Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A választási pénzosztást 25...

A választási pénzosztást 25 év alatt SZJA mentesség és a 13. havi nyugdíjat azonnal el kellene törölni?

Figyelt kérdés
Egyre nagyobb a baj fentarthatatlanok ezek látszatintézkedések.

2022. júl. 15. 09:51
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
El se kellett volna kezdeni
2022. júl. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
én így látom
2022. júl. 15. 09:54
 3/5 anonim ***** válasza:
27%
Nem és nem is fogják. Ezt a feladatot az inflációra bízzák. .
2022. júl. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
38%
Egyrészt el kell, mert unfair, most mondhatom, azt, hogy bezzeg az én időmben ilyen nem volt, hát igen nem volt, első alapszakomat 22 évesen kezdtem és 25 évesen fejeztem be, utána meg, 2 évig második OKJ-s szakmát tanultam, majd most már abszolvált egyetemista vagyok, de szakdolgozattal bajlódok... szerintem az állam működöséhez kell adó, de viszont arról az állampolgárokat is meg kellene kérdezni, hogy mire költi ezen pénzt... mert én nem akarok vadászati kiállítást, meg tűzijátékot....
2022. júl. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
47%

A 13. havi nyugdíj az 300 milliárd, a 25 évesek SZJA visszatérítése meg fogalmam sincs mennyi de mivel csak átlag bérig jár és viszonylag kevés fiatal dolgozik így olyan 50 milliárdnál nem lehet nagyobb összeg.


Arról nem is beszélve, hogy mivel épp megugrottak az árak és reálértéken egyre kevesebbet érnek a fizetések, nyugdíjak ezek az emelések kifejezetten hasznosak tudnak lenni ahhoz, hogy továbbra se kopjon fel az álluk. Plusz a negyede áfa formájában egyből megy vissza az államhoz.

Szóval nem hiszem hogy olyan komoly hatással lenne a 25 ezer milliárdos költségvetésre az hogy rászoruló csoportok kaptak 250-300 milliárdot.

2022. szept. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!