Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mért fűti most is ezerrel az...

Chuck dorisz kérdése:

Mért fűti most is ezerrel az állam a távfűtéses lakásokat, miközben minden csapból az folyik, hogy vissza kell fogni az üvegházhatású gázok kibocsátását, és mellesleg méregdrága a gáz? Nem azt mondta a kormány, hogy lecsavarja a távhő hőmérsékletét?

Figyelt kérdés

2022. nov. 21. 12:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
Ha meg nem fűtené az volna a baj.
2022. nov. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%

Én távhővel fűtött panelban élek. Szabályozható a radiátor, igazából nem is nagyon tekertük még fel a fűtést ebben a szezonban, mert még nincs hideg, de volt 1-1 alkalommal, hogy pl a ruhák szárítása miatt mégis feltekertük.

Ha maxra tekertük, nem lángolt úgy, mint tavaly. Szóval szerintem lejjebb vitték a távhő hőjét.

Ugyanakkor vlaóban, csak idő kérdése és erre is lesz rezsicsökkentés-csökkentés, mert a távhőhöz a gázt valmai 1200 forintos áron veszik, de a ház csak 100 forintos áron veszi meg az államtól... Hülye lenne a kormány, ha ezt meghagyná..

2022. nov. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
39%

2.

Ha neked a fagypont nem hideg aludj az utcán

2022. nov. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
39%
Ez csak Mészárosnak és a NER-nek jó.
2022. nov. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%

3, de a lakásban 20 fok van:D Tudod, le van szigetelve, meg 4 oldalról más lakások vannak (földszint)....

Vagy te talán azért fűtesz a lakásban bent, mert kint hideg van?:D Jó fura felfogás..

2022. nov. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

5.

Ha van szigetelés,ha nincs akkor nem fog kihűlni a lakás csak ha valahonnan kapja a meleget,olyan nincs hogy mivel szigetelt igy nem hűl ki

2022. nov. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
6, okk, nekem mindegy, nem muszáj elhinned, hogy ha kint 0 fok van, attól még bent a lakásban nincs azonnal hideg...
2022. nov. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Én nem látom, hogy lejjebb tekerték volna. 21 fok van a lakásban úgy, hogy minden radiátor el van zárva. Az csak úgy lehet, ha a környező lakásokban 23-24 fok van. Ez minden, csak nem letekerés. Itt valami nagyon nem stimmel. Az már csupán marginális kérdés, hogy a homo sapiens csak beszél a klímacélokról, de nem csinál semmit. Itt volna a lehetőség, hogy Orbán két legyen üssön egy csapásra. Visszafoghatná a kormányzati költekezést, és óvhatná a földet, de nem teszi. Tapsoljuk meg!
2022. nov. 21. 12:36
 9/18 anonim ***** válasza:

8: a paneleknél van olyan, hogy amikor egyik lakásban még éppen meleg van, addig a másik szinten már túlfűtés van, ezért nem lehet csak úgy letekerni, mert valakinek nem lenne elég


Nem is szabályozható mindenhol, nálunk pl. nincs szabályzó.

2022. nov. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ezt az érvelést nem értem. Tehát még egyszer: 21 fok van nálunk, az csak úgy lehet, ha a szomszédokban 23-24 fok van. Ők is le tudnák tekerni, 22-re, 21-re, 20-ra, 19-re, 18-ra, ne adj isten 17-re, de nem teszik.
2022. nov. 21. 12:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!