Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A (jobboldali?) politikai...

A (jobboldali?) politikai elveid és értékrended mellett kiállva bevállalnád emberek halálát?

Figyelt kérdés

Bizonyos emberek azt mondják nincs ingyen ebéd, ami alatt néhányan azt értik, hogy senkinek nem adunk ebédet ellentételezés nélkül. Tehát bevállalnák emberek éhhalálát is adott esetben? Mennyire vennétek komolyan ezt az elvet?


Éhhalál, szomjhalál(víz és nem pálinka), fagyhalál, hőguta, orvosi ellátatlanság, akármi. Nem feltétlen egy ebéd a lényeg.


ápr. 10. 20:12
A kérdező szavazást indított:
Tőlem bárki éhenhalhat, még a gyerekek is, még ha az apuka/anyuka egész addigi életében dolgozott és a továbbiakban is dolgozna ha életben maradna.
Gyerek menjen intézetbe, apuka/anyuka pedig meghalhat.
Gyerek menjen intézetbe, apuka/anyuka pedig az utcára, de kapjanak annyi kaját hogy ne haljanak éhen.
Ha van gyerek akit nevelnek, akkor kapjon a család egy minimális lakhatást és egyéb ellátást. Ha nincs gyerek, akkor mehet az utcára.
Egy minimális lakhatás és egyéb ellátás gyerek hiányában is juttatható, ha az illető dolgozott vagy várhatóan dolgozni fog.
Egy minimális lakhatás és egyéb ellátás mindenkinek járna feltétel nélkül.
10 szavazat
 1/6 A kérdező kommentje:

A lakhatáson kívül az egyéb ellátás = étel + víz + orvos + ruha + tisztálkodás + gyógyszerek + közlekedés + kommunikáció


Az "egyéb ellátás" egy minimális emberi létezéshez szükséges keret, amely alatt jelentősen romlik az egészség, munkaképesség, társadalmi integráció és felemelkedés.

ápr. 10. 20:17
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Szinte semmilyen esetben sem akarnám emberek halálát. Egyedüli kivétel bizonyos bűncselekmények elkövetői. A kínzás nyilván sehogy sem etikus, de a halálbüntetés szerintem lehet az. Túl sok olyan eset volt, hogy valami beteg állatot kiengedtek és az ott folytatta, ahol abbahagyta.
ápr. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A "nincs ingyen ebéd" kifejezést én is szoktam használni, de én nem pont úgy értem, ahogy a kérdező leírta, és eredetileg se azt jelenti, hanem egy közgazdasági alapfogalom,amit Milton Friedman fogalmazott meg,miszerint semmi sincs ingyen,ami nem egyenlő azzal,h ne lehetne adakozni.

Nem gondolom,hogy ne lehetne adakozni ellentételezés nélkül (sőt) ,csak szimplán azt, hogy ez nem az állam feladata. Ugyanis az államnak nincs saját pénze, csak elvesz az emberektől, aztán úgy tesz,mintha jótékonykodna, na ebből nem kérek.

Én pont hogy abban hiszek,hogy lehet és kell is adni,segíteni a rászorulókat, és hiszek annyira az emberiségben,hogy az emberek önként is szívesen segítenek,adakoznak,ha tudnak róla,hogy van ilyen lehetőség,és azt hogy tehetik meg. Pl. a Kétfarkú Kutyapárt a XII. kerületben,ahol a leggazdagabbak laknak sok ilyen önkéntes akciót hirdetett meg néhány szegényebb család megsegítésére és rengetegen segítettek önként. De lehet példának hozni az egyházakat is,vagy számtalan civil szervezetet.

Én csak azzal nem értek egyet,hogy az állam az emberek beleegyezése nélkül lenyúl egy csomó pénzt adó formájában,aztán eljátssza a jótékony atyuskát.

Nincs ingyen ebéd is arra utal, hogy semmi sincs ingyen, amit az állam "ingyen" ad,azt is valakitől veszi el a beleegyezése nélkül, ez pont az önkéntességet és a szolidaritást öli ki az emberekből, mert ha viszont hivatalosan az állam vállalja magára ezt a feladatot,akkor az emberek vállat vonnak, és azt mondják,h ja ez az állam feladata,akkor nekem ezzel nincs dolgom,tőlem már levonták ezért az adót.

ápr. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A metafórát nem venném ennyire szó szerint.


A nincs ingyen ebéd lényege nem csak az, hogy nem adunk semmit ellentételezés nélkül. Persze ezt is jelenti, mert ha például találsz valamilyen ingyenes dolgot, akkor biztos lehetsz abban, hogy az mégsincs ingyen, valahogy mégis fizetsz érte.

Hanem azt is jelenti, hogy amit látszólag az egyik ingyen megkapott, azért valaki más megdolgozott. Az egyiktől elvonják magasabb adóként, a másiknak odaadják ingyen, mint "támogatást".

ápr. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az ilyenekre gondolsz, kérdező?

[link]

ápr. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
16:18 Igen, például. Fel kellene tenni a kérdést, hogy egy átlag középosztálybelinek jobb vagy rosszabb élete lesz e, ha egy átmenetileg megszorult személy éhenhal, emiatt soha többé nem dolgozik és nem neveli a gyerekét.
ápr. 13. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!