Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Fontos, hogy idén elmenjek...

Fontos, hogy idén elmenjek szavazni?

Figyelt kérdés

Azon gondolkoztam, hogy mi nekünk is fontos, ő nekik is fontos, hátsszz... az életér' CSAK csináljunk valamit!


Hogyan hoztam a döntésem? Hát azért mert kampányt azt én csináltam. Félig. És ha az ország valamit dönt magáról az... na.


Fontos ez a választás... mármint, hogy nem volt fontos volt.... Mert megmondom őszintén, mit mondjak magának... Egyik párt a másik. De legyen valami.

Én nem beszéltem az ismerőseimmel de azért megbeszéltük a dolgot.


2022. ápr. 1. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, én nem szavazom az biztos.
2022. ápr. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mennyit ittál? Rendkívül kusza a kifejtésed.


Amúgy igen, fontos. Meggyőződésed (program, pro-kontra, tájékozódás, érzelmek) szerint válassz.

2022. ápr. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Fontos!


A választás ideológiai önkifejezésünk fontos eleme.


Az a kérdés, hogy "menjünk-e szavazni vagy ne menjünk", általában akkor merül fel, ha a választópolgár úgy érzi, a voksa nem fog változtatni az életén. Ezt úgy is lefordíthatjuk, hogy a politikai elit rosszul dolgozik, és a tevékenysége nem viszi közelebb a szavazót a céljai megvalósításához. A másik lehetséges ok, hogy a polgár eleve lefutottnak érzi a választást, és ezért nem érzi fontosnak a saját szavazatát, vagy nem akar asszisztálni egy formalitáshoz. Ám, ha jobban belegondolunk a hatalmi szféra - amely e negatív helyzetet létrehozta - éppen a szavazatok által kényszeríthető arra, hogy az állampolgárokat szolgálja, és ne azoknak kelljen a politikai döntéshozók kegyét keresni. Azaz a szavazópolgár szempontjából mindig az a racionális magatartás, ha elmegy és voksol. Az alacsony választói részvétel pedig többnyire megnöveli a hatalmi szféra lehetőségeit saját szempontjainak érvényesítésére.

2022. ápr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem szavazok én sem.👍
2022. ápr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fontos. 4 évente 1x szólhatsz bele komolyabban a politikába, már ezért érdemes elmenni. Na meg azért, hogy megszűntessük a korrupciót és rendbe tegyük a gazdaságot és az egészségügyet.
2022. ápr. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Gyere, és szavazz a Fidesz-KDNP-re
2022. ápr. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!