Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Gyurcsány idejében miért...

Gyurcsány idejében miért erősödött a forint, és miért volt jobb a megélhetés a mostani kormánnyal szemben?

Figyelt kérdés

Gyurcsány előtt - 240ft volt 1 dollár

Gyurcsány lemondásakor - 170ft volt 1 dollár


Ezek szerint voltak olyan dolgok amiről a Fidesz hazudik a Gyurcsány féle kormányról?


És most ne gyertek a Fideszes szemkilövető szöveggel, mert már eléggé unalmas.


2022. nov. 29. 19:52
1 2
 11/12 Alex Fly ***** válasza:
61%
A Gyurcsány-féle kormányban akadtak, akik értettek is ahhoz, amit csináltak; így gazdaságpolitika címén nem csak loptak és herdálták a pénzt, mint a jelenlegi bagázs.
2022. nov. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

#11 Annyit nem loptak, mint a jelenlegi bagázs, nem is volt még akkor annyi ellopni való sem. Viszont Gyurcsánynak éppen hogy az volt a legnagyobb hibája, hogy ő maga nem értett a gazdasághoz, és nagyon rossz tanácsadókkal vette körül magát. Volt pl. egy olyan gazdasági szakértője, aki képes volt olyan kijelentést tenni, hogy szerinte túl sok a kkv. Magyarországon, és - idézem "meggyőződésem, hogy olyan törvényeket kell hoznunk, hogy csődbe menjenek". Mindezt akkor, amikor amúgy is sorban mentek csődbe a vállalkozások és papíron ugyan még nem, de a valóságban már nagyobb volt a munkanélküliség, mint közvetlenül a rendszerváltás után, a 90-es években. Pedig az sem volt semmi. Nagyon jól megjegyeztem akkor ezt a mondatot. Meg azt is, amikor Gyurcsány saját maga mondta a tévében, hogy "igenis, menjenek csak csődbe és menjenek el dolgozni a multikhoz". A nép meg itta a szavait, mert ezt hitték, hogy nekik az nagyon jó lesz, ha csődbe mennek a "gaz" vállalkozók. Én akkor pont egy pénzügyi és számviteli ügyintézői képzésre jártam, egy Gyurcsány érdekeltségű céghez. 2004-et írtunk, tehát még jóval a világgazdasági válság előtt voltunk, és ezt a képzést még a Medgyessy kormány által elbocsátott közalkalmazottak részére szervezték. Én csak úgy kerültem be, hogy az indulás előtt egy nappal még volt rá egy szabad hely. A tanárok az egyetemről jártak, és ők maguk is a fentiek szellemében hergelték résztvevőket a kkv-ék ellen. Ők pedig sajátos közalkalmazotti logikával boldogan uszultak, és örültek minden egyes vállalkozás csődbe menetelének. Az véletlenül sem jutott eszükbe, hogy ha minden vállalkozás csődbe megy, és már eddig sem találtak maguknak munkát, akkor hol fognak találni miután elvégezték ezt a tanfolyamot. Volt ugyan egy multi a városunkban, de oda is mindig bőven sokszoros volt a túljelentkezés még szalagmunkára is. Ennyi képesített könyvelőre meg pláne nem volt szükségük. Csak abba az egy csoportba vagy 30-an jártunk. Ráadásul nálunk a hasonló állásokat az egyetemről kikerült közgazdászokkal töltötték fel, hiszen belőlük is bőven túlkínálat volt.

De lehet, hogy nem is csak az volt a baj, hogy nem értett hozzá, hanem egyenesen ez volt a koncepció. Az olcsó munkaerővel akartak ők is "versenyképesek" lenni, éppúgy mint utánuk Orbánék. És így már érthető is, hogy az akkor ellenzékben lévő Fidesznek mért nem volt ehhez egy szava sem.

2022. nov. 30. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!