Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek lesz forradalom...

Szerintetek lesz forradalom Mo. -n jövőre? Vagy birkák maradunk mint mindig? A Fidesz nem azért nyert 2/3-al mert ennyi ember fideszes, hanem az mszp-s szavazók nem mentek el szavazni

Figyelt kérdés
2010. dec. 12. 03:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Sajnos az MSZP bármennyire is jobb párt mint a FIDESZ, lejáratta magát... MSZP-s politikusok olyan sokan és annyira pofátlanul lopták el az adófizetők pénzét, hogy az embereknek a felháborodástól feláll a szőr a hátukon tőlük. Gyurcsány is hiába sokkal tisztességesebb mint Orsós, óriási bakit követett el az Öszödi beszéddel, egy politikusnak az emberek nem bocsátják meg az ilyen szöveget, bár én nem itélem el az őszinteségéért. A FIDESZ-KDNP bármennyire is vérlázítóan visszaél a 2/3-os parlamenti többséggel, sajna az MSZP-nek hosszú évekre lesz szüksége, hogy fordulat legyen itthon, annyira lejáratta magát...
2010. dec. 12. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Sem forradalom,sem sztrájk,sem komoly tüntetés nem lesz belátható időn belül,és nem azért mert birkák vagyunk. Nem csak azért,mert nincs másik párt,akit a Fidesz helyébe választhatnánk.

Nincsenek és még kevésbbé lesznek meg hozzá a feltételek.

56-ban az egyetemisták kezdték el a tüntetést. De azonnal csatlakoztak hozzájuk a több 10.000.-et számláló pesti munkások.(Csepel,Angyalföld stb).Csatlakozott a vidéki nagyvárosokban (Ózd,Miskolc,Győr stb) levő munkásság is,majd az egész ország lakossága. (Ha nem is fegyverrel mindenütt). A szakszervezetek is csatlakoztak,megalakultak a nagyobb létszámú gyárakban,üzemekben a munkástanácsok stb. És volt aki a forradalom élére álljon!

Ma nincs sehol munkásság, a szakszervezetek a Fidesz kezében vannak,nem lenne hiteles vezető. Ha bárki is lázadozna,azonnal az utcán találná magát,munka nélkül.

Még sztrájkra sem lesz lehetőség a jövőben,mert a Fidesz elképzelései szerint az új sztrájk törvény olyan feltételekhez fogja kötni,ami teljesíthetetlen.

Gaskóról az ellensége sem állíthatja,hogy MSZP-s. Ő nyilatkozta,hogy lehetetlen lesz sztrájkolni,ha ezt ahhoz a feltételhez kötik,hogy csak akkor lehet sztrájkolni,ha a szakszervezet és a munkadó megegyezik az elégséges szolgáltatásban. Ha nem tudnak megegyezni (ami nyilvánvaló),akkor a sztráj ELŐTT a bírósághoz lehet fordulni. A Bíróságokra pedig nem a gyorsaság jellemző.

Amikor a közalkalmazottaktól elvették a 13. havi fizetést,egymást érték a demonstrációk. Most még csak nem is tiltakoznak a szakszervezetek amiatt,hogy bárkit indokolás nélkül ellehet bocsájtani. Pedig most nem egyhavi bér elvesztéséről van szó,hanem a munkahely elvesztéséről,ami sokkal nagyobb probléma.

Ezért ne reménykedjen senki forradalomban,szztrájkban!

A Fidesz bebeiztosítja magát a diktatúrába!

2010. dec. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%

7:04: teljesen egyetértek vele!

Ennek tükrében pedig a véleményem: akik a Fideszre szavaztak, ne panaszkodjanak és ne siránkozzanak a sorsuk miatt...!

2010. dec. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 jamesbond ***** válasza:
77%

Diktátorokat nem lehet demokratikusan elkergetni. Nem hiányzik hogy komolyabb felfordulás legyen, de valamit tennünk kell.

Remélem a maradék ellenzék kitalál valamit, hogy minél kisebb véráldozattal szerezzük vissza a jogállamot.

