Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Valaki magyarázza el nekem...

Valaki magyarázza el nekem hogy hogy a fene az a “ háborús infláció”? Nevetséges a szó is. Egyáltalán hogyan fér össze a kettő? Nem kell ahhoz szakértőnek lenni hogy rá jöjjünk hogy sehogyan sem.

Figyelt kérdés

Ez olyan mintha azt mondanánk hogy “ madár autó” vagy “ nadrág szőnyeg” vagy “Orbán Viktor Miniszter elnök “

Én nyitott vagyok arra hogy valaki elmagyarázza hogy attól hogy 2 ország lövi egymást a világ 160 országából azért miért alakulna ki ekkora infláció és energia válság ? Szerintem nincs köze hozzá, sokkal inkább annak van köze hogy már most elhasználta a föld az egy éves energia tartalékát fél év alatt. ( Ezt nem csak én mondom hanem szakértők )

Szánalmas hogy így ver át a kormány .


UI:. Ha egy fideszes nerlovag be támadna annak csak annyit üzenek hogy : “nem ő nem vót jobb “



2022. aug. 6. 12:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Egy bullshit a birkák altatására. Az infláció már a háború előtt is bőven magas volt.
2022. aug. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Háborús infláció: olyan kitalált ellenség, ami megfoghatatlan, leírhatatlan, meghatározhatatlan, így hát minden szart rá lehet kenni.

Mert hát nyilván hogy nem a kormány tehet semmi szarról sem...

2022. aug. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
8%
Tetszik amikor teljesen tájékozatlan ember szeretne okosnak látszani és ezért kiír egy értetlenkedő kérdést valami teljesen egyszerű és érthető dologról, közben meg csak annyit ér el vele hogy leégeti magát.
2022. aug. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor tessék cáfolni uram.
2022. aug. 6. 12:18
 5/13 A kérdező kommentje:
Semmi okoskodás nem volt csak vicces hogy a magyarok nagyrészt elhiszi hogy egy háború miatt drága a chips a boltban és drágán tankolnak…. Ez csesz fel
2022. aug. 6. 12:21
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

Most esetünkben közvetett infláció van. Az olaj meg gáz szankciók miatt drágul minden, de ez nem a háború oka, hanem az elmebeteg eus vezetőké.

Ha pl kina és kinai köztársaság (tajvan) háborúzna valószínűleg csak az elektronikai eszközök dragulnanak amiket tajvan nem tudna exportalni a háború miatt.


Egyébként most ez is csak egy politikai fogás hogy erre lehet kenni az elmúlt 12 év hozzá nem értését. Hogy pl kétszer annyiba kerül a banan mint tavaly csak azért mert gyenge a forint ezzel együtt drágul minden import cikk. Ennek pl semmi köze a háborúhoz.

2022. aug. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Demion ***** válasza:
90%

6

"Az olaj meg gáz szankciók miatt drágul minden"


A gázon nincs szankció, az olaj pedig most kb 20%-kal olcsóbb (igen, OLCSÓBB), mint a szankciók bejelentésekor.

2022. aug. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Végülis háború miatt van infláció, csak nem az ukrán-orosz háború miatt, hanem Orbitron világháborúja miatt, hiszen természetesen az egész világ hülye, csak Magyarország a helikopter.
2022. aug. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 nemaRendőrség ***** válasza:
20%

Kiesett két ország a világgazdaság körforgásából.

És nem pici országok, az egyik akkora mint egy kontinens a másik pedig 2x akkora mint bármelyik eus ország.


Rengeteg mindent termeltek, árultak mind a ketten.

Élelmiszerek ára fixen azért drágul mert az ukrán földeken nem traktorok hanem tankok mennek.

Export országból import ország lett élelem tekintetében, nőtt a kereslet, csökkent a kínálat.

Oroszországból minden is jön, ezeket most elbuktuk, helyette máshonnan kell megvenni a dolgokat. Hasonló a szituáció mint fentebb.

Főleg a kőolaj/földgáz téma miatt, aminek az ára mindenbe beleépül.


Benzin/gázolaj->szállítmányozás

Földgáz->fűtés, áram, műtrágya->kaja


Illetve kereskedelmi útvonalak is lezárultak/átalakultak.


Én azt elhiszem hogy nem értesz hozzá, de akkor miért okoskodsz?

2022. aug. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%
A zembereket ezzel, és ezekkel a szavakkal lehet csak démonizálni, sakkban tartani. Mert különben jön a Gyurcsány.... Na ez is egy ilyen démoni szó.
2022. aug. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!