Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Melyik világban éreznéd...

Melyik világban éreznéd jól/jobban magad és miért?

Figyelt kérdés

Egy jótündér választás elé állít. Az életed kétféle világban élheted le és választanod közülük.


Amiben eltérnek:


Az "A" világban Te hipernagyonkőgazdag vagy, a leggazdagabb. Kisebb országnyi területű birtokaid vannak, saját tengerpartokkal, repülőterekkel, jachtkikőtőkkel, kastélyokkal. Ellenben a világod lakóinak 95%-a nyomorban él, az utcán vagy putrikban lakik és az éhhalál mindennapos dolog. Kb egy lepukkant középkori ország szintjén élnek. Bűnözés létezik, de a hadseregnyi védelem miatt téged nem nagyon érint.


A "B" világban csak középszerű anyagi lehetőségeket kapsz. Kb egy alsóbb-középosztálybeli magyar életszínvonalát. Csak régi használtautót engedhetsz meg magadnak, a boltokban nézegetned kell az árakat, nyaralás nem lehet minden évben. Néha le kell mondanod drágább dolgokról, de alapvetően elvagy. A világod többi lakója is kb így él, nincs nagy szélsőség. A legszegényebbeknek is jut valami, hajléktalanság szinte nem létezik. A leggazdagabbak is csak egy szerényebb kastélykát engedhetnek meg maguknak.


Trükközni nem lehet, például nem lehet a vagyont szétosztani az "A" világban. Csak a választott világ fog létezni, vagy csak annak a létezéséről tudsz.


MIÉRT választanád egyik v. másik világot?


dec. 27. 12:30
A kérdező szavazást indított:
Az "A" világban lennék kőgazdag, mert ott jobban érezném magam
A "B" világban élnék szerényebb életet, mert ott jobban érezném magam
17 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Én utálom az ilyen hipernagyonkőgazdagokat,az egyenlőség híve vagyok, szóval egyértelmű, hogy a B világ boldog lakója lennék :)
dec. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Akar a fene kommunizmusban élni... Inkább az A
dec. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kalandvágyból Magyarországon élek és nem is akarok innen elköltözni, ezért természetesen az A világot választanám, de egyike szeretnék lenni a 95% nyomorgóknak.
dec. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
A második,engem mai zavarnak a hatalmas társadalmi különbségek,főleg a sok szegény nehéz helyzete.A KÁDÁR rendszer azért is tetszett a magyar emberek nagy részének ,mert kb.az volt mait leírtál.Nem voltunk gazdagok,főleg nem a nyugati világhoz képest,de olyan átlagos közepes szinten éltek a családok,nem voltak nagy szélsőségek,elképzelhetetlen volt akkor Mészáros Lőrinc 400-500 milliárdos vagyona.
dec. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
5%

Ha már engem talált meg a jótündér akkor élnék a lehetőséggel és az A-t választanám. Nem oldhatom meg a világ gondjait, csak magamért és a családomért tartozom felelősséggel.

Ezért is tartom sokszor képmutatónak azokat a környezetvédőket, világmegmentő szuper szenzitív hópihéket akik elítélnek minden emberi tevékenységet, mert ők valójában ugyanolyan fogyasztók. Ugyanúgy hordja a Zara pulcsiját amit 10 éves gyerekek varrtak, ugyanúgy használ autót, ugyanúgy váltogatja az iPhonet 2 évente, sőt, azaz egészséges kaja amit a környezettudatosság jegyében fogyaszt, valójában az is hatalmas ökológiai lábnyommal jár, mire a tányérba ért, és a névre szóló, trendi starbucks kávéhoz is egy fél világot utazott a kávébab.

Színház az egész világ.

dec. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%

A: mert a világot a sikeres és gazdag emberek tehetik jobbá, nem a kommunizmus. Nem, nem kell szét jótékonykodni a vagyont, hogy jobb legyen a világ. Sőt! Kenyeret és halat adni az embereknek nagyon kontraproduktív, ha nem így lenne, akkor Afrika már fejlett kontinens lenne.

Befektetni kell a pénzt, méghozzá jól, és akkor akár egy generáció alatt elérhető, hogy én még mindig kőgazdag vagyok, de a világ is gazdagabb lett. Messze lehagyva a kommunista B világot.

dec. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

“hajléktalanság szinte nem létezik. A leggazdagabbak is csak egy szerényebb kastélykát engedhetnek meg maguknak.”

Tehát a B világban is van csóró meg gazdag és én megint a pucu rossz végén vagyok. Akkor inkább az “A” világ.

dec. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

5, rólam beszélsz és az én családomról gyakorlatilag és nettó baromságot, már ne haragúgj:

-nem vagyok ugyanolyan fogyasztó, ahol tudok, addig használom az adott ruhát, eszközt, terméket, amig tudom

-jóval több helyi terméket vásárlunk, jóval kevesebb húst fogyasztunk -mégha nem is lettünk vegánok, közelebb vagyunk hozzá, mint a húsfogyasztókhoz-

-azért veszek iPhone-t, mert 5 év múlva is ugyanilyen telefon lesz, mint ma és nem kell évente cserélni az új modellért -főleg, amikor amúgy sincs már bennük semmi újdonság-/ ha láttál már életedbe is 1 darab Apple prezentációt, tudhatod, hogy mennyi energiát fordit a zöldre, és, hogy a cég, ha nem olvass utána, meg fogsz lepődni

-a zarával kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, mert náluk pont nem vásárlok, de minden ruhámat akkor cserélem le, amikor már használhatatlan és újat kell venni

-ha lehetséges, nem veszek műanyagot

-ha lehetséges, tömegközlekedek és annyira keveset használom az autómat, amennyire csak tudom, hogy lásd, hogy ez mit jelent a gyakorlatban:

5 éve még évi 50.000 km-eket közlekedtem, az idei kilóméterszámom ehhez képest olyan 8.000.


igenis, vannak olyanok, akik odafigyelünk, igenis, vannak olyanok, akik változtatunk az életünkön és próbálunk jóval környezettudatosabbá válni

dec. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%

Az én erkölcsi felfogásom szerint a nagy pénzzel nagyobb felelősség is jár. Vagyis járna, csak ma kevesen gondolják így.

A másodikat választanám. A legtöbb "drágább dolog" még a mostani valós világban sem érdekel. Viszont az "A" társadalom, ha így folytatja hamar be fog dőlni, és az is benne van, hogy az a 95% szegény meglincsel.

dec. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!