Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Elindulnátok ebben az esetben...

Elindulnátok ebben az esetben legközelebb polgàrmesternek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Én a feleség vagyok. Fél éve költöztünk párom szülő falujába, 2 évet máshol laktunk mikor még nem volt házunk.

Igazából amióta ismerem mondogatta, hogy szívesen lenne polgármester, mert imádja a faluját és szeretné, hogy jobb legyen itt lakni.

Most egy nagyon rossz polgármester van.

Azonban egy jó ismerőse a faluból most jelentkezett erre a posztra és emiatt a férjem nem jelentkezett, mert hogy ő a falu érdekét nézi és mivel őt is alkalmasnak látta nem akart vele versengeni.


Azonban borzasztóan megbánta. Már csak 2 hét van és én is azóta úgy sajnálom őt, mert ez hatalmas vágya. Annyira sajnálom őt, mert én is lebeszéltem, mivel van egy 3 hónapos kibabánk és sokszor volt hangulat ingadozásom és le akartam róla beszélni, mert annó mikor idejöttünk lakni, nem szerettem itt lenni, de már megszoktam..


Aki jelentkezett csak fél állásban csinálja, párom viszont főállású szeretne lenni. Szerintetek ha a párom álma ez akkor 5 év múlva bíztassam a jelentkezésre?


Én a párom alkalmasabbnak látom a jó ismerősénél. Viszont ő is jobb lesz annál, mint aki most van.



máj. 23. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést 5 év múlva tedd fel megint, mert már lezárult a jelölési időszak! Ha eddig nem került jelöltként (a megfelelő számú ajánlás alapján) nyilvántartásba akkor a most júniusi választáson már NEM fog elindulni!
máj. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 L.. István ***** válasza:
100%
Késő bánat ebgondolat, felesleges már rajta rágódni, a következő választásokig meg akármi lehet. Ezt már engedjétek el.
máj. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nyilván hülyeségnek hangzik a kérdés, hisz 5 év rengeteg idő, viszont már nem tud jelentkezni.

Van egy rész, amit tényleg furán fogalmaztam. Van egy 3 hónapos babánk és eleinte mondogattam neki, hogy félnék, hogy így nem maradna ránk ideje. Azóta megbántam, hisz ugyanúgy munkaidőben csinálná, hisz felmondana a helyén, cserebe nem utazgálna és tényleg azt csinálná, ami szíve vágya. A másik meg amit írtam, hogy én városi voltam és nehezen szoktam meg a falut és eleinte még hallani se akartam semmi ilyenről, pedig nagyon jól tudtam, hogy polgármester lenne szíve szerint. Meg is írta a programját, plakátot készített hónapokkal ezelőtt.

Esélye ugyanannyi lett volna kb., mint a jó ismerősének.

máj. 23. 12:40
 4/9 anonim ***** válasza:
Eső után köpönyeg, ezen már kár rágódni. Majd 5 év múlva vedd elő a kérdést megint.
máj. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sok sikert! Egy próbát megér. Különösen falun. Öt év alatt meg kb mindenkit maga mellé állíthat, hogy biztos legyen a siker.

Alkalmatlan politikusos tömegeit nevelte ki és tartja el most is ez az ország. Miért ne próbálkozhatna néhány valódi idealista is, akinek nem csak a gazdagodás számít?

máj. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Próbálom feldolgozni és már párszor bocsánatot kértem ami miatt nem támogattam őt, pedig az lenne a dolgom.

Megpróbálom jegelni a témát!,

Viszont azon agyalok, hogy ha a jó ismerőse valóban jobb lesz, mint aki most van akkor meg már azèrt nem fog indulni többet. Egyébként 15 évvel idősebb az ismerős, így mondtam a páromnak, hogy piszkosul fiatal és lesz még lehetősége, ha nem most akkor 5-10-15-20 év múlva is! :)

Párom szülei azt mondogatták legyen képviselő, de na azt én végképp nem akartam, hogy még munka után pluszba ezt csinálja. :(

máj. 23. 12:44
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen. Mondtam neki, hogy ehheu nem mindenkinek van kedve. Az ismerőse azóta meg is változott. Fent hordja az orrát és még kampány szöveget sem írt tulajdonképpen. Azt mondta nekem mikor találkoztam vele, hogy ő neki nem kell írni semmit, hisz őt ismerik az emberek. Nekem ez viszont nem szimpatikus.

Jelentkezik 10 képviselőjelölt és abból 4-el összebandázott és úgy tette ki a plakátot, hogy ötükre szavazzanak. Nekem ezek nagyon unszimpatikus dolgok, hisz a maradék 6 k.jelölt közt is van olyan, aki szerintem alkalmas lenne. A párom biztos, hogy ilyet nem csinált volna.

Falu szélén lakunk és az egész útszegély gazban áll.

A falu temetőjéhez vezető úton is már 1 méteres gaz van.

Azt gondolom, ha valaki szeretne nyerni akkor tenni is kellene valamit, hogy lássak a faluban, hogy nyúl is valamihez.

máj. 23. 12:50
 8/9 A kérdező kommentje:
4-gyel*
máj. 23. 12:51
 9/9 Andizsuzsi ***** válasza:

"Azt gondolom, ha valaki szeretne nyerni akkor tenni is kellene valamit, hogy lássak a faluban, hogy nyúl is valamihez."


Úgy érted, hogy azért, mert indul a választásokon álljon neki füvet nyírni?

Önkormányzati területen nem nyírhat. Más tulajdonához nem nyúlunk.


"Aki jelentkezett csak fél állásban csinálja, párom viszont főállású szeretne lenni. "

Félállasú polgármester nincs. Főállású van és megbízásos jogviszonyú. A legtöbb kistelepülésen bőven elég az utóbbi.

máj. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!