Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Jól sejtem, hogy a "digitális...

Jól sejtem, hogy a "digitális állampolgárság" program igazi célja a kínai típusú megfigyelőállam kiépítése?

Figyelt kérdés

[link]


Hogy-hogy nem, most ingyen osztogatnak "gondos órát" is az időskenek...



nov. 16. 09:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom, hogy mondják kinaiul, hogy igen, de yes.
nov. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
36%
Nem, ez egyszerű modernizáció.
nov. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
11%

az a legdurvább, hogy a telex nem ellenzi, hanem jónak tartja a cikk szerint!


Akkor mégsincsen ellenzék

nov. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
14%

Észtországban már vagy tíz éve ez van. Akkor meg a ballib médiák mind azt írták, hogy milyen modern haladó fejlett ország (bezzeg velünk lemaradott senkikkel szemben).


Most a kormány ugyanazt csinálja mint a bezzegország Észtország és most meg ez a baj.

nov. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
14%

4

Figyelj Pubi, megirtam, hogvy sajnos az ellenzéki lap szerint ez nekik nem baj!

nov. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
4: És a szerencsétlen észteknek van Orbánjuk és Fideszük?
nov. 16. 09:26
 7/15 anonim ***** válasza:
60%

Elsősorban az, hogy nagyon drága az államnak a sok bélyegnyaló hivatalnok és adminisztrátor ügyintéző, illetve az ő irodáik, munkahelyeik fenntartása.

Pont úgy, ahogy a szolgáltató szektorban is törekszik a legtöbb szolgáltató az ügyintézések digitalizálására, úgy törekszik erre szinte minden állam is. Ki több, ki kevesebb sikerrel.

Nem vagyok az "állampárt" híve, de nekem is előnyős, ha nem kell elutaznom és órákat sorban állnom a hivatalokban, hanem a székelykapun keresztül elintézhetem az egyes ügyeket.

nov. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
7: Ahogy ismerem a magyar rezsimet, itt is leginkább "kevesebb siker" lesz, legaléábbis az egyszerű embereknek. Mert a csókos oligarchák jól fognak kaszálni, ha kiizadnak valami Windows 2000 szintű szoftvert, ami az első másodpercben összeomlik, szintén jó lesz majd a kínai és orosz spammereknek, akik gagyi átverős emaileket küldenek majd, mint a vakcinaregisztráció után a nulla védelem miatt. Plusz jó lesz a kormánynak is, mert még szorosabb kontroll lesz a parasztokon.
nov. 16. 09:32
 9/15 anonim ***** válasza:
17%
Méghogy nincsenek baloldali konteósok.
nov. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#4

Évekkel ezelőtt pont Matolcsy írta meg, hogy az észteket lehetne követni ebben és "baloldalról" mindenki helyeselt. A jobboldal meg elmondta, hogy Matolcsy egy idióta.

nov. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!