Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Milyen előnyt lehet abból...

Milyen előnyt lehet abból kovácsolni, hogy a házelnök és a köztársasági elnök most pár hétig ugyanaz a személy?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 2. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

egyszerre nem lehet két jogkörrel élni

kövér lászló kapja a KE jogokat

lezsák sándor lett a házelnök

2012. ápr. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor félre tájékoztattak!
2012. ápr. 2. 19:44
 3/9 anonim ***** válasza:
Mivel Schmitt Pál eddig is aláírt minden szart, ami véletlenül elé került, nincs jelentősége.
2012. ápr. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Abból, hogy most éppen Kövér lett a köztársasági elnök, semmivel sincs sem előrébb, sem hátrébb a Fidesz. És bárki is lesz a köztársasági elnök, attól szintén sem lesz egy cseppet sem hátrébb a Fidesz. Csak még egy szájat az adófizetők pénzéből töltenek meg.
2012. ápr. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezen az egészen csak a Fidesz nyert +2 év Köztársasági Elnöki pozíciót. Szinte semmi más nem történt.
2012. ápr. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 titak ***** válasza:
Én meg azt hittem, hogy csak SP le nem töltött idejére választanak újat.
2012. ápr. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

az új KE

teljesen új lesz

tehát újraindul az öt év

2012. ápr. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Újra öt év ! Akkor tényleg igaza van annak, akinek van egy olyan teoriája, hogy SP leváltását előre megtervezte a fidesz. Azt is el tudom képzelni, hogy a következő választás évére is kitalálnak valamit, ami elhuzza vagy kitólja a jelenlegi kormánypárt időszakát. Talán még az is lehet, hogy nem négy hanem 6 év lesz az időszak és ebben talán időközben én is belemennék akár egy népszavazással is , ha nem ilyen szájkaratrés bohócsipkások lennének hatalmon.
2012. ápr. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Újra öt év ! Akkor tényleg igaza van annak, akinek van egy olyan teoriája, hogy SP leváltását előre megtervezte a fidesz"


Csak egy "apróság":

a választások után a Köztársasági Elnök azt kér fel kormányalakításra, akit akar, nem kötelező a győztes párt vezetőjét megjelölnie. Nem árt, ha valamilyen úton-módon /koalíció/ azért meglesz az 50% +1 szavazatuk, de az sem kötelező.

2012. ápr. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!