Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Egy találós kérdés?

Egy találós kérdés?

Figyelt kérdés
ha tavaly 1600 ft volt egy kg darálthús, most 40%-os akicóval, ami másnap lejár 1650 ft-ra jön ki egy kg, mennyivel ment fel az életminőségünk?

2022. jún. 7. 11:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
53%

#7

Gondolom azért mondta, mivel összefügg, és ebben igaza van.

A kis országoknak elég nyitott gazdaságuk van, mivel nem tudnak mindent megtermelni, így be kell hozni, külfölddel meg elsősorban euróban üzletelünk.

2022. jún. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Hétvégén a pünkösdi forgatagban láttam az árakat, durván magasak. A lángos, a kürtőskalács, az ugrálóvár, a fagyi, a kimért bor, egy üdítő, stb .

Mégis tömött sorokban az emberek... akkor???

2022. jún. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Német ismerősömmel most beszéltem.

Azt mondta, náluk is rettentően emelkedtek az utóbbi időszakban az árak, van ami 50-100 %-kal.

Üzemanyag 2.20-2.40 euro.

Környékükön van egy kút, ahol bizonyos napszakokban 20 centtel olcsóbb az ár. Ilyenkor "kilóméteres" sorokban várnak akár egy órát is a tankolásra.

2022. jún. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Máshol is emelkedtek az árak, de a valutájuk nem romlott. A miénk drasztikusan. És a legtöbb dolog import. MAjd ha eltörlik a fix benzinárat, akkor indul aztán be a buli rendesen
2022. jún. 7. 13:09
 15/15 anonim ***** válasza:

Emlékszem, hogy volt a dohány 400 forint, és kiakadtam, mert valami ócska,. hulladék dohány volt 40 grammos Primus. Nekem az összes hulladék, ami liszt és nincs úgy feldolgozva, mint a reszelt sajt. Én akkor Harmónia kék dohányt vettem 30 gramm 250 forint. Az a hullaék dohány 400 forintért kész rablásnak tűnt. Most meg a legolcsóbb.dohányt.veszem meg Piros Austin 40 gramm, jó illat, reszelt sajt feldolgozás. Szóval akkor még nem gondoltam, hogy 2050 forintot fogok majd érte adni.

Aztán már 500 forint volt egy csomag, végül egy ezresből már csak egy dohány jött ki.

Ha számolok a régi rendszer árán,.mert a dohány semmit sem változott nem lett jobb akkor a mai dohány árával nyolc darab 30 gramos harmónia dohányt lopnak.ki a zsebeböl. Egyébként.megszünt, akkor váltottam Silverado red, az is megszűnt. Sajnos a legtöbb dohány liszt álagú, még a sofi is.


Akkor nem tudtan húst venni a dohány vitt mindent,.most meg.mindenre.futja. Furcsa! Kannás bor is volt,.amit betiltottak. Pedig most lehúznék egy kapszulás,.szöllőt nem látott löttyött.

2022. jún. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!