Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mitől szakértői kormány...

Mitől szakértői kormány valami? Miért nem minden kormány szakértői?

Figyelt kérdés

2012. febr. 7. 07:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Azért szakértői, mert nem politikusokból áll, hanem szakértőkből.
2012. febr. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Minden kormány szakértői végeredményben, csak másban szakértők. A politikusok a hatalom megragadásában és megőrzésében szakértők. Ha ebben elbuknak, szükség van más szakértőkre, aki a fontos dolgokkal foglalkoznak.
2012. febr. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%

Az első megválaszolta,hogy mi a szakértői kormány.

Egy normális államban a szakértelmet kívánó posztot olyan politikus tölti be,aki érti a szakmáját.

Nálunk ez nem így van., Matolcsi nem ért a gazdaságpolitikához,ezért csinál és mond annyi marhaságot. Ha Varga Mihály lenne a pénzügyminiszter,és Orbán hallgatna is rá, akkor nem így állna az ország gazdasága. Pedig ő is Fideszes,de érti a szakmáját.

2012. febr. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
72%
Hát attól függ, hogy ki minek a szakértői. Pl az Antall kormány kifejezetten történészekből állt. Eredményei láthatók ! A mostaniaknak jogászok is eredményei láthatók és szakértői a szájkaraténak.
2012. febr. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Hagyjuk az ilyen hülyeségeket. Az Antall kormányt megválasztották, ezért állt politikusokból. Voltak benne szakértők is, de attól nem volt szakértői kormány, mert a tagjai pártokhoz tartoztak.

A szakértői kormány tagjai nem tartoznak pártokhoz, ezért nevezik szakértői kormánynak.

2012. febr. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Én csak azt nem értem, hogy miért nem mindig szakértői kormányt választanak az emberek. Illetve, hogy a politikusok, miért nem szakértők. Továbbá, hogyha már szakértői kormány áll fell, akkor azt ki határozza meg? Ki mondja meg, hogy ki a szakértŐ?
2012. febr. 7. 16:20
 7/23 anonim ***** válasza:

"Én csak azt nem értem, hogy miért nem mindig szakértői kormányt választanak az emberek."


- Mert az emberek általában nem azok. Ahhoz pedig szakértőnek kell lenned, hogy tud, valaki tényleg érti a dolgát.


"Illetve, hogy a politikusok, miért nem szakértők."


- Mert nem feltétlenül a leghangosabb a legokosabb is.


"Továbbá, hogyha már szakértői kormány áll fell, akkor azt ki határozza meg? Ki mondja meg, hogy ki a szakértŐ?"


- Politikusok természetesen. Teljesen tiszta, politikamentes szakértők nincsenek, ahogy teljesen tiszta, politikamentes emberek sem.

2012. febr. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Igazad van kérdező hiszen választással voksolunk politikusokra, akikről úgy gondoljuk, hogy értenek az általános politikának minden ágazatához természetesen külön-külön. Aztán kiderül, amikor semmi nem ugy sikerül ahogy azt megigérték, hogy vagy nem értenek hozzá vagy az egész egy átverés és nem mások mint megélhetési politikusok. Ekkor mondjuk ki, hogy "na most már jöjjenek a szakértők", mert a politikusokból elegünk volt.
2012. febr. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

> Én csak azt nem értem, hogy miért nem mindig szakértői kormányt választanak az emberek.


A szakértői kormányt a parlament választja.


> Illetve, hogy a politikusok, miért nem szakértők.


A politikusok is szakértők sokszor, de ha párt jelöl egy politikust a kormányba, akkor az már nem szakértői kormány.


> Továbbá, hogyha már szakértői kormány áll fell, akkor azt ki határozza meg?


A parlament, vagy államfő megbíz egy pártoktól független embert a kormányalakítással.


> Ki mondja meg, hogy ki a szakértŐ?


Általában van tudományos fokozata. De például mezőgazdasági miniszer egy szakértői kormányban lehet egy paraszt is. Nincs ilyen megkötés.

2012. febr. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Szerintem minden kormányalakítás szakértői kormánynak mondható kezdésként, csak a puding próbája az evés és a mindennapok gondjainak és a hólnap tervezésének folyamatában tudja meg a kormányfő azt, hogy jó döntött e- Ha egyáltalán van annyi esze. Meg van olyan szlogen, hogy buta főnök okos beosztottakkal veszi körbe magát. Na ez az esetek többségében nem állja meg a helyét.
2012. febr. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!