Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi a véleményed? Igencsak...

Mi a véleményed? Igencsak nehéz anyagi helyzetben vagyunk, a z átlagembert mindenféle plusz teherrel, adókkal sújtják, míg a politikusaink jelét sem adják, hogy picit is lemondanának valamiről.

Figyelt kérdés

[link]


Szerintem túlságosan jól működik ez az "oszd meg és uralkodj" amit etetnek velünk, mert míg egymásra morgunk,a másikra mutogatunk -Miatta van így ő a hibás) addig MINDEN párt mutyiban együtt rabolja az ország (ezáltal a nép)vagyonát. szerintem akik a rendszerváltás óta ott vannak a hatalmon (parlamentben) szélnek ereszteni és egy e.u-s független bizottságnak a vagyonukat felülvizsgáltatni, aki bűncselekményt követett el, azt genfi bíróság elé vinni.Ameddig ezek az arcok maradnak, javulás nem lesz, csak egyre nagyobb sz.pás mert BIRKA a magyar kiállni magáért, összefogni csak névtelenül mer hangoskodni egyébként mély kussban vagyunk és hagyjuk, mindenki a fejünkre tojjon.


2012. jan. 1. 18:53
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Szép dolog, bár édeskevés....Ha ennyire karitatív akkor a több helyről kapott fizetéseit, jutalmait szétoszthatná mindössze az alap képviselői tiszteletdíját tartaná meg és erre buzdítaná a többieket is. Hangsúlyozom még egyszer szép dolog amit csinál, így tovább!
2012. jan. 5. 22:06
 12/17 anonim ***** válasza:

Azért nem értek teljesen egyet veled. Nem az a cél, hogy a politikusok szegénységi fogadalmat tegyenek.

Az LMP-s képviselők lemondtak az egykulcsos adó általi többletjövedelmükről.


Szerintem minőségi munkáért igenis járjon minőségi fizetés. Mindezt azonban átláthatóvá kell tenni.

És sajnos a legtöb politikusnál szó sincs nem csak hogy minőségi, de semmilyen munkáról sem.

Az LMP az a párt, amelyik az egy főre jutó legtöbb indítványt benyújtotta, ők dolgoznak a legtöbbet. Ez kétségbevonhatatlan tény. Más kérdés az, hogy a Fidesz a munkájukat semmibe veszi, így annak nincs eredménye, és a kormány zsebében lévő média elhallgatja.

Példaként ajánlom figyelmetekbe az alábbi LMP-s javaslatot, de számtalan hasonló van. NULLA forintért lehetett volna javítani valamit, de a fidesz elutasította.

[link]


Engem az érint érzékenyen, hogy a Fidesz arrogáns hazug, kommunikációjának, felelőtlen politikájának, igazságtalan és fenntarthatatlan gazdaságpolitikájának, stb.következményeiért nem vállalják a felelősséget. Sőt, mi több: a szegényekkel fizettetik meg annak árát, míg a gazdagok jól járnak.

végül meg az a legrosszabb, hogy nem hajlandóak beismerni hibájukat. Pártállásomat már kifejeztem. Egyáltalán nem vagyok mszp fan, de azt értékeltem, hogy Gyurcsány beismerte, hogy hibáztak.

Ajánlom mindenki figyelmébe az alábbi videót (kár hogy mszp reklám van rajta, de ettől el lehet tekinteni) :)


Megértem a keserűségedet, és a kiábrándultságodat, de ismét kérlek: ne általánosíts! Az LMP milyen mutyiban vett részt? Én sokkal inkább az ellenkezőjét látom!

Pl. nem volt hajlandó ingyenesen önkormányzati tulajdonu pártirodát igénybevenni, ahogy a többiek teszik, sem kedvezménnyel termet bérelni, mert értékrendje szerint az a pénz az önkormányzatokat illeti meg. Így annak ellenére hogy a legszegényebb párt, a tisztesség fejében plusz költséget vállalt önként magára.

Arról nem is beszélve hogy egyedüliként tette nyilvánossá a támogatóinak listáját és összegét, a kampányköltségvetést...

Rengeteg korrupciómegelőző és gazdasági átláthatóságot erősítő javaslatot tett le az asztalra, amit az MSZP csak akkor akart támogatni, amikor már leváltották, pedig volt rá elég ideje. A Fidesz meg pont az ellenkezőjét valósította meg.

2012. jan. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

jaj az elöbb az ajánlott video linkje lemaradt. :)

tehát tessék! (mégegyszer: sajnálom azt, hogy ott van az a felirat a képen)

http://www.youtube.com/watch?v=YxPPzR2SJwQ

2012. jan. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Nem gondolnám, hogy a képviselői tiszteletdíjból nem élhetnének jómódúan! Amikor az ország 90 % a tizedéből próbál megélni a szentatyák alapdíjának megfelelő összegből.

Itt ütközik vissza az álláshalmozás tanácsadás jutalmak.pl a bkv nak sem lenne semmi anyagi gondja ha az irreális fizetéseket, jutalmakat, költőpénzeket stb a vállalatra fordítanák nem pedig néhány száz emberre. Régen legalább a

vezetők hagyták élni a népet, mindenki dolgozott felépítkezett autót vett nyaralt és nem volt divat a számlatartozás sem. mindezt saját erőből kényelmesen.

" Amikor nem megy a kupi akkor nem a bútorokat hanem a qvákokat kell cserélni! akik húsz éve pöffeszkednek kaméleon szinekben."

2012. jan. 11. 12:00
 15/17 anonim ***** válasza:
Az LMP ebben is visszafogott. Küzd az álláshalmozás ellen, és átláthatóvá tenné a juttatásokat, fizetéseket, és azt az a mindenkori átlagfizetés határozott számú többszörösében szabná meg, tehát teljesítményfüggő lenne, és nem az lenne, hogy ők döntenek mindig kényük-kedvük szerint.
2012. jan. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
...ÉS AZ AUTÓK CSERÉLÉSE . Láttátok még el sem akarják adni magukat, mert Budai is mit mondott a "használt+ szolgálati autóról ? Pedig csak egy kicsit másképpen kellett volna magát kifejezni, hogy a motorra vagy a karosszériára millióükat kellene költeni így inkább megéri ujra cserélni. Erre mit mondott? Az ülések foltosak és használtak, a kivül karcolások vannak stb. Tehát annyira nem számítunk, hogy még csak másként sem szándékoznak beszélni. Egyébként hova utaznak ezek ? Hát nem másfél éve cseréltek autókat ?
2012. jan. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, a BKV-vval kapcsolatban nem látod reálisan a helyzetet.

Az adósság kialakulásának, újratermelődésének több oka van:

ebből csak egy, amit te mondtál. (éss hozzátenném a korrupciót is)

De ott van az, hogy a nagy adósságnak nagy a kamata,

hogy a járműállomány elavult, és nagy a üzemelési költsége (javítás, fogyasztás)

és még sorolhatnám.

Az egykulcsos adó sokkal nagyobb gond, az éves szinten 500 milliárd. Ez az összeg bőven elég arra, hogy a BKV és a MÁV tartozását egy összegben kifizessék, így azt követően már a normatív támogatást (ami a bkv-nál nem teszi ki az ÁFA összegét sem) és még azon felüli összeget is modernizálásra lehetne költeni. Persze a racionalizálásra akkor is szükség lenne.

2012. jan. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!