Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért csak a jómódú hitelesekr...

Miért csak a jómódú hitelesekre gondol a kormány?

Figyelt kérdés

A mostanában tárgyalt, svájci frank esetében 180 forintos, az euró esetében 250 forintos árfolyamon történő végtörlesztéssel csak azok tudnak élni, akiknek van annyi megtakarítása, hogy a hátralékot egy összegben ki tudják fizetni (például olyanok, akik eredetileg befektetési céllal vásárolták az ingatlanjukat). Ők viszont biztosan nincsenek olyan szorult helyzetben, hogy hónapról-hónapra alacsony fizetésből léteznének, és pár milliós hiteleik részleteit nyögnék, illetve próbálnának a megmaradó 20-30 ezer forintból vegetálni.


Akkor mi a jó az ilyen végtörlesztésben? Miért van az az érzésem, hogy megint csak a gazdagoknak kedvez a kormány?


2011. szept. 11. 18:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Amiért másban is csak a jómódúakra gondol.
2011. szept. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

És, akkor most mit kéne csinálnia a kormánynak?


Ennél jobbat NEM lehet adni. Most azt azért csak nem várod el, hogy kifizesse a felvett hitelt? Én is albérletben nyomorgok, mert nincs pénzem lakásra, és nem volt pénzem hitelre. Ezen az alapon az állam vegyen nekem egy lakást! Az én albérleti díjamat se viszi lejjebb az állam...

2011. szept. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"És, akkor most mit kéne csinálnia a kormánynak?"


Például nem kellett volna bevezetni az egykulcsos adót, hanem nagyobb levegőhöz juttatni az alacsony jövedelműeket. Ezzel egyrészt képesek lennének fizetni a törlesztőrészleteiket, másrészt pedig többet tudnának költeni zömmel magyar piacról származó alapvető fogyasztási cikkekre, ezzel erősítve a belső fogyasztást.


Megjegyzem: én is a "jómódúak" közé tartozom, nyertese vagyok az egykulcsos adónak, tehát nem hazafelé beszélek, csupán a következetességet és a méltányosságot hiányolom a kormány politikájából.

2011. szept. 11. 18:32
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Én úgy látom, hogy erre sajnos nincs megoldás. Nagyon sok hiteles számára tényleg csak az lenne az egyedüli megoldás, hogy kifizetik a hitelét, vagy megfelezik. Erre viszont nem fog sor kerülni.
2011. szept. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Mert a Fideszben sem szociális érzékenység, sem józan ész nincs.
2011. szept. 12. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem értem miért azt szívatják aki a lakásvásárlásnál gondolkodott, és forinthitelt vett fel. Ők vállalták, a nő a jegybanki alapkamat akkor nő a törlesztő. Velük foglalkozna valaki, ha megugrana a törlesztőrészlet?

A devizás vállalta az árfolyam szerinti törlesztés, akkor most is vállalják! Akkor nem sírt senki amikor kevesebbel fizette mint amennyivel felvette.... Így a kérdésedre válaszolva nem értem miért is gondol akar nekik segíteni. Arról nem is beszélve, hogy tudtommal ők is tudják befolyásolni csekély mértékben az árfolyamot, de nem teszi.

2011. szept. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Tisztelt kérdező!

1.Az előttem szólókkal egyetértek.

2. Mert jobboldali párt, ők a felső középosztályt támogatják.

3. Mert ők is gazdagok, közöttük is vannak hitelesek.

2011. szept. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogyhogy miért?Mert maguk és haverjaik felé hajlik a kezük a szegényembert le se sza@ják .Akinek annyi pénze van hogy egyösszegben kipenget hirtelen 10-20milliót annak hitelt sem kellett volna felvennie.De aki azért vette fel ,mert a kis jövedelméből csak addigra tudta volna összekuporgatni a lakásra valót mire megöregszik azokat tovább nyomoríthatják a bankok!És ezzel szokás szerint nem foglalkoznak.Majd jön a kilakoltatás és családok százezrei kerülnek az utcára ,ez a bankok és a kormány igazi terve.A megoldás az lenne ha mindenkinek végleg egy fix alacsony árfolyamot rögzitenének és úgy fizethetnék tovább.
2011. szept. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"2. Mert jobboldali párt, ők a felső középosztályt támogatják."


Hogy lehet Magyarországon 3 millió szavazója egy felső középosztályt képviselő pártnak, amikor a felső középosztály talán csupán pár százezer emberből áll?

2011. szept. 18. 18:43
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert birkák az emberek .Elhitték megint a nagy választási kamudumát mint mindig.Aztán most hogy egyre rosszabb lesz átmenetileg feleszmélnek ,de választás előtt újra behülyítik őket .
2011. szept. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!