Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Jó ötletnek tartjátok hogy...

Jó ötletnek tartjátok hogy Magyarország ivóvíz készletét is felvásárolhatják?

Figyelt kérdés
Itt leginkább a Jobbik ellenzőkre gondolok, akik hozzájárultak ehhez a folyamathoz. [link] Kíváncsian várom a véleményüket

2012. aug. 4. 21:44
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
65%
Unalmas már ez az állandó hisztériázás az állítólagosan világméretű jelentőséggel bíró vízkészleteink miatt :)
2012. aug. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

"Pont ez lenne a lényeg, h olyan kormány kellene az ország élére, aki látja az ilyen lehetőségeket, h mivel lehetne felporgetni a gazdaságot, nem pedig eladja"


Szerintem olyan kellene, aki megteremti a polgárok számára a lehetőséget, hogy ők vállalkozzanak. Nem kell nekünk (nekem) erős állam aki mindent tud. Mellesleg, a cikkben egy vállalatról van szó, nem az államról. És nem eladja a lehetőségeit, eddig minden hozzászólásomban leírtam, hogy tőzsdére viszik. Gondoltam megértitek, hogy ez mit jelent, de láthatólag nem.


"és igen inkább maradjon a víz a spajzban mintsem, h külföldi tegye rá a kezét, mert akkor is a miénk és egyszer talán."


Szerintem meg inkább legyen jó másnak mint ne legyen jó senkinek, ez hozzáállás kérdése.


"Jah és annyit, h úgy látszik Franciaországba te is csak azért mentél, h legyen mit facebookon kilinkelni."


Ment a fene. tudod, vannak olyan izék hogy Magyarországi francia tulajdonú cég.


"Ha szorult volna kis értelem a fejedbe tudnád, h Franciaország meg Német meg a többi azért van ott ahol van, mert nem eladja maga alól a lovat hanem ő veszi meg másét."


Egyes emberekkel nem lehet normális hangnemben vitatkozni...

Tudom, hogy azért megy olyan jól nekik. És erre a mi válaszunk nem az, hogy mi is vásároljunk fel amit tudounk, vállalkozzunk, csináljunk több pénzt. Nem, a válaszunk az, hogy ha mi ilyen töketlenek vagyunk, akkor ők se legyenek ügyesebbek!


"Mi meg azért vagyunk itt, mert ilyen emberekkel vagyunk kirakva, h huuu tök jó h eladnunk mindent lesz havi 60 ezerért munkahelyünk...."


Te hallod elég furán gondolkozol. Van mondjuk egy magyar gyár, ahol az emberek keresnek 180.000-t/hó. Azt a tulajdonos eladja egy külföldinek, aki elveszi az emberek fizetésének a 2/3-át és ennek mindenki örül? Lóf@szt, ott kell hagyni a céget ha már ilyen idióta a vezetője.

Annak örülünk, mikor egy külföldi cég nyit egy gyárat itt, és a semmilyen munkahely helyett most már van munkahely. Ők fizetnek nekünk a munkaerőért cserébe. Ha az a munkaerő sz@r, akkor csak 60.000-t, ha meg képzett akkor többet.


És még egyszer, TŐZSDE! Késő van nem magyarázom el, keress rá.

2012. aug. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, más országok felszíne alatt milyen ivóvízkészlet van, de Magyarország alatt sokáig elegendő, jó minőségű karsztvizek és rétegvizek vannak. Ez a későbbiekben várhatóan sokat fog érni, és ezt egy liberális közgazdász mondta, nem a kurucinfón olvastam.


