Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miben különbözött Lenin és...

Miben különbözött Lenin és Sztálin ideológiája?

Figyelt kérdés

2022. máj. 27. 15:25
 1/10 anonim válasza:
94%
A legfőbb különbség talán az, hogy míg a leninizmus célja az a proletárdiktatúra létrehozása addig a sztálinizmus ezt a rendszert kihasználva egy autoriter rendszert hozott létre (a proletárdiktatúra az kb olyan mint a tanácsköztársaság Magyarországon). Az terror eszköze mindkét rendszer alatt jelen volt, de a sztálinizmus alatt nem csak azért vittek a gulágba mert az ideológia ellensége voltál, hanem mert politikailag vagy gazdaságilag hasznot lehetett húzni ebből(lásd holodomor, Trockij, politikai ellenfelek kiiktatása). Gazdaságilag mindkettő az államosítást támogatta, de az nem jelenti hogy nem volt magántulajdon.
2022. máj. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mind a kettő ganaj volt
2022. máj. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, csak az előbbi még friss ganaj volt, utóbbi már sokkal érettebb, bűzösebb ganaj volt.
2022. máj. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Leninnek volt egy célja, amit soha sem tudott elérni, de legalább egy szép, de demokratikus keretek között nem megvalósítható cél volt. Sztálin egy gonosz, hatalomra éhes szörnyeteg volt(a legvégén maga Lenin sem támogatta a hatalomra kerülését), aki legalább annyi közvetlen halálesetért felelős, mint Hitler.
2022. máj. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#4

Hogy lehet valami szép, ha már alapjában hibák vannak...

2022. máj. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

2: "Mind a kettő ganaj volt".

Mint nálunk Rákosi vagy Orbán.

2022. máj. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

#6

Orbán még nem múlt idõ, legfeljebb Kádárt állíthatod mellé.

2022. máj. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7 - hol láttad a múltidő jelét nálam???

A 2-esnek válaszoltam, aki ezt Sztálinra és Leninre írta.

Én meg aktualizáltam...

6-os voltam

2022. máj. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%
A legfontosabb különbség az, hogy Lenin tényleg hitt az ideológiájában, Sztálin meg csak megjátszotta, hogy így hatalomra juthasson. Lenin pedig eleinte bízott Sztálinban, túl későn értette meg, hogy milyen ember is ő valójában.
2022. máj. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
28%
Sztálin szigorúbb ember volt.
2022. jún. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!