Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Jelenleg hogyan szavaznál az...

Jelenleg hogyan szavaznál az EU- illetve NATO-tagságunkról?

Figyelt kérdés

2023. jan. 27. 18:20
A kérdező szavazást indított:
Mindkettőnek tagja maradunk
Csak EU-tagok maradunk
Csak NATO-tagok maradunk
Kilépünk mindkettőből
44 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Nem kilépni kell hanem formálni .
2023. jan. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
27%

Én kilépnék a NATO-ból. Szerintem túl nagyra nőtt a szervezet és túl erős kötődést garantál a tagok között, amivel más, katonailag erős országokra már olyan nyomást gyakorol, amit ők fenyegetésnek éreznek. Remek példa erre Oroszország háborúja, aminek nyilván nem ez a fő oka, de a NATO terjeszkedés is részben okozója a konfliktusnak.

Már ott tartunk, hogy ha valaki megtámad egy NATO országot, abból egy pillanat alatt világháború lesz. Hiszen az összes NATO tagnak kötelezően hadba kell lépnie, a másik oldalon lévő agresszor pedig megijedve a túlerőtől vagy maga mellé állítja a világ másik felét, vagy rögtön atomfegyverhez nyúl. A NATO sokkal nagyobb veszélyt jelent már a kisebb országokra, mint amennyi előnye lenne.

Regionális szinten szerintem szükség van katonai szövetségre, és nagyon-nagyon szuper, hogy az európai ellenségeskedés egy ideje már szünetel. Így szerintem az EU-ban kellene dönteni egy közös hadsereg felállításáról és egyben garantálni az európai államok területi integritását, az angolszász országokat meg kihagyni a buliból. Együtt igenis van olyan erős Európa, hogy ne szoruljunk más katonai nagyhatalmak segítségére, illetve hogy önállóan meg tudjuk védeni magunkat külső fenyegetések ellen.

2023. jan. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Baluba ***** válasza:
87%
@2 szóval a NATO-val az a baj, hogy olyan más és erős, hogy minden országot eltántorít a támadástól?? Én a magam részéről örülnek, ha egyetlen egyetlen háború sem lenne a jövőben, főleg nem területszerzés céljából indított.
2023. jan. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

"szóval a NATO-val az a baj, hogy olyan más és erős, hogy minden országot eltántorít a támadástól?"

Pont fordítva, hiszen írtam is példának az orosz támadást... Az a problémám, hogy fenyegetve érzik magukat a katonai hatalmak, ezért egyre valószínűbb hogy NATO tagot fognak támadni, amiből nagyon könnyen lehet újabb világháború. Soha sem lesz olyan, hogy háború mentes világ, ez egyszerűen lehetetlen. Nem így működik a természet. És sokkal jobban járunk regionális konfliktusokkal, mint világháborúkkal, az atomháborúról nem is beszélve.

2023. jan. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!