Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hogy tehet ilyet az állam?...

Hogy tehet ilyet az állam? Ezt hogy engedhetik meg maguknak, és milyen apropóból követelhetnek ilyet a (hazafias) emberek mindegyikétől?

Figyelt kérdés

Én nem politizálok alapból, hisz nem értek egyet egyik jelöltel sem "annyira", nem is szimpatikus emberek, nem tanitották hogy ez pontosan hogy is működik (pedig kéne), stb..

Ez az én ügyem, lehet (én) bajom, de gondolom a lehető legjobbat válasszák így is meg az emberek, hisz ez mindenki érdeke, hogy jó/jobb legyen.

(Lehet ők kaptak 4 éves tervet minden jelölt politikai párttól, nem tudom, így nem tudok hozzá érteni, sem dönteni..)


Engem az sem érdekelt (eddig), nem is tudtam volna vele foglalkozni időmben, hogy emelnek mindenen, én oké, "elfogadom" amíg bírom.

Alkalmazkodó típus vagyok.


De!

Mikor elolvasom, és jobban átgondolom a magam, és főként mások jelenlegi helyzetét, már tényleg kiakadok (én is).


Mi az hogy egy átlagos emberrel számolva, mondjuk egy tényleg átlagos fizetéssel rendelkezvén, egyik hónapról a masikra, egy átlagosnak mondható ingatlannak közüzemi számlái egyik napról a másikra meg 3-4-5-6 szorozódnak?

Ez hogy van? Ez hogy működik?


Tehát akkor az átlagos ember átlagos fizetése mellet, amiből jó esetben is éppen hogy csak megél, éppen hogy csak takkra ki tudja fizetni a számláit, nagyon átlagos módon, még nincsen minuszba, de semmi extra pluszba se...

Fizetésemelésre nem nagyon számíthat alap esetben, és többet nem is tud, nem is akar/bírna dolgozni, így most akkor azt várja el az állam, a kormány ugye, hogy az ember megtermelje, megteremtse azt a (számomra) fiktív emelést, amit egyik napról a masikra kitaláltak, és elfogadtak a kormány emberei, azt akkor hogyan?

Hogyan fizessen, vagy fizethetne ki ha az embernek teljes ideje be van osztva már, így alakította az életét, akkor hogyan tudhatna ennyivel több pénzt termelni?


A fizetések stabilan maradnak a régiben, ez (eddig) nem változott, nem is mondták hogy változna, de ami eddig 100 Ft-ba került a boltba az 1 hét alatt 200, 2 hét alatt 250 Ft-ra emelkedett, és a főpoén, "felháborodásom" legfőbb indoka, az otthonáért fizetett (jobb esetben!) 100.000 Ft következő hónaptól 300-400-500.000 Forintra növekszik?


Mi van??

Ez hogy van?


Akkor most várjam hogy a munkahelyemen adnak havonta plusz 2-300.000 Forintot havonta?


Mert ugye ugyan azt az áramot, gázt használom mint eddig. És ugyan azt dolgozom mint eddig. Kb ugyan azt is veszem a boltban, amit eddig.


Akkor mindennek az ára felugrik 3x-osára, a fizetések meg ugyan annyik maradnak? 😀


Nem érthető ez számomra.


Most ha ez így van jól mindenki szerint, pl akik ezt megszavazták, elfogadták, akkor most mi lesz velem/velünk?


Lesz plusz 2 hét amíg ezt az új külömbséget megtermelhetem a munkámmal havonta?


Mert ez nálam +2 hét munkát jelent 1 hónapban (kb).


Én heti 100.000 Ft-ot keresek rengeteg munkával, és oké én ezt elfogadtam, ez az otthonom, nem gazdag, nem oly gazdagító, mint kb mindenhol máshol, de hát ez van/volt, "nem volt ezzel bajom"😆... de sok időbe telt és energiá(nk)ba hogy legalább ez legyen.


