Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Az államdósság megszüntetéséne...

Az államdósság megszüntetésének legegyszerűbb megoldása?

Figyelt kérdés

Az ötlet nem az enyém, de támogatom:


2000 milliárdot adakozhatnának a gazdagok:

"A 100 leggazdagabb magyar mutasson példát minimum 1 milliárddal, aztán vissza kell állítani a luxusadót, és még szigorúbban ellenőrizni a magánpraxist folytató orvosokat(egyik sem ad számlát), vállalkozókat és már meg is van a szükséges összeg."

Meg kellene vizsgálni azt is, hogy miből lettek gazdagok, mert egyikük sem volt anyagilag ennyire kiváltságos helyzetben 20 évvel ezelőtt. Én nem szavaztam a fideszre, de megemelném a kalapon Orbán Viktor előtt, ha ő lenne az első, aki az Összefogás az Államadósság Ellen Alapba befizetne egy nagyobb (milliós) összeget. Valahol itt kezdődik nálam a kiváló politikus fogalma.


2011. aug. 17. 10:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudjuk megszüntetni az államadósságot, ugyanis azoknak, akiknek tartozunk, pont az az érdekük, hogy tartozzunk nekik, így egyre inkább ki legyünk szolgáltatva.

Ha Orbán Viktor ellenük menne, akkor nem sokáig lenne miniszterelnök, így Orbánnak sem érdeke, hogy megszűnjön az adósság.

2011. aug. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez nevetséges! Akkor miért van egy országnak miniszterelnöke, ha nem tehet semmit?
2011. aug. 17. 10:19
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az egykulcsos adot azert vezette be Orban,hogy a gazdagok meggazdagabbak legyenek.Nem fogja megadoztatni öket.
2011. aug. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

"Ez nevetséges! Akkor miért van egy országnak miniszterelnöke, ha nem tehet semmit?"


Miért lenne nevetséges? Orbán egy báb. Vagy szerinted majd egy 10 milliós kis nyomorult ország miniszterelnöke hadbaszáll a pénzügyi hatalmakkal szemben és megveri majd őket egy kereszteshadjáratban, amit az igazságért folytat?

Ne legyél nevetséges...

2011. aug. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Miért lennék nevetséges? Van egy kormányuk, aki 2/3-os többséggel rendelkezik, és ez azt jelenti, hogy bármilyen kérdésben döntést tud hozni, ha AKAR. OV eddig is sz*rt mások véleményére, sz*rt az EU, a külföldi lapok véleményére, és azt tartja legfontosabb feladatának, hogy az országot kivesse a gödörből. Akkor most miért is vagyok nevetséges? Ezt OV hirdette a választások idején. Én meg hiszek.
2011. aug. 17. 11:01
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez milyen hülyeség már. Ha tisztességesen lettél gazdag, akkor az állam seggbe rúg, ez kb. ezt jelenti. Ha te milliárdos lennél, te is azt mondnád, hogy minek fizessek, nem csak én csináltam. Ha én milliárdos lennék, akkor annyit befizettem volna, amivel az én részem kijön, (még régebben mondták, hogy valami 2,8milliót kellene mindenkinek befizetni) és hagyjatok békén, bárhol kapok állampolgárságot(attól még magyar lennék) de nem hagynám, hogy azért szedjenek ki belőlem pénzt, mert a politikusok hitelt vettek fel, meg 4-es metró, meg beszakadó autópálya, esetleg kormányzati negyed 10 milliós tervei készülnek az adómból. Normális körülmények között azt mondani, hogy "segíts már önként" akkor semmi gond, de az, hogy "te is itt élsz" nem elegendő. Akkor is itt éltem, amikor nem volt jogod beszélni, mégsem vagyok kommunista. Ez ilyen egyszerű.
2011. aug. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%

"OV eddig is sz*rt mások véleményére, sz*rt az EU, a külföldi lapok véleményére, és azt tartja legfontosabb feladatának, hogy az országot kivesse a gödörből. Akkor most miért is vagyok nevetséges?"


Azért vagy nevetséges mert tényleg elhiszed, hogy szembemegy azokkal, akik ilyen magasra emelték (és jelenleg is magasan tartják) két évtized alatt és most beveszed ezt az egész cirkuszolást.

De nem számít, úgy sem tudok veled mit kezdeni, vitázni meg nincs kedvem veled, mert látom, hogy fanatizálva vagy a valóság ellen.

2011. aug. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

A legegyszerűbb megszüntetési mód, ha visszafizetjük. Azonnal megszűnik! :-D


"adakozhatnának a gazdagok"

És ki is dönti el, hogy ki a gazdag? És mi alapján? Lesz egy állami hivatal? Vagy "megszavazzuk"?

Gazdagnak számít-e az, akinek semmi nincs a nevén, mégis Monacóba jár rulettezni? És mennyire?

Gazdag-e az, aki mercivel megy segélyért?

Gazdag-e az, aki valamilyen ok miatt nem itta el a fizetését?


Na ne szórakozzunk már... :-D


Pedro

2011. aug. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
97%
Az a baj, hogy akikről te beszélsz nagyrészt a parlamentben tetriszeznek a nyomógombokkal. Szerinted majd magukat fogják szivatni?
2011. aug. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%

"A 100 leggazdagabb magyar mutasson példát minimum 1 milliárddal,"


Magyarország államdósságának 100 százaléka náluk van. Mért csak egy milliárddal?

2011. aug. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!