Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ráteheti-e a kormány a kezét...

Ráteheti-e a kormány a kezét a lakossági bankbetétekre?

Figyelt kérdés

Az adósságcsökkentést a kormány több lépésben az elkobzott magánnyugdíj pénztári megtakarításokból fedezi. Ez nem önfenntartó folyamat, csupán egy malacpersely kiürítése. Miután a pénzt felélték, újabb források után kell nézni. A megszorításokon sem tudnak a végtelenségig szigorítani, viszont elvileg még jelentős százmilliárdok vannak a lakosság megtakarításaiban, amelyet a polgárok azért kuporgattak össze évtizedeken keresztül, hogy majd ínséges időkben legyen mihez nyúlniuk, illetve legyen miből eltemetni őket.


Lesz-e mersze a kormánynak erre a pénzre rátenni a kezét? Mit tennél, ha a megtakarításaidat egyik napról a másikra zárolnák, mondván: ezt kívánja a haza...?


2011. okt. 9. 17:24
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
89%

Akkor "fikázni" rosszul írtam, lehet.

A hócipőm van tele akkor a "fikázással", meg az állandó szájhúzogatással, meg okoskodással.

Mindenki olyan nagy észlény, hogy elmondhatatlan!

De a fröcsögésen kívül mást nem tesz.

2011. okt. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
Bennem inkább az aggodalom fogalmazódik meg, ugyanis van egy kevés megtakarításom, amit egyelőre Magyarországon tartok. Ugyanakkor, amióta a magánnyugdíj pénztári egyéni számlán tartott, örökölhető befizetéseket államosították, már semmit sem tartok biztosnak. Ezért fontolóra vettem, hogy nyugatra viszem a pénzemet, mielőtt ezt is lenyúlják. Nem a pánikkeltés a célom, csupán szeretném, ha valaki értelmes érvekkel megnyugtatna. Ez egy állampolgári vélemény, kicsi az én hangom egy bankpánik kirobbantásához (ugyanakkor a legkevésbé sem vagyok benne érdekelt).
2011. okt. 9. 18:39
 13/39 anonim ***** válasza:
27%
Fene tudja, de ha lejár a most még lekötött pénzem (euró), én nem hagyom itt. A tulajdonjog alkotmányos védelme hivatalosan is megszűnt Magyarországon, de ha még elvben maradt is belőle valami, akkor se bíznám a pénzemet a Balsai-féle Alkotmánybíróság döntésére. A miniszterelnökünk deklaráltan felvállalta, hogy nem érdekli a jogállam és a jogbiztonság. Ezt ő úgy fogalmazza meg, hogy nem ortodox módszereket alkalmaz. Hát rajtam lehetőleg ne próbálja ki ezeket. Elég, ha a bankokon, a hipermarketeken, a távközlésen, az energiaszektoron és másokon kipróbálta.
2011. okt. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
68%

"Ezért fontolóra vettem, hogy nyugatra viszem a pénzemet, mielőtt ezt is lenyúlják. Nem a pánikkeltés a célom"


Na most ha úgy gondolod, hogy "lenyúlhatják" a pénzedet, és ezért nyugatra kell vinni, akkor vidd nyugatra. Ha nem gondolod így, akkor ne vidd.


Annak, hogy _nagy nyilvánosság előtt_ hangosan gondolkodsz erről a témáról, a pánikkeltésen kívül semmi más értelme nincs. Ezt érdemes lenne átgondolnod.

2011. okt. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
63%

ma 18:55


Nyilván te sem akarsz véletlenül se pánikot vagy bizonytalanságot kelteni :)))


Sok tisztalelkű elvtárs, hogy is tenne ilyet.

2011. okt. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

"Annak, hogy _nagy nyilvánosság előtt_ hangosan gondolkodsz erről a témáról, a pánikkeltésen kívül semmi más értelme nincs. Ezt érdemes lenne átgondolnod."


Amikor Kósa és Varga bedöntötte a forintot az államcsőd -alaptalan- emlegetésével, valószínűleg akkor is ugyanígy vélekedtél róluk...

2011. okt. 9. 19:18
 17/39 anonim ***** válasza:
73%
Terelsz.
2011. okt. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
53%

Nem veszi el senki a pénzedet, ne rögeszmélj már ezen!

De, ha neked jobb, akkor "vidd Nyugatra", vagy vedd ki a bankból, és dugd a párnacihába.

2011. okt. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
48%

Nem csak benned merült fel ez a dolog. Nemrég olvastam egy cikket arról,hogy meredeken ível azoknak a száma,akik a nagy összegű betéteiket kiveszik a Magyarországi bankokból,és külföldön helyezik el.

Talán nem veszi el a betéteket,de felemelheti a kamatadót,vagy még lesz egy-két húzása a bankok ellen. Orbántól minden elvárható.

2011. okt. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

"Talán nem veszi el a betéteket,de felemelheti a kamatadót,vagy még lesz egy-két húzása a bankok ellen."


Ebben szinte biztos vagyok, hiszen egyre nagyobb költségvetési lyukakat kell betömnie, ugyanakkor a gazdaság teljesítménye visszaesik, és a növekvő csődkockázati felár miatt egyre magasabb kamatra juthatunk hozzá a hitelekhez.

2011. okt. 9. 19:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!