Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » 3. világháború? Hova vezet az...

3. világháború? Hova vezet az út amin járunk?

Figyelt kérdés

1929-1933-ban nagy gazdasági világválság volt. A válság hatására/után megerősödtek a szélsőséges pártok, a radikalizmus. 1933-ban a radikális Nemzetiszocialista Német Munkáspárt, Hitler vezetésével hatalomra jutott. 1939-ben kitört a 2. világháború. 1945-ig 72.771.500 ember halt meg, ebből 41.743.400 civil, és 5.754.400 holokauszt áldozat, és ebben nincsenek benne akik egy életre megnyomorodtak..

2008-2012(?)-ben nagy gazdasági világválság volt/van. A válság hatására már most látható hogy a radikális pártok erősödésnek indultak (lásd a választási eredményeket, MINDENHOL megerősödtek a szélsőséges pártok). Mivel az emberek azt hiszik, hogy csak így oldhatóak meg a problémák, ezért már csak az a kérdés hogy mikor jutnak a szélsőséges pártok hatalomra, és akkor jöhet a következő háború.. (persze nem Mo-ból kell kiindulni, mert itt hiába jut bárki hatalomra "kevés" ehhez, max egy kis országon belüli dolog jöhet szóba..) Vélemény?


2009. jún. 9. 19:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
58%

Ha most vulgáris akarok lenni: túlnépesedés van...

Becslések szerint, ha nem lett volna I. és II. világháború, akkor a jelenlegi 6,5 milliárd helyett 11 milliárd ember élne földön, ami 2050-re 18 milliárdra duzzadna én a legeldugottabb országokban is maszkot kéne viselniük az embereknek. De nem kell ide világháború, gondoljunk csak arra, hogy a pestis járvány idején hányan haltak meg. Talán ezek a szörnyű pusztítások csak a világegyetem általunk meg nem értett folyamatai, melyek a túléléshez kellenek.

2009. jún. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 ceri ***** válasza:
58%

20.38-nak

De vannak gyarmatok mi is az vagyunk. Az IMF határozza meg a költségvetésünk főbb számait, a globális tőkétől függ a nemzeti jövedelmünk, És ha Soros György még szól 2 barátjának, akkor holnaptól nincsenek nyugdíjak.

Irak, Afganisztán hazug vádak alapján megszállva. Palesztina megszállva. Iránnak megtiltva, hogy atom kísérleteket folytasson.

Persze, olyan értelemben nincsenek gyarmatok, de a nagytőke sem úgy működik mint 80-100 éve.

2009. jún. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
16%

Kiírtjuk innen azokat a népeket akik nem ide valók. Nos, röviden ez lesz a vége. És ez is lesz, mert amit ezek a senkiházi zsidók csinálnak, hogy szó szerint kizsebelnek, és mi TŰRJÜK... -csak nem értem hogy miért- az már TŰRHETETLEN! És hát a CIGÁNYOKRÓL -hogy ne legyek rasszista- ne is beszéljünk. Ez miatt van a III. Világháború. Mert már elkezdődött, csak nem sokan vették még észre.

Ez a véleményem. Ez nem is világháború, hanem inkább faji háború. De egy a lényeg, nem igaz? :)

2009. jún. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
21:46 ez sajnos igaz.. És még örülhetünk hogy nem jutottunk (egyelőre!) Izland sorsára..
2009. jún. 9. 22:02
 15/15 anonim ***** válasza:
90%

Nem volt szükségszerű hogy ide jussunk. De volt (van) egy olyan politikai garnitúránk, amelyiknek a hazájánál (szélsőjobboldali szitokszó nekik lassan) sokkal fontosabb a saját gazdagodása és ennek a politikai hatalommal való megvédése, megerősítése. Csak az a szörnyű, hogy adott ehhez 4 millió szavazó, aki ezt választásról választásra lehetővé teszik nekik.

A politikusok lehetnének tisztességesek is, ez csak rajtunk múlik. Elhitették velünk, hogy minden politikus alapból korrupt és tisztességtelen. A komcsik előtt szép számmal voltak tisztességes politikusaink (pl. Teleki is), de azóta csak az a garnitúra van szinte, úgyhogy megszoktuk az alacsony erkölcsi színvonalat. Ha egy tisztességtelen ügy után a népharag elsöpörné a politikust, meggondolná mind, mer-e tisztességtelenségre még csak gondolni is.

A szegényeknek nincs gazdasági erejük a globális tőke ellen harcolni.

A 30-as évekbeli hasonlat sántít. Akkor nem volt ilyen erős a globális tőke, nem létezett atomfegyver, sem számítógépes megahálózatok. Ha lesz is háború, sztem sokkal nehezebben tör ki, mint 100 éve, más eszközökkel vívják, és óriási humanitárius katasztrófákkal járhat a fejlett országokban. Ezért is kétlem, hogy vállalnák.

2009. jún. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!