Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A korrupció lényegében olyan...

A korrupció lényegében olyan dolog, ami a legtöbb embernek csak addig létezik míg nem részesül belőle?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 30 évből nagyjából ez jön le.

dec. 13. 09:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Aki részesévé válik a korrupciónak, az valójában sose volt ellene vagy nem tudja mi az a korrupció.
dec. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Meglehet. Ahogy Hofi mondta: A korrupció az, amiből kihagynak. Szerencsére azért akadnak olyanok, akik akkor is inkább azt mondják hogy nem, ha felkínálja magát egy ilyen lehetőség. Magam is ilyen vagyok, lett volna pár lehetőség visszaosztásos és szabálysértő üzletekre és mindig inkább csendben kihátráltam. Szerintem sokan találkoznak ilyen lehetőségekkel, főleg akik vállalkoznak és élnek is a lehetőséggel. Sajnos már a pénz mennyisége az értékmérő, nem a becsület. Ez az igazi oka, amiért egyre romlottabb az emberi civilizáció.
dec. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát Hofi Géza definíciója is ez volt úgy 40 éve, de van benne valami. Nem csak a korrupcióra igaz ez: pörgünk azon, hogy a politikus lop, de amúgy ahol csak lehet kikerüljük az ÁFA-t, a kötelező biztosítás terhére megszereltetjük a klímát is az autóban, festegetjük a mennyezetet a lakásban, hogy többet fizessen a biztosító. Ismertem nem egy szülőt, akik képesek voltak azért külön lakcímre jelenteni magukat, hogy a gyerek így jogosult legyen szociális támogatásra, kollégiumra.


De amúgy nincs ebben semmi különleges sajnos. Ha az ember nem bízik a hatalomban, és azt hiszi a hatalom lop, akkor azt fogja gondolni, hogy neki is szabad. Így működik a traumatizált ember.

dec. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Velem az van, hogy kényszerültem már rá ilyen kis lepattanóra, forgott is a gyomrom rendesen. Nem szeretem, soha nem is fogom. Apám szavai nem múltak el nyom nélkül. Törekszem is rá, hogy egyenes úton fejlesszem ezt a szerény kis életszínvonalunkat, bár láthatóan nem eléggé... Mindenesetre elveszni biztos nem fogok kétes ügyekben, ma már megtehetem, hogy kerülöm, ahol csak tudom. Más kérdés, hogy amikor például az aktuális munkáltatód egy nehezebb hónapban készpénzzel fizet csak úgy a semmiből, akkor azért csak ugyanott vagy... Gyűlölöm, de most nincs jobb.
dec. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Senior Séf ***** válasza:
100%
A tizenéves fiad habozás nélkül keresztre feszít, ha csaláson ér. De ő lesz az első, aki szerencsétlen lúzernek titulál, ha nem kap félévente új telefont.
dec. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"szerencsétlen lúzernek titulál, ha nem kap félévente új telefont."


Mi köze a telefonnak a csaláshoz?

dec. 15. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, definíció szerint csak az számít korrupciónak, amiből te kimaradsz.
dec. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!