Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hogy oldanád fel az államházta...

Hogy oldanád fel az államháztartási paradoxont?

Figyelt kérdés

Kevés a bevétel, túl sok a kiadás, és nincs több hitel. Nem tudnak többen dolgozni, aki most dolgozik, kevesli a fizetést és sokallja az adót. Aki nem dolgozik, szintén kevesli a juttatásait. Megoldható-e a paradox helyzet a többség megelégedésére?

Próbáld aktív/passzív módszerrel, és négy évre elosztva.


2009. ápr. 7. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

én úgy gondolom h ha azokat az embereket bevonnánk a termelésbe, akik segélyből élnek, sokat tudnánk javítani. kötelezzük őket állami dolgokban való szerepvállalásra, pl építsenek utakat, parkokat stb stb, 1932-be németországban ez tök jól sikerült meg az usaban. na jó persze tudom mi lett belőle, de addig ez tök jó program volt. gondoljatok bele egy 1918 utáni németországra, ahol 6millió munkanélküli volt, és azt mondták h soha többet nem lesz nagy állam a németekből. 10év alatt lekörözték európát! jól csinálták.


én úgy gondolom ha saját iparunk lenne minden sokkal jobb lenne. mi is tudnánk magyar üzletláncot csinálni, és nem kellene a gyenge minőség az lidl-től meg alditól.


állami cégeket kell csinálni. miért nincs ikarus? rengeteg embert lehetne foglalkoztatni, minek kell venni a lengyel solarist??


én abszolút azt mondom h aki a kis államra szavaz az tanuljon egy kis szociológiát, társadolom és szociálpolitikát, és akkor rá fog jönni miért marhaság. olvassatok egy kis ferge zsuzsát, ő olvashatóan és jól leír minden megfigyelését és ötletét.


államosítani kell, de persze nem úgy mint az 50-es évekbe.


nem tagadom h a legjobb a szociáldemokrata vonal lenne, de senki ne gondolja h az mszphez húzok, az nem szociálizmus amit ők csináltak. nézzétek meg h csinálja svédország. ugyanakkora az adó mint nálunk.



szóval összefoglalva, az államnak kell nagyobb szerepet vállalnia, és dolgoznia.


bocs a hibákért, siettem :)

2009. ápr. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Minimálbért adnék a politikusoknak. :-) Szerintem egyből meglenne egy jó adag tőke.
2009. ápr. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Aki dolgozott 40 évet elküldeném nyugdíjba hogy a fiatalok is érvényesüljenek ne én tartsam el őket.A dolgozó munkaerőt a következő képen teremteném elő:

1. Az idegbajjal leszázalékoltaktól bevonnám a jogosítványt.

2. A szociális segélyből élő kisebbség közalkalmazotti státusát megszüntetném,és kihajtanám őket az ártereket takarítani ,képzettségük megvan hozzá.

3. A leszázalékoltakat felül vizsgálnám és a sumákokkal vissza fizettetném a jogtalanul felvett

pénzt.

4. A rendőrök ,katonák,nyugdíj korhatárát,fel kell emelni70 évre.

5.A politikusok létszámát lecsökkenteni.

6.A korrupt ,humbug beruházásokat leállítani.

Ennyit kezdetnek,azt hiszem már ennek is lenne látszata.

2009. ápr. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
31%
Kedves előző, ha 40 évesen nyugdíjaznád az embereket, akkor ingyen élnének, mindenkinek rosszabb lenne, nem gondolod? Nekik, mert 40 évesen már nem dolgozhatnak, neked, mert a te adódból fizetik a nyugdíját.
2009. ápr. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
Ezt gondoldát ami egyböl érezhető lenne az a közbiztonság megszünése.
2009. ápr. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
18:56-osnak: az előtted válaszló nem a 40 éveseket küldené el,hanem a 40éves szolgálati idővel rendelkező dolgozókat.Ők az 58-60 évesek!!!
2009. ápr. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!