Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Melyik pártra szavazzak, ha...

Melyik pártra szavazzak, ha jelentős adó és járulékcsökkentést várok? (természetesen csökkenő állami juttatások mellett)

Figyelt kérdés

Br 1.1-1.2 körül szokott lenni a bérem minden hónapban, ezzel gondolom a szoclibek szerint már burzsuj gazdag vagyok, úgy érzem, nem áll ezzel összhangban a kapott ellátás, nem szeretném én fizetni mások rossz-közepes színvonalú eü ellátását és segélyezését sem, pláne ha orvoshoz kell mennem, magánhoz megyek amit megint csak én fizetek az állam által le önt több százezres közterheken felül.


30 alatti fiatal képzett vagyok és ha az állam nem érti meg, hogy nem szipolylzhatja ezt a korosztály tovább, mert külföldre könnyen dobbantunk ha még egy fél ország ellátását tőlünk vonják, és akkor nem lesz sem nyugdíj sem eü sem segély


ápr. 27. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
10%

700 körül már kőgazdag vagy. Ez tuti magasabb adósáv a baloldal szerint, nagyobb részt kell sajnos vállalnod a rászorulók ellátásában! De ne aggódj, talán 50-nel lesz kevesebb, és ezzel hozzájárulsz ehhez a gyönyörű és progresszív társadalomnak az építéséhez! Cserében ugyanúgy meg fognak késelni az utcán az apróért az újonnan közpénzből épült szociális bérlakásokba költöztetett "rászorulók". De még így is Te leszel a hibás, hiszen nem fizettél eleget nekik, meg oda kellett volna adni a pénzedet és nem provokálni őket!


Talán a Tisza, Mi Hazánk, és persze a Fidesz nem akar több adósávot. Csökkentés lehetőségéről nem tudok egyelőre.

ápr. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudok róla, hogy bármelyik párt jelentős adócsökkentést tervezne. Ezt a legritkábban teszik meg, végül is akkor egyúttal a saját bevételi forrásaikat kéne csökkenteniük, ami nyilván nem áll az érdekükben.
ápr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ebben a gazdasági helyzetben nincs olyan párt, amelyik adócsökkentéshez tudna nyúlni. Talán majd 30-40 év múlva.
ápr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gondolod, hogy bárki tudja, mi lesz két év múlva a politikai kínálat terén?

Ráérsz bő másfél év múlva foglalkozni vele, ha kezdenek kirajzolódni a pártok, pártszövetségek ígéretei – akkor is nagyon ügyes leszel, ha tudni fogod, hogy melyik mit és hogyan fog megvalósítani az ígéretéből, és szerencsés, ha a számodra kedvezőnek gondolt lesz a választás után meghatározó törvényhozói többségben.

Nagy csoda lenne, ha bármelyik is személyi jövedelemadó csökkentést tudna végezni; az emelésre sokkal nagyobb az esély.

ápr. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az adóemelésnek csak akkor van értelme, ha előrébb lendíti a gazdaság helyzetét. Érzékenyítő kampányokra, rejtett erőforrásokra, migránsokra, plusz nyugdíjra értelem szerűen nincs értelme többet költeni.


Szóval azt is meg kell vizsgálni, hogy ki mit ígérget, várhatóan arra fogja majd költeni a plusz adókat... Ilyen formán nem túl rózsás az ellenzék helyzete...

ápr. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én adócsökkentést szeretnék. Nekem a Fidesz nem tetszik. Nem tetszik hogy levonják tőlem a több százezet az igazságosság nevében, csak nem éppen a rászorulókhoz megy a nagy része, hanem kormányközeli vállalkozókhoz.


715-750 között van a nettó igen. Miért nekem kell eltartani sok másokat?

ápr. 29. 18:50
 7/7 anonim ***** válasza:

"Miért nekem kell eltartani sok másokat?"


Mert ők képtelenek eltartani magukat, vagy túl buták, vagy betegek, vagy öregek, vagy semmirekellők. Mi kellene csinálni velük szerinted?

ápr. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!