Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A Nyilas-rendszer bukása után...

A Nyilas-rendszer bukása után pár hónappal Magyarországon hogyan lett hirtelen annyi ember többpártrendszerben hívő demokratikus elkötelezettségű és másik nagy része pedig kommunista?

Figyelt kérdés

Hol volt ez a széles tömeg a Horthy-rendszer utolsó évtizedében és hazánk fasiszta oldalon való részvételekor a háború idején?


Hirtelen nagyon sok párt létezett, mintha 200 éve erős demokrácia lenne Mo-on.



2023. febr. 11. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:
36%
Akkor is manipulálták őket, mint most. Szerencsétlenek nem tudhatták, hogy miből lesz.
2023. febr. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Hát úgy, hogy aki előtte nagyon hangoztatta hogy ennek a Horthy-rendszernek vannak hiányosságai a demokrácia terén, azt bevitték a csendőrök és jó esetben csak megverték.
2023. febr. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Nyolcadikban majd tanuljátok, hogy Horthy ha épp nem bebörtönöztette, akkor is féken tartotta politikai ellenfeleit.


Ha bővebben is érdekel, keress rá, de a kisgazdáknak és a szocdemeknek is volt parlamenti képviseletük a Horthy-korszakban.

A kommunistákat kivégezték/bebörtönözték/betiltották.

A Veres-féle parasztpárt még viszonylag új volt, de nem előzmény nélküli.

2023. febr. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A háború utáni időszaktól, egészen 2023.02.11.-ig erős szovjet/orosz befolyás jellemzi a magyar politikát. Nem a magyarok emberek akarata érvényesült ebben az időszakban sajnos.
2023. febr. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez minden rendszerváltáskor így volt, márpedig abból akadt néhány a XX. században Magyarországon. A '90-es és 2000-es években például annyi ellenzéki ellenálló élt itthon, aki így vagy úgy tett a szocializmus ellen, hogy egymás lábára léptek. Mindenki tüntetett, szamizdatot terjesztett, aláírt, szolidaritást vállalt, nagygyűlésen volt, disszidált, futott a rendőrök elől, de végül bevitték, némelyiket meg is verték, másoktól a továbbtanulás vagy a munkahelyi előrelépés esélyét vették el. Nem is értem, hogy maradt fenn a rendszer ennyi ellenálló mellett, mikor a hívei nyom nélkül eltűntek. De 2006-ot követően a Kossuth tériek is gyorsan szaporodtak, annyian voltak, hogy nem is tudom, hogy fértek el annak idején a téren, én személy szerint négy emberrel is találkoztam, akik annak idején elkötötték a T34-est.
2023. febr. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!