Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ez a gazdasági világválság 10...

Ez a gazdasági világválság 10 éven túl is el fog tartani?

Figyelt kérdés
2009. júl. 3. 09:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Én mióta megszülettem, nálunk válság van. Sok országban e nyáron vége.
2009. júl. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Mo. szerintem nem fog egyhamar kilábalni, de mi már válságban vagyunk régóta szerintem. És nem hiszem hogy változni fog
2009. júl. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
A legtöbb országban már 3-4 hónapja javulnak az olyan adatok, mint a beszerzési indexek, menedzserindexek, munkaerőpiaci kilátások és ipari termelési adatok. Jelenleg recesszió van, ez megsemmisíti a fölösleges vagy életképtelen termelőkapacitásokat, és hozzájárul az egészségesebb gazdasági szerkezet kialakulásához. A recesszió üteme enyhülőben van. Előreláthatóan a jövő év második felében már gazdasági növekedés lesz külföldön és Magyarországon is, majd 2011-től vagy 2012-től lehet fellendülésről beszélni (amikor a termelés szintje meghaladja az előző csúcsértéket).
2009. júl. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Az első hozzászóló gondolatához azt fűzném hozzá, hogy aki elég pesszimista, az élhet bárhol és bármikor, mindig válságosnak érezheti a helyzetet és telepanaszkodhatja a világot. Ilyen kórosan pesszimista emberekkel tele van Magyarország.
2009. júl. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

"Mo. szerintem nem fog egyhamar kilábalni, de mi már válságban vagyunk régóta szerintem."


Magyarország kilábalását késlelteti, hogy a válságkezelés későn és féloldalasan indult meg, mert az országnak 2009 március végéig úgyszólván nem volt kormánya (a Gyurcsány nevű idiótát és klikkjét csak nagy jóindulattal lehet annak nevezni). Másrészt Magyarországon előbb indult meg a recesszió (2007-ben már belassult a növekedés). Magyarország gazdasága nem olyan felfújt lufi, mint a balti államoké vagy Szlovákiáé, és a szociális helyzet is kedvezőbb itt. Ezért bár korábban a növekedési lehetőségeink rosszabbak voltak és rosszabbul használtuk ki őket, mint a térségbeli országok, most a válságban kevésbé súlyos a helyzetünk, mint az egykori állítólagos "bezzeg"-országoké.

2009. júl. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ezt meg honnan vetted?
2009. júl. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
Szigorúan a feltett kérdésre válaszolva:Kizárt hogy eltartson 10 évig.De akármilyen pozitív előrejelzések is vannak 1 évig még biztos eltart.Magyarországon ez esetben legalább 2-3 évvel kell számolni.Az ország amúgy is rossz gazdasági helyzete miatt(Brutális méretű államadósság,Európában egyedülálló nagyságú államháztartási hiány,növekvő munkanélküliség és az ezekből fakadó gyors életszínvonal csökkenés).
2009. júl. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

"Magyarországon ez esetben legalább 2-3 évvel kell számolni."


A fellendülésig igen, de a megélénkülésig nem.


A magyar áht hiány jelenleg nem egyedülállóan magas, hanem Európában az egyik legalacsonyabb. 2008 végén még igaz volt, amit írtál, azóta azonban leváltották az impotens kormányt és néhány alapvető válságkezelő intézkedést bevezettek. Az államadósság szintje magas, de közel sem finanszírozhatatlan.

2009. júl. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem fog 10 évig tartani. A gazdasági válságok nem ritkák, van bennük egyfajta ciklikusság, tehát megjelennek x évenként és y év alatt befejeződnek. Szerintem 1-2 év múlva már lehet Mo-n is változást észlelni.
2009. júl. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%

"A gazdasági válságok nem ritkák, van bennük egyfajta ciklikusság, tehát megjelennek x évenként és y év alatt befejeződnek."


Ezt a közismert igazságot itt veszélyes leírni, mert jön a jobbikos lepontozó brigád és közli, hogy márpedig a gazdasági válság nem törvényszerű, hanem a Nagy Összeesküvés sötét mágusai szándékosan generálják, és ezért is nem lesz soha vége.

2009. júl. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!