Ha nem kapok 200.000 Ft plusz pénzt valakitől, akkor hogyan oldjam meg az új külömbséget?


Most én ezt egyaltalán nem értem.

Logikailag sem tudom felfogni.


Erre most mi a megoldás?

Mindenkinek egyértelmű, és logikus is ez?


Avassanak már be a hozzáértők itt engem is, és másokat is akiknek pl ott a nagy család, és több is lesz a fizetnivalója sokkal mint nekem, hogy akkor azt miből fogjuk/fogják kifizetni?


Vagy csak ugratnak, viccelnek ezekkel a többszörösére nővekvő árakkal? Már kezdtem bedőlni a viccnek!😀😅🤣



2022. júl. 19. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Orbán Viktor
2022. júl. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%

"Ez hogy van? Ez hogy működik?" Hát a háború meg szankciózás miatt felbolydult az energiapiac. És mivel a hazai áram kb harmadát, a gáz több mint 80%-t importáljuk, nem tudjuk magunkat függetleníteni a világtól.


Máshol semmiféle rezsicsökkentés nincs. Ha az átlag felett fogyasztasz, akkor nézz magadba, miért. Költözz másik, modernebb, kisebb ingatlanba, ha máshogy nem megy.

2022. júl. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

A helyzet az, hogy az energiaárak az egekbe szöktek az elmúlt két évben, és a saját termelésünk elenyésző. Gázból kb csak importból élünk, de még az áram jelentős része is külföldről jön. Na most ebben az egyébként is vészes gazdasági helyzetben, különösen a forint gyengeségének köszönhetően fenntarthatatlan lenne ha ugyanazt a mennyiséget egyre növekvő áron kéne importálni, miközben a lakosság ugyanannyit fogyaszt. Spórolni kell. Szar helyzet, de ez van.

Az nyilván nem lenne egy vállalható megoldás, hogy egyszerűen limitáljuk ki mennyit használhat, és ha elfogyott, akkor elfogyott. Másik megoldás, hogy olyan limitet vezetünk be, ami után ugyanúgy gázhoz és áramhoz juthat az ember, csak jóval drágábban. Ezzel motivált is lesz a spórolásra, de nem is lesz az hogy mondjuk számlazárás előtt pár nappal eléri a limitet, és akkor azokban a napokban semmi sem fog működni a lakásban.

És igen, sajnos lesznek akik szívni fognak vele, csak ilyenkor arra is kell gondolni, hogy az alternatíva nem az, hogy semmi sem változik, és mindenki úgy él tovább, ahogy eddig. Hanem az alternatíva egy potenciális államcsőd, és a tározók kiürülése, ami után akkor sem lesz fűtés az egész országban senkinek, ha többet is fizetne érte.

2022. júl. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%

Na pont ez a baj, hogy nagyon sokan ilyen alapvető gazdasági folyamatokat nem értik. Akkor hogyan lehetne elvárni, hogy a bonyolultabb összefüggéseket megértsék?


Kérdező, mit nem értesz pontosan?

1) post covid helyzet van

2) háborús helyzet van


Küszöbön áll egy újabb világválság

Nagyjából három dolgot tehetsz:

1) vagy megtermeled magadnak a plusz kiadások fedezetét (ha tudod)

2) vagy megpróbálsz lejjebb adni az igényeidből annyira, hogy ki tudd fizetni amit ki lehet

3) éhen-szomjan pusztulsz, fagyhalált halsz


Mi nem világos ezen?

2022. júl. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%

Előző vagyok, még ennyit:

"Hogy tehet ilyet az állam?"


Ezt nem az állam tette. A mélységesen rossz helyzethez valóban hozzájárult az állam a borzasztó gazdaságpolitikájával is, de az okok nem az államban keresendők, hanem globális problémákban, úgy mint a fent említett post covid helyzet, és a háború.

2022. júl. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!