Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hogyan képzeli el a kormány a...

Hogyan képzeli el a kormány a kisebbségek parlamenti képviseletét?

Figyelt kérdés

Ma olvastam, hogy Orbán Viktor ellátogatott délvidékre, és mondta, hogy még az év végéig rendezi a magyarországi szerbek parlamenti képviseletét.

Magyarországon kb 4000 szerb él,ha mondjuk benyomnak a parlamentbe 2 képviselőt,akkor nem aránytalan egy kicsit?

Soha nem értettem, hogy miért gondolják egyesek azt, hogy ha a kultúrális kötődésük egy adott kisebbséghez tartozik, akkor ők ugyanazon nemzet tagjai, mint akik anyanyelvként beszélik az adott nyelvet.

Nekem is német v.nevem van, de nem érzem magam németnek,a jelenlegi állapotok szerint nekem is szinészkedni kéne ?


2011. jún. 14. 15:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
És mi a véleményed pl. a vajdaságiakról?
2011. jún. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az a véleményem, hogy a pl szerb parlamentben, az állami szervekben (pl rendőrség,határőrség) a számarányukhoz képest kisebb mértékben vannak képviselve.
2011. jún. 14. 17:01
 3/17 A kérdező kommentje:
Vannak évfolyamtársaim, jó fejek,szerintem nem lehet őket összehasonlítani az itt élő úgymond nemzeti kisebbségekkel...Persze ez az én magánvéleményem. Lehet másnak más a véleménye.
2011. jún. 14. 17:04
 4/17 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint az lesz, hogy mind a 13 kisebbség azon a jogon, hogy ők ahhoz a kisebbséghez tartoznak, kapnak majd egy képviselőt.
2011. jún. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:

Magyarországon, kb. nyolc százalék nem-magyar él (nem csak cigányok) talán még többen, mert sok cigány magyarnak mondja magát a népszámláláson.

Amúgy szerintem kb. úgy lesz, hogy minden kisebbségi önkormányzat indíthat egy jelöltet, akire, ha megfelő számu szavazat érkezik, akkor bejut a parlamentbe. (Romániában és Szlovéniában hasonló rendszer van.) A kisebbségeket (ami megmaradt belőlük MO-n) és kultúrájukat meg kell őrizni, hiszen ez érték a társadalom számára. Más kérdés, hogy ennek lehet az is a célja, hogy a kormány bebiztosítsa magát. (A kisebbségi képviselők valószínűleg a Fideszt fogják majd támogatni, hiszen nekik köszönhetik ezt a jogot, és ebből azt szűrhetik le, hogy jobban szívükön viselik a kisebbségek ügyét, mint a bal oldal).

2011. jún. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Mondjuk szerintem hülyeség ez az egész, most miért kapjanak néhány ezer fős kisebbségek csak azért egy képviselőt, mert X kisebbséghez tartozónak vallják magukat, mikor egyébként több tízezer szavazat eredményez egy mandátumot a választáson?
2011. jún. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti: hol hallottad(olvastad) hogy Magyarországon 8 százalék nemzeti kisebbség van?
2011. jún. 14. 17:50
 8/17 A kérdező kommentje:

Örmények, akik 1500-an vannak,Románok akik 7 ezren?

Horvátok,Szlovákok 15-15 ezren,németek max 40 ezren?

Görögök kb ezren?

Honnan jött ki neked a 8 százalék???

Az kicsit kevesebb mint 800 ezer személy..... !!!


Igen, ápolni kell a kisebbségek kultúráját, de érdekes, hogy máskor nem volt ennyi kisebbség.Talán magasabb a szaporodási rátájuk? Vagy vándorolnak be?.Hasonlítsátok csak össze a 2001 és 1990-es adatokat...Ez nagyon etnobiznisz szagú nekem.

2011. jún. 14. 18:00
 9/17 anonim ***** válasza:
Nekem is. Viszont az igaz, hogy ha mi adunk ilyen(Igen nagy.) gesztust a románoknak, szerbeknek, ukránoknak, szlovákoknak, hogy pusztán a kisebbséghez tartozásuk miatt kapnak képviseletet, akkor is, ha jóval kevesebben vannak, mint amennyi egyébként kell a választáson egy mandátumhoz, akkor utána lehet mi is jobban követelhetünk különféle jogokat a határon túli magyaroknak.
2011. jún. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

Hopsz, ezt benéztem, hívatalosan négy százalék, valójában azonban tényleg 8-10 százalékra becsülik, bele számítva ebbe a magukat a népszámláláson magyarnak bediktáló cigányokat is.

Magyarország területén régen rengeteg nemzeti kisebbség élt, akiket a hatalmon lévők elnyomtak, igyekeztek beolvasztani, és ennek egyik következménye volt Ttianon, a különböző területek elcsatolása.

2011. jún. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!