Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért nem szüntetik meg az...

Miért nem szüntetik meg az ösztöndíjat, ezen nem a köztársaságit értem hanem a normálisat? Sztem óriási pénz megtakarítás lenne ez az államnak.

Figyelt kérdés
2011. aug. 15. 04:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező te normális vagy?? Pont azoktól vennéd el, akik -legalább valamennyire- megdolgoztak azért a pénzért?


Inkább emelnék az ösztöndíjakat és a leendő értelmiséget támogatnák, az ingyenélő (pl. cigányok) helyett.


Mellesleg ösztöndíjat nem kap boldog-boldogtalan, megvannak a feltételei, amik ha nem is teljesíthetetlenek de nem is a semmire adják (általában).

2011. aug. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért fáj neked, hogy aki véletlenül komoly(abb)an veszi a tanulmányait kap egy kis pénzt.
2011. aug. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
ahova én jártam suliban ott el kellett érni a 4-es átlagot és akkor járt nem teljes 8 ezer ft a fehéreknek, de a cigányoknak pedig 40 ezer a 2-es átlagért. Na az ilyet nem szabadna engedi. Mi a f.szért kell megkülönböztetést tenni a fehér és fekete között a tanulmányi ösztöndíj megítélésekor.
2011. aug. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Átgondoltad Te ezt???Hány szegény fiataltól vennéd el a továbbtanulás esélyét!?Nagyon sok,jó szellemiképességű szegény családból származó fiatal van akiknek az egyetlen lehetősége a tanulásra az ösztöndíj!A főiskolákban,egyetemekben csak az üresfejű (tisztelet a kivételnek) gazdag palánták járnának akiket a szülők pénzelnek,na meg a cigánygyerekek (itt megint csak tisztelet a kivételnek,aki integrálódni akar) akiknek a CKÖ fizeti a tanulmányait,kiadásait.Te tényleg ezt akarnád?
2011. aug. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én pont azért hajtok éjjel-nappal hogy meglegyen az ösztöndíj, mert szükségem van rá. Diákhitelt pedig nem akarok felvenni...
2011. aug. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"A főiskolákban,egyetemekben csak az üresfejű (tisztelet a kivételnek) gazdag palánták járnának akiket a szülők pénzelnek"


A feltételes módot el is hagyhatod, mert lassan tényleg itt fogunk tartani...


A kérdező meg gondolkodjon el azon, nem lenne-e nagyobb megtakarítás, ha mondjuk megnyirbálnánk a parlamenti képviselők juttatásait, és mondjuk szigorítanánk a nevetséges, teljesen hibás segélyezési rendszerünkön. Én akárhogy nézem 100x több pénzt lehetne így megtakarítani, mintha az ösztöndíjakat piszkálnánk meg (amivel így is gyakorlatilag ki lehet törölni szerencsétlen egyetemistának...), csak ugye számos "fontos" embernek ez nem áll az érdekében...

2011. aug. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Németországban pl csak az kap ösztöndíjat aki rászorul.Vagyis nem a szegényektől venném el , hanem aki gazdag, illetve nem szorul rá a pénzre mert anélkül is megél, annak minek adnak pl.Inkább a szegények kapjanak többet, de az átlagért nekik is ugyanúgy meg kell dolgozniuk.

Németországban érdekes nincsenek tüntetések meg ilyenek.

Ja,és azt nem lehet mondani Németországban azt hogy itt nincs szegény , mert itt is ugyanúgy megvannak a szegények meg a gazdagok, mint nálunk.Remélem ezek után kissé érthetőbb lesz a kérdésem.

Vagyis a szegények kapjanak többet s vegyék el a gazdagoktól ezt a pénzt akik tegyük fel elvásárolgatják illetve elisszák csak a pénzt.

2011. aug. 16. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!