Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért szimpatizálnak magyar...

Ceri kérdése:

Miért szimpatizálnak magyar emberek milliói az MSZP-vel. Azok után is, hogy már sokadszor teszik padlóra az országot?

Figyelt kérdés
2009. máj. 13. 08:47
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
68%

Na én ezt utálom, hogy az MSZP-t kérdezik, erre a Fideszt szidja. Ez annyira jellemző a magánéletben is.



Állítólag genetikai adottság az emberek 40%-ánál, hogy behódoló(a hatalomnak, alárendeltségeknek) vagy szabad oldalon választ pártot, amikor szavaz.

Valami okos amerikai tudósok kutatták.

2009. máj. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

A 10%-ról annyit: 90-ben is így álltak elbújtak mint a patkányok, vagy talán az MDF táborát erősítették? Aztán 94-re rájöttek, hogy olyan szempontból már itt is demokrácia van lehet akár az MSZP- re is szavazni. Megtették.


A bugris agymosottak pedig még itt élnek közöttünk, csak megint elbújtak, mert szégyenlik magukat, de leginkább azért, mert ők is érzik a zsebükön az " Új Magyarországért" programot. Ha elfelejtik - eléggé feledékenyek - ismét előjönnek.

2009. máj. 13. 10:56
 13/32 anonim ***** válasza:
95%
Megmagyarázhatatlan dolog ez, de tényleg van még pár hülye, akik még mindig hisznek nekik. Kb. olyan ez mint mikor Hitler volt hatalmon és már régen Berlint ostromolták ,de még mindig hittek Hitlerben meg abban ,h majd jönnek a csodafegyverek és mi győzünk és egészen az utolsó pillanatig hittek neki megmagyarázhatatlan miért. Kb. ugyanez van most is az MSZP-vel, egyre kevesebben vannak nem egy embertől hallom, h neki már mindegy, akár Hitlerre is szavazna csak ezek takarodjanak már el. De mindig lesz olyan, aki akkor is hinni fog nekik mikor már senki más nem.
2009. máj. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
81%

"Emlékszik valaki, hogy miért veszítette el a FIDESZ a választást ?"


Igen, emlékszem. Medgyessy nyugdíjemelést és jóléti rendszerváltást ígért.

2009. máj. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
40%

Emberek, inkább magatokba nézzetek!


Aki MSZP szavazó az komolyan elhiszi, hogy az MSZP tudja cska jól scinálni. Ennek az oldalnak azok az érvei,hogy a Fidesznek nincs érve. Tehát akkor már csinálják inkább ők.


Aki Fidesz szavazó az is komolyan elhiszi, hogy csak a Fidesz tudja kivezetni az országot a bajból, és az MSZP csak a hatalom miatt van ott.


Szerintem meg aki okos, az nem veszi be egyik oldal propagandaszövegét sem! Erre mondta egyik tanárom az egyetemen: a mérnökember nem politizál, csak röhög az egészen!


Viszont érdekes megfigyelni, hogy a Fidesz és a Fidesz-s hívek totálisan úgy vannak beprogramozva, hogy ahol csak lehet fikázzák az MSZP-t. Valószínűleg az MSZP is (lehet) ezt csinálná ha kormányon lenne, de hogy egy ékes pldáját mutassam ennek hogy midnenki elhiggye: nézzétek meg ezt a kérdést. (Totálisan arra irányul hogy az MSZP-sek hülyék, érdekes, hogy az MSZP-nek nem ez a legfőbb üzenete, hogy a másikat hülyézi! De mint írtam, lehet az lenne ha fordított helyzet lenne, majd 1 év múlva kiderül.) De aki okos, az szarik az egészre!

2009. máj. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
87%

T. Kérdező,

"A 10%-ról annyit: 90-ben is így álltak elbújtak mint a patkányok"


Ez egy mítosz. A valóság pedig az, hogy az MSZMP utódpártjai és más baloldali pártok (MSZP, MSZDP, HVK, ASZ, MSZMP) összesen 23%-ot kaptak, az SZDSZ pedig 21%-ot. Tehát az, amit ma baloldalnak nevezünk, 44%-ot. A baloldal sokkal erősebb volt 1990-ben, mint most. (Ráadásul akkor még a Fidesz is a baloldalhoz tartozott, mert az 1992-es fordulata előtt állt.)


Éppen ezért sok szempontból a rendszerváltás csak mostanában kezdődött el. Lényegében Gyurcsány Ferencnek köszönhetően, aki a katasztrofális kormányzati teljesítményével tönkretette a baloldalt.

2009. máj. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
42%

én elmodom neked, miért fogok ismét rájuk szavazni.


én már évekkel ezelött azt mondtam, hogy szeretnék választani. szeretném, ha lenne miből választani. GyF kiállt a közgázra és beszélt az orszár helyzetéről. arról, hogy most (akkor) miként állunk, mik a tendenciák, ezeknek mi lehet a következménye és mit kellene tenni. aki nem látta, annak érdemes megnéznie.

nem biztos, hogy igaza van, nem biztos, hogy ez a jó irány. egyáltalán nem az. de ameddig valaki a másik oldalról nem veszi a fáradságot, hogy egy hasonló léptékű előadást tartson addig számomra nincs miből választani.

jópár kérdést tettem már fel itt is ebben a témában. szerettem volna tudni, hogy mégis ezt vagy azt miként is képzelik a túloldalon. mert érdekel és mert szeretnék választani. tudod mennyi értelmes válast jött? NULLA.

és akkor még én vagyok agymosott...


tessék lehet lepontozni.

2009. máj. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
85%

"GyF kiállt a közgázra és beszélt az orszár helyzetéről."


Beszélni az ország (sőt a világ) helyzetéről minden öreg alkoholista tud a kocsmában.


A politikus dolga viszont a cselekvés lenne, nem a halandzsázás. Nos, a cselekvés az, ami Fercsinek nem ment.

2009. máj. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 11.35


A fidesznek nincs programja? Ezt hallod a tévéből?

Ugyan menj már fel a fidesz honlapjára, ahol megtalálod a programját.

OV nem állt ki a közgázra, hogy beszéljen az ország helyzetéről. De az elmúlt évben tartottak vagy 6 konferenciát, ami a gazdasági helyzetről, a megoldások lehetőségeiről szólt.

Tudod ez is egy különbség. Nem egy ember "váltja meg" az országot, hanem egy erős, szakértőkből álló csoport, akik kidolgozzák a programot.

Ezt én a fidesznél látom.

Az MSZP-nél csak 6 éve kapkodást, átgondolatlan cselekvést, a meghozott határozatok 2 hónap múlva történő visszavonását látom.

2009. máj. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
92%
Nekem 3 kollégám is annak idején az MSZP-re szavazott,azért mert azt hallották,hogyha a Fidesz nyer nem lesz munkájuk,mert a Fidesz megfogja engedni a külföldi munkabevándorlását.(ennyit a médiáról és az emberi butaságról)
2009. máj. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!