Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Minek vannak a politikai...

Minek vannak a politikai életben pártok, hogy ha nem az a céljuk, hogy legyőzzék a másikat?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy a pártok feladata az lenne, hogy összedolgozzanak és együtt építsenek fel egy jobb országot. De akkor minek vannak pártok, ha elméletben úgy is együtt kellene dolgoznia annak a 386 embernek, akik bent vannak a Parlamentben?


Minek oszlik fel az országgyűlés kisebb egységekre, hogyha azoknak amúgy is az a feladatuk, hogy együttműködjenek? Ennyi erővel akkor nem kellenének pártok sem.


2010. dec. 23. 00:37
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

jaaj kérdésben is kiírtad?-.-

Idéznék a kérdezőtől: "Én pl. most mszps vagyok és utálom a fidesz szimpatizánsokat. Miért? Mert mszps vagyok és ők az ellenségeim. Nincs már olyan, hogy magyar ember, mert az hülyeség szerintem. Az egyik pártnak győznie ekll és az uralja majd magyarországot. Ez ilyen egyszerű és így van jól."

2010. dec. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez nem válasz a kérdésemre.
2010. dec. 23. 00:40
 3/7 A kérdező kommentje:
Szerintetek minek kellene lennie a pártok céljainak, hogy ha nem annak, hogy a másik pártot minél inkább kiszorítsák a közgondolkodásból és ezzel magukat erősítsék?
2010. dec. 23. 00:42
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az ország jobbátétele

szerintem

de te nagyon nem érted a lényeget kérdező

Mégis milyen választ vársz mi?

2010. dec. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

És az ország jobbátételéhez minek kell 26 párt 26 céllal, amikor csak 1 célt tudunk követni a mi létsíkunkban?


Nem csinálhatjuk egyszerre azt, hogy kiüldözzük a multikat és be is hívjuk őket, mert ennek nincs értelme.

Ugyanígy nem tudunk adót csökkenteni sem, miközben növeljük az adót.

2010. dec. 23. 00:46
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

kompromisszumokról hallottál már?

a demokrácia lényege elviekben a sokszínűség

sokféle pártrendszer van a demokráciákon belül

2010. dec. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen a pártok csak alternatívákat kínálnak a népnek a sorsuk jobbrafordulása érdekében a programjukban. A cél nagyjából ugyanaz csak mindegyik párt másképp gondolja a megvalósítását. Ami az egyiknél erénynek számít az elítélendő bűn a másiknál.De nem feltétlenül. Nagyon sok mindenben egyet kellene érteniük és van amiben sikerül is pl a fizetésükben.

A kisebb egységek is külön alternatívákat kínálnak a nemzetnek. Nem minden témában de vannak külön jólkidolgozott programjaik(legalábbis kéne legyenek)számukra fontos dolgokban.Mert az már magát az országot is minősíti , hogy milyen színvonalon szólnak hozzá egyesek a témákhoz.Értenek is valamihez vagy csak jó nagy zajt csapnak , különféle jelszavakkal .Mert van az kultúrközösség amelyik arra vevő és bejuttatja őket szép számmal hogy aztán bent is zajonghassanak kedvükre.

Az is nagy baj ám amikor úgy jut többséghez a választásokon egy párt , hogy a programjáról szigorúan és okosan hallgat mert fogalma sincs róla hol is áll az ország konkrétan a nagy susmusolás közepette de sejti , hogy a helyzet olyan , hogy nem sok jót ígérhet.

É sakkor jön az ötletelés...

2010. dec. 23. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!