2010. dec. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

Nem vagyok MSZP-s, és nem szavaztam a Fideszre. Felháborít, hogy a zsebemben kotorásznak, hogy csorbítják az Alkotmánybíróság jogkörét, hogy a médiában megszüntették az egyensúlyt, olyan emberektől vettek el intézkedéseik által munkát, akik jól dolgoztak (pártállástól függetlenül).

Ma délután 2-kor a Hősök terén lesz tüntetés, volt már több helyen is, a média dolgozói be vannak tojva, mert féltik a munkahelyüket.

Nem szabad engedni, hogy rabszolgát csináljanak belőlünk. Ha a sajtó és a média nem tájékoztat, mert fél, tájékozódjatok az interneten máshonnan, vannak szervezések, vannak események, csak figyelni kell.

2010. dec. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
16%

"Vagy birkák maradunk mint mindig..."

menjél csinálj forradalmat ha akarsz. de engem hagyj ki belőle.

már bocs, de én inkább maradok birka és nem lövetem le magam egy forradalomban feleslegesen.

2010. dec. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
16%

" hanem az mszp-s szavazók nem mentek el szavazni"


És miért nem mentek el? Kiábrándultak a nagy hősükből? Nem csodálnám.

Az emberek majdnem fele OTTHON ÜLT A SEGGÉN 2-4db X miatt. Majd ezek az emberek fogják azt felemelni egy "forradalom" miatt? Könnyű megfogalmazni a "NEM JÓ!" mondatot, de egyik sem tudja, hogy mi lenne a jó, vagy épp képtelen tenni érte.

2010. dec. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
legalább be vannak a szarva ez EU-s elnökségtől,annyit hazudoznak nyugatnak is h az vmi vicc,megnéztem zsidrák martonyi interjúját a bbc-n, hát kb.mintha szíjjártót hallottam volna csak vmi nagyon igénytelen angolsággal előadni egy rizsa,tartalomnélküli szöveget,a kérdező persze nem volt hülye,jól sarokbaszorította a kis kopaszt,mellesleg a fityesz még itt se képes kormányozni,semmi konkrét programja nincs a lopáson,csaláson meg hazudáson kívül, remélem belebuknak a soros elnökségbe és eltakarodnak izraelbe
2010. dec. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
20%

A választásokon a részvétel most sem volt kirívóan alacsonyabb mint általában, sőt magasabb mint 2009-ben az EU-s választáson.

Lehet, hogy sok MSZP-s nem ment el, de lehet, hogy sok Fideszes sem és sok Jobbikos, meg LMP-s sem, stb...

Akik nem mentek el azok pártszimpátiát nem lehet mérni.

Mindenkinek joga volt elmenni választani. Ha nem ment el, akkor ez van.

A törvény szerint a választás során leadott szavazatok alapján dől el, hogy ki mennyi parlamenti mandátumot kap és ez így van rendjén. Szerintem még te is beláthatod.


Egyébként én sem értek egyet a Fidesz jó néhány intézkedésével és nem tapsolok nekik.



Forradalom? Milyen forradalom?

Az előző négy évben (vagy nyolc évben, de maradhatunk a 2006-2010 időszaknál is) a baloldaliak kiabáltak kígyót-békát arra aki tüntetett, aki forradalomról beszélt, akinek nem tetszett amit a kormány csinál, aki el akarta zavarni őket.


Most meg ti beszéltek forradalomról?


Az előző négy évben miért nem kellett forradalom? Miért nem kellett fellépni? Miért nem kellett tüntetni?

Sőt miért szidtátok, gyaláztátok a tüntetőket? Miért lettek beállítva közellenségként?


2006-ban nem kellett volna forradalom?

2010. dec. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

21.22. Hol éltél te az előző 8 évben? Mikor szervezett a BALoldal sztrájkot ebben az időben? Miért akartak volna szervezni sztrájkot,forradalmat saját kormányuk ellen?

A sztrájkokat mind a Fidesz szervezte,ahogy a naggyűléseket is,ők pedig nem baloldaliak. Esetleg a kisebb tiltakozásokat szervezte a Jobbik,de ők sem baloldaliak.

2010. dec. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!