Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha egy párt hatalomra jut,...

Ha egy párt hatalomra jut, akkor miért fejti el a választási ígéreteit?

Figyelt kérdés
[link]
2011. febr. 5. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezen még tényleg meg tudsz lepődni?!
2011. febr. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mert ilyen a választás, a kampány természete.. Így volt, van, lesz...
2011. febr. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mert jogilag megtehetik. Nézz csak utána, a MKKP-nál volt ilyen cikk, hogy egy adott párt bármit megígérhet, függetlenül attól, hogy betartható-e, vagy nem.

Ez is jelenlegi rendszer része.

2011. febr. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Van még ilyen ám:)


[link]


[link] -> ezt mondjuk olvasni kell, de azért érdekes dolgok vannak benne!

2011. febr. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én ketté bontanám ezt kérdést.

A választási ígéretek azért vannak, hogy megnyerjék a választásokat. De miután hatalomra jutnak már a realitások is fontossá válnak.

Vissza kérdezek: Te szavaznál egy olyan pártra aki azt mondaná: nekem úgy kell a hatalom és a pénz, szavazz rám hogy ezt megkaphassam?

Nyugdíj kérdés. A nyugdíjak vásárló értéke nem is romlott hatalmasat a 8 hónak alatt.

2011. febr. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Miért vannak pénztárak nem?

A reálérték megmaradt.

Miről beszélünk?

2011. febr. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"A választási ígéretek azért vannak, hogy megnyerjék a választásokat. De miután hatalomra jutnak már a realitások is fontossá válnak."

Hát én valahogy jobban bíznék egy olyan pártban, amelyiknek a választások előtt is fontosak a realitások.


A baj inkább az, hogy abszolút semmi következménye nincs annak, hogy így átejtik az embereket.


21:36

Köszi a linkeket, igen, ez is ilyen. A kérdés NEM a Fidesz ellen akart irányulni, hanem MINDEGYIK párt ellen, amelyik ezt csinálja. És mint látható, legalábbis a két legnagyobb egyértelműen ezt csinálja.



Lehet, hogy naiv a kérdés, de nem lehetne valahogy rászorítani a kormányzó pártokat, hogy AZT VALÓSÍTSÁK MEG amit a választások előtt ígértek?

2011. febr. 6. 00:10
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet, mert mint írtam, jogilag megtehetik ezt.

Szerinted miért vannak egyeseknek elegük a pártokból?

2011. febr. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 titak ***** válasza:

Mit nem lehet ezen érteni.

A válasz benne van a kérdésben: "VÁLASZTÁSI ÍGÉRET"

Ez választások után, mint fogalom megszűnik létezni. És ami nincs azt nem lehet elfelejteni. :(

2011. febr. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!