A tőzsde nem az ördögtől való dolog, de aki ért egy kicsit is hozzá, az tudja, hogy attól, ha a tőzsdén felmegy egy részvény ára, a részvényt kibocsátó cégnek nem lesz több pénze mondjuk beruházásokra. Ahhoz újabb részvényeket kell kibocsátania, és eladnia. Tehát ha én mondjuk veszek OTP részvényeket (amiből most nincs kibocsátás, csak forog, ami már kint van), nem az OTP-be fektetek pénzt (pláne, hogy osztalékot sem fizet), hanem egyszerűen kereskedem valamivel, aminek az ára valamiféle összefüggésben van az OTP negyedéves jelentéseivel, de leginkább az eladók és a vevők hangulatával, az USD/HUF és az EUR/HUF keresztárfolyamokkal, és Matolcsy esetleges megszólalásaival. Hangsúlyozom, ebben semmi rossz nincs. Csak egyszerűen érdemes tudomásul venni, hogy a "szia vállalkozó, odaadom a pénzem, csinálj belőle jóságot, aztán a hasznon osztozunk" romantikája legfeljebb akkor igaz a tőzsdén, ha egy primer kibocsátásnál pont ott ülsz a kereskedőrendszered előtt, és nem CFD-ket vásárolsz, hanem valódi dematerializált értékpapírokat.


Ez, amit itt leírtam, a kisbefektetőkre vonatkozik.


Nyilvánvaló, hogy a nagybefektetők tényleges tulajdonosi jogokat megtestesítő értékpapírokat vásárolnak, hiszen nekik megvan a lehetőségük a nekünk jutó "vegytiszta" spekuláción kívül arra is, hogy a részvényesi szavazati jogukkal úgy irányítsák a cégeik működését, hogy az nekik a lehető legnagyobb hasznot hozza. És még ez sem való az ördögtől, ráadásul ezt elvileg az államok is megtehetik (Viktorék pl. bevásároltak MOL papírokat), ami már csak azért is jó, mert ez a másik lehetősége egy államnak bevételhez jutni, az adókon (== az állampolgárai lehúzásán) kívül.


Az viszont baromi tévedés, hogy itt majd Kánaán lesz, ha jön a multi, azt' épít szép gyárat a falu végibe'. A multi azért jön ide, mert a munkaerő viszonylag képzett (és/vagy rugalmas, mert nincs más választása, mint elviselni sok mindent, ha télen fűteni akar), de kb. az 1/3-át .. 1/6-odát kell neki fizetni, mint ugyanazért a munkáért Nyugat-Európában. A multik vezetői nem szeretetszolgák. Őket azért választották ki arra a pozícióra, ahol vannak, hogy a lehető legnagyobb profitot termeljék a tulajdonosoknak. Ha egy multi (de bármilyen normálisan vezetett cég) látszólag jótékonykodik, azt jól felfogott üzleti érdekből csinálja. De ha sírdogálás helyett gondolkodunk, ez akár nekünk is jó lehet. ;)

2012. aug. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
75%

Most öszintén. Tény hogy mi vagyunk a "talán" legnagyobb ivóvízkészletével rendelkező ország Europában DE


miért olyan nagy dolog ez? miért kéne megvédeni? Mikor már a tengeri vizeket is elkezdik majd szürni? Akár a dunát is megcsapolhatjuk... Vagy a tiszát... Szóval még csak vennünk sem kell oceán melleti országokból...


A vízet úgy ki lehet tisztitani, hogy ha a legfelelöbb eszközökkel csinálják, oxigéndús és tiszta vizet kapunk (nem olyat mint ami a földből jön, mert az nem teljesen tiszta! főleg hogy a legtöbb igyis fertőtlenitve van, pont ezért!)

2012. aug. 5. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

05:42

"Tény hogy mi vagyunk a "talán" legnagyobb ivóvízkészletével rendelkező ország Europában "


Nem tény, hanem tévhit, nem tudom ki találta ki ezt a marhaságot. Szerbiának is nagyobb édesvízkészletei vannak, mint nekünk.

2012. aug. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Sz1u ***** válasza:

Tényleg be lehetne már fejezni ezt az ivó-, vagy édesvízkészlet mizériát!


- Melyik EU-s országnak nincs annyi ivó-, vagy édesvize, mint nekünk? Komolyan kérdezem!

- Miért a Duna (tisztított) vizét isszák a budapestiek?

- Miért klórozzