Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ki lesz a következő köztársasá...

Ki lesz a következő köztársasági elnök, ha 4 év múlva is a fidesz nyer? Tippeket várok.

Figyelt kérdés
Szerintem vagy Rogán Antal, vagy Kovács Koko István.
2010. nov. 29. 18:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
következő választáson már nem fog nyerni. túl sok rossz intézkedést hoztak, és túl sok elhamarkodott bejelentést tettek eddig.
2010. nov. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 bumbi02 ***** válasza:
49%
Árpád-házi Daka király.
2010. nov. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
Torgyán József
2010. nov. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
én is úgy tudom, Torgyán lesz
2010. nov. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Orbán ,mert addigra átáll a prezidenciális rendszerre! vagy ha leváltják akkor tárgytalan!
2010. nov. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem a Sanyííí!
2010. nov. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%
Sebeők János
2010. nov. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem véletlen akarnak annyira minden áron egy új alkotmányt népszavazás nélkül! Ez valószínűleg érinteni fogja az elnöki intézményt is minden bizonnyal Orbán javára. Én így képzelem a részleteket:


1. Létrehozzák a parlament felsőházát a "civil" szféra (egyházak stb.) képviseletére, valójában Orbán 20 évre kinevezett bizalmi embereiből. Így ha netán fordulna is a kocka, a parlament nem tud többet törvényeket alkotni vagy módsítani és személyi döntéseket hozni a bebetonozott, senki által nem választott orbánisták (felsőház) jóváhagyása nélkül.


2. Tovább torzítják a választási rendszert szintén a FIDESZ javára. Az már gyakorlatilag ténykérdés, hogy választójogot adnak az összes határontúli magyarnak. Átszabják a választókerületek határait úgy, hogy ezáltal is mindenütt a fideszes jelölt kerekedjen felül, esetleg megszüntetik a listás választást, ami azt jelentené, hogy hajszálnyi fölény esetén is túlnyomó többsége lenne a nyertes pártnak.


3. És igen, átalakítják az elnöki intézményt mondjuk egy 12 évre a parlament által választott erős elnökkel, aki kinevezi, leváltja és instruálja a kormányt, és széles körben rendeletekkel kormányoz.

2010. nov. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:24

az első pontot még elképzelhetőnek tartanám, de azért ez sem valószínű

a második pont: honnan veszed, hogy minden határontúli magyar rájuk szavazna? még az itt élők se menne el nagy számban, hátakkor még ők!

a harmadik pont kb. egyet tudok érteni

2010. nov. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az mszp fog nyerni és Tukacs István lesz az elnök.
2012. ápr. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!