Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mért nem megyünk nekik a...

Mért nem megyünk nekik a politikusoknak? Többen vagyunk nem?

Figyelt kérdés
szerintem rajtuk kivűl, egész magyarországon élő embereknek,senkinek nem jó ez a rendszer ami most van, a sok adó stb.....és mi a nép sokkal többen vagyunk mint a politikusok..akkor miért nem szálunk szembe velük?? miért nem verjük le őket? lehet hogy ők akkor hívják a mentősereget rendőröket, stb, de szerintem a rendőröknek sem jobb a dolguk, ők is minket védnének, miért nem rohamoljuk le a parlamaentet a magyar nép? és változtatásra kényszerítjük őket???
2012. jún. 19. 12:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Az írásképed alapján aligha vagy tizennégy évnél idősebb, vagy ha igen, komoly baj van. Meséld már el nekem, hogy miután operettslágerek dallamára elkergetjük a politikusokat, hősiesen persze, utána mi lesz? Királyság? Naponkénti népszavazás?

Nem kell kétharmados felhatalmazást adni biankó csekkre. Ennyi.

2012. jún. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Csak akkor lenne lehetséges ha katonai puccs keletkezne.


Én biztos inkább külföldről hozatnék egy német vagy jenki politikust hogy mutassa már meg ezeknek a barmoknak hogy hogyan kell , mutassa meg a kapitalizmust és a demokráciát.

2012. jún. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 tetro ***** válasza:

Figyelj, próbáld meg lerohanni a parlamentet, aztán mi meg megvárjuk, hogy a rendőrök téged védenek-e :D

Amúgy nagyon egyszerű a dolog. Sokan közel sem élnek olyan rosszul, mint ahogy gondoljuk. Akik meg igazán rosszul élnek, azzal vannak elfoglalva, hogy legyen holnapra is ételre pénz, nem érnek rá hömbölögni.

2012. jún. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy a többség választotta őket. Hidd el, a többség újra csak valami bolondokat ültetne a helyükre és soha sem lenne jobb.
2012. jún. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Jajj, te mikor tapasztaltad, hogy a rendőrök minket védenek?!
2012. jún. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Mért nem megyünk nekik a politikusoknak? Többen vagyunk nem?"


És mi lesz, ha nekikmész? Mivel mész nekik? Tfh a mostani garnitúrát elkergeted. Mindet. Mind a 386-ot. Meg a minisztereket is. Mi lesz utána? Elmondom: jön másik csapat, amelyik ugyanúgy adót fog szedni, ugyanúgy a legkisebb lesz a bráner rossz felén. Nem a politikusokkal van baj, hanem az emberekkel. Valamikor X évvel ezelőtt elqrták az életüket, és most jöttek rá, hogy ők csak 60-at keresnek, a szomszéd Gabi meg 600-at. Miért lett 8 általánosod? Akkoriban az volt a divat? És ez már elég is lenne? Miért lett valami gyógyszakmád? Akkoriban az volt a divat? Érettségi? Kitörölheted vele. Diploma? Semmire sem mész tudás nélkül. A fentiek közül mindegyikkel több példa van, hogy többre vitték, mint aki ezt a választ lepontozza. És te a rendszert szidod azért mert valamikor régen hülye voltál? Egyszerűbb, ez biztos.

2012. jún. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Törni, zúzni, lerombolni mindent könnyű. Felépíteni nehéz. Egy ilyen "rendszert" is. A rendszer meg olyan lesz amilyenek a benne élő emberek. Tőlem nekimehetsz a politikusoknak, de azt is mutasd meg, hogy mit akarsz utána építeni. Örök élet, ingyen sör? Kánaán, 40 nő egy férfira? Béremelés, 15. havi nyugdíj, 4-es metró, határváltozás? Te sem lennél különb mint ők, ha csak ígérgetsz.
2012. jún. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Megértelek, kérdező és tökéletesen igazad van.A politikusok hada az egyik oldal, a másik oldalon viszont ott van a maréknyi gondolkodó egyed mellett több ezer birka is, akik rendre megszavazzák a leggyökerebbeket.Amíg lesznek birkák, akik még élvezik is, ha nyúzzák őket, addig lesznek élősködő politikusok is.Tehát előbb a birkákat kell vágóhídra vinni, aztán majd foglalkozhatsz a politikusokkal is.

Valaha a régi szép időkben, anno Petőfi atyánk idején még volt az emberekben spiritusz.Ma már nincs.

2012. jún. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

első.. komoly baj az hogy 15 évig Norvégiában éltem???jajnee, komolya baj!!segítség!


én nem tudom, annyira de annyira nem értek a politikához, de petőfiék szembe szálltak azzal ami nem tetszett azért gondolkodtam azon hogy most ez nem lehetséges?


máshol is volt rá példa, és sikerrel jártak, forradalom..


de a rend őrei sem akarnak ennyi adót, mérne állnánk mellénk akkor?..

aza bajnem tudok rendesen fogalmazni magyarul, mert norvégiából jöttem, de probálok

2012. jún. 19. 13:19
 10/14 anonim ***** válasza:

Így álltak hozzá a barbár germán törzseik is Rómához: mi többen vagyunk, erősebbek vagyunk, verjük le az uralmukat - aztán jött a sötét középkor. Persze tudjuk, hogy azért nem volt az annyira sötét, sőt bizonyos értelemben fejlődés is mutatkozott, de ha nincs Klodvig meg egy-két jóeszű törzsi vezető lehet, hogy most is a lovas nomád népek szintjén lenne a bolygónk.

Petőfiék meg elbuktak, bár az udvar látva a nép elégedetlenségét pár reformot átemelt az ő programjukból, ami aztán olyan sikeres lett, hogy Ferenc Jóska az egyik legjobb magyar királyként vonult be a történelmünkbe.

A megoldás csak demokratikus út lehet, olyan szervezet kell, amely az értelmes embereket képviseli és nem a mások által is említett "birkákat". Jelenleg sajnos ilyen pártot nem ismerek, engem a politika meg annyira nem izgat, hogy foglalkozzak vele, de ha te kedves kérdező, hajlandó vagy ilyet létrehozni, szívesen támogatnálak.

2012. jún. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!