Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ahogy közelednek a 2024-es...

Ahogy közelednek a 2024-es választások, kezd kiderülni, hogy az ellenzékben mely pártok még a Fidesz szatellitpártjai. Ennyire nem bízik a Fidesz a választási sikerében, hogy jövőre kamupártok tucatjait küldi a valódi ellenzéki pártok ellen?

Figyelt kérdés

[link]


Vona Gábor új pártjának, a Második Reformkor Pártnak a megalapításának a körülményei is ellentmondásosak voltak. Vona elhivatott volt abban, hogy a 2019-ben létrehozott Második Reformkor Alapítvány távol maradjon a pártpolitikától. Kevesebb, mint 1 évvel a 2024-es választások előtt viszont pártot csinált belőle. December 12-én pedig vitára hívta Gyurcsány Ferencet, a legerősebb ellenzéki párt vezető politikusát. Mindeközben a hatalmon lévő, rekord mértékű áremeléseket és inflációt okozó Fidesz-KDNP leváltásának gondolata nem fontos Vona Gábornak, az ellenzék megosztása viszont annál inkább. Ennek a következménye az lesz, hogy a jövő évi választásokon az ellenzéki szavazatok megoszlanak és a nagyobb kihívást jelentő választókerületekben a fideszes jelölteknek lesz nagyobb esélyük nyerni.

Valószínűleg nem véletlen, hogy Vona Gábor Gyurcsány Ferencet hívta ki vitázni: a DK a legerősebb ellenzéki párt és a legelhivatottabb abban, hogy leváltsa a Fideszt és visszaállítsa a jogállamot Magyarországon. Ami kiemeli a DK-t továbbá, hogy nincsenek párton belüli konfliktusok, szemben az MSZP-vel, vagy a Momentummal például. Egy olyan párt, amiben jelentős ellentétek vannak és a vezetőség nem bízik egymásban, alkalmatlan stabil kormányt alakítani. Láthattuk 2006 és 2010 között, hogy az MSZP-n belüli SZDSZ-es téglák mit műveltek, amikor Gyurcsány Ferenc akkori miniszterelnök Horváth Ágnes SZDSZ-es (alkalmatlan) egészségügyi minisztert leváltotta. Kilépett az SZDSZ a koalícióból és az MSZP-n belül megpróbálták Gyurcsányt megpuccsolni.


2024-ben igen jelentős számú kamupártot indít a Fidesz a választásokon, évek óta nem volt példa ennyire:

LMP

Jobbik

Második Reformkor párt

Mi Hazánk Mozgalom

A Nép Pártján



dec. 22. 12:06
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
80%

A Mi Hazánk egyértelműen fidesz párt, a Gattyán féle MOMO -vagy mi volt, az is, a Gödény kamu pártja is fideszes volt.

A cigányságnak tilos saját nagy pártot létrehozni, nekik fixen a fideszre kell szavazniuk.

dec. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem a listámról a Magyar Munkáspártot és az ISZOMM pártot. Ez a két kamupárt is a Fidesz zsebében van, az ellenzéki szavazatokra pályáznak.
dec. 22. 12:16
 3/30 anonim ***** válasza:
32%
Hiányolom a felsorolásból a legelső helyen a DK-t, nélkülük nem lenne Fidesz 2/3! De még ahhoz is hülyék, hogy ezt észrevegyék szegények!
dec. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
64%
A Jobbik szerintem nem fideszes, akik zsarolhatók voltak azok kiléptek, és saját pártot csináltak, Völner (Mi Hazánk, Völner párt, Huxit párt), Torockai, Dúró, stb.
dec. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
66%

Én nem emlékszem, hogy fél évvel a bármilyen nemű választások előtt, igazából KariG-t leszámitva, nem sokat tudunk sem az ellenzék sem a nemellenzék jelöltjeiről.

Mondjuk én nem bánom, de ez kb olyan, mint a Bilkó Főtörzsben volt a boxmeccs, mikor az egyik menetre mindkét boxolót lefizették, hogy ütődjön ki.

dec. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Most már kezd egy teljes listánk kialakulni. 👍



✅Valódi támogatottsággal rendelkező, Fideszt leváltani szándékozó ellenzéki pártok:

-Demokratikus Koalíció

-Momentum Mozgalom


🔽Fidesz szatellitpártok/kamupártok:

-LMP

-Jobbik

-Második Reformkor párt

-Mi Hazánk Mozgalom

-Megoldás Mozgalom

-ISZOMM

-Magyar Munkáspárt

-Normális Élet Pártja

-A Nép Pártján


⤵️5 százalék alatti, alig mérhető ellenzéki pártok:

-MSZP

-Párbeszéd Magyarországért

-Magyar Liberális Párt

-MKKP

dec. 22. 12:29
 7/30 A kérdező kommentje:

"A Jobbik szerintem nem fideszes"

Amikor még Simicska Lajos támogatta a Jobbikot, akkor ez igaz volt, de mostanra visszatért a Jobbik a G-nap előtti szokásához, hogy együtt szavaz a Fidesszel a parlamentben.


Legutóbb a Mi Hazánk és a Jobbik együtt szavazta meg az atomtemető-projekt folytatását:

[link]

dec. 22. 12:33
 8/30 anonim ***** válasza:
A kétfarkúak szerintem 5-10% között vannak
dec. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
81%

a mihazánkot és a kétfarkúakat kivenném a kamupártok közül és betenném a momentum mellé, míg a dk-t beraknám egy olyan kategóriába,aminek a neve az,hogy:

"A fideszt csupán a létezése miatt már 13+ éve, 2/3-al hatalomban tartó párt, akik valószínűleg összedolgoznak a fidesszel,hogy pozícióban tartsák egymást,emellett a fizetéseket felvehessék a nagy bohóckodások közepette"

dec. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

9-es vagyok,

emellett a jobbikot,LMP-T, a nép pártjánt átraknám a dk kamupártjainak listájába

dec. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!