Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Eddig milyen döntéseket...

Pro Patria kérdése:

Eddig milyen döntéseket hozott a jelenlegi kormány? (Pártatlanul leírva).

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 23:10
 1/9 anonim ***** válasza:
2011. máj. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

1kulcsos adó bevezetése,médiahatóság: fideszesek kinevezve 9 évre,echo és hírtévések az m1 m2 Dunatévébe paszírozva,fideszess vezetők a médiában pl.:Rákay Filip,tilos kukázni,tilos a hajléktalanoknak közterületen huzamosabb ideig tartózkodni,majd a dohányzás betiltása szórakopzó helyeken,szigorítás a szórakozó helyeknél (létszámszámolás stb...),több rendőr a belvárosban,Alkotmánybíróság erejének radikális csökkentése,Schmit Pál kinevezése,szigorúbb szabályok a választásoknál (kevesebb idő alatt kell begyűjteni a kopogtató cédulákat,magasabb határt kell elérni ,hogy bekerülhess),2014 után kevesebb politikus ülhet majd a Parlamenteben,Elszámoltatási biztos bevezetése(Gyurcsány ügyek kivizsgálása),EU új gazdaságiirányvonalának az elvetése,sztrájkjogok csökkentése,Széll Kálmán terv:"bürökrácia csökkentő program",új alkotmány(abortusz védelem fontosságának hangsúllyozva,költségvetés megszabás/ne lehessen neoliberális/,ne lehessen eladni a Magyarország vízkészletét,keresztény gondolatok hangoztatása hangoztatása,Mo jogfolytonosságát ezentúl a Szentkorona jelképezi,hivatalos elnevezése ezután az országnak nem a Magyarköztársaság hanem a Magyarország lesz),Moszkva tér Széll Kálmán térré való átnevezése,Szabó Ervin könyvtár átnevezése stb...


Remélem korrektvoltam és sikerült kielégítő választ adnom!!

2011. máj. 3. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon is, köszönöm.


A sztrájkjogok miben csökkentek?

A termőföld és vízkészlet védelmét végül mégsem vették be az alkotmányba, nem?

2011. máj. 3. 17:03
 4/9 anonim ***** válasza:

-Sztrájktörvény: az év eleje óta nem lehet megtartani a közszolgáltatások területén a munkabeszüntetést addig, amíg nincs megállapodás az elégséges szolgáltatásról! (Az eddigi sztrájkok többségénél ez nem sikerült.) A feleknek továbbra is hét napjuk van a megegyezésre, ám ha ez nem sikerül ,akkor a munkaügyi bíróság határozza meg a mértéket. Tehát egy bíró beleszól abba,hogy mikor lehet jogosan sztájkolni,ami csorbítja a munkások jogait,hogy "tüntethessenek" a bérükért!


-Szerintem a termőföld védelme is bekerült!!


-Még kifelejtettem,hogy az SZDSZ hozott még annó egy olyan törvényt,hogy a tanároknak asszem 3-ik osztályig kötelesek "magyarázatot" írni a dolgozatra,hogy a gyerek megértse mért lett annyi amennyi és a szülőnek ne keljen gyakran konzultálni a tanárral,főleg ha nem is ér rá a szülőire! Ezt most a Fidesz vissza vonta (Hoffman Rózsa) ,viszont bevezette azt,hogy az olyan 16 éves diákok akik gyakran megbuknak,ajánlatot tesz a kormány,hogy továbbtanulás helyett kitanít nekik egy szakmát (sajnos azzal még nem számoltak,hogy mik azok a tanítható szakmák ,amikkel a gyermek eltud helyezkedni)...


-Széchenyiterv (főleg EU-s beruházások)7000 milliárd forint forrás.


-Magánnyugdíjpénztártagok pénzét pedig az államadóság csökkentésére használják föl (állításuk szerint...eddíg még hivatalosan nem számoltak el a pénzel)!


-+ most valamit törvénykeznek a Gárda megakadályoztatásáért!

2011. máj. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3 napja a hirtv-n olvastam még egy (régebbi) intézkedést, ami nem jut eszembe, a szalagcímek között, de nem tudom, hol nézzem vissza.
2011. máj. 3. 22:13
 6/9 A kérdező kommentje:

Volt még ezenkívül olyan is, hogy a devizahitelesek megsegítése, nem?

Várom a további kiegészítéseket másoktól.

2011. máj. 12. 21:39
 7/9 anonim ***** válasza:

ma 21:39

Bocsi,ugyanén!Az a bankadó!

2011. máj. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A bankadó, és a devizahitelesek megsegítése, úgy tudom, két különböző dolog.
2011. máj. 13. 12:29
 9/9 A kérdező kommentje:
Volt még olyan is, hogy Trianon-emléknap.
2011. máj. 13. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!