavatkozik az árakba
2022. márc. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Én csak tisztán leírtam, hogy valójában mit jelent a gazdasági jobboldaliság és baloldaliság.


Az, hogy ki minek vallja magát az egy más kérdés.

2022. márc. 31. 20:31
 4/19 anonim ***** válasza:
82%

Azt gondolom, a kettő között van a középút, mint pl. a skandináv államokban.


Ott viszonylag magasak az adók, és az állam nagy szerepet vállal az újraelosztásban, de ezt mondhatni igazságosan teszi, ezért jó a biztonsági háló is. Az okos államot jobb elosztónak tartom, mint magát a lakosságot.

2022. márc. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Számomra mind a fidesz, mind az ellenzék túlságosan baloldali gazdasági értelemben.
2022. márc. 31. 20:32
 6/19 A kérdező kommentje:
A skandináv modell nem véletlenül skandináv modell, mivel sehol a világon nem működik, csak Skandináviában, mert az ottaniaknak még szavuk sincsen a korrupcióra. Bárhol máshol a nagyobb állami szerep azt jelenti ,hogy több megy a politikusok zsebébe.
2022. márc. 31. 20:33
 7/19 Isti22 ***** válasza:
47%
Nekem meg messze nem elég baloldali egyik párt gazdaságpolitikája sem, ki kéne már lépni a kapitalista, fogyasztói társadalomból, mielőtt késő lesz... illetve már késő, de el kellene kezdeni enyhíteni a károkat.
2022. márc. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Amúgy aki gazdaságilag jobboldali, az miért szavaz akár ellenzéki összefogásra akár a fideszre? Erre kíváncsi lennék kifejtve.
2022. márc. 31. 20:35
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Félrevezető a kérdés, ugyanis ha a baloldal nyer az összes pénz visszafolyik nyugatra, a párt tulaj zsebébe. Ha a jobb nyer akkor talán országhatáron belül marad.
2022. márc. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
A "gazdaságilag jobboldali" összefogásra szavazók vicces emberek.Az összefogásnak balos gazdaságpolitikája van, ezt nem is titkolták soha.
2022. márc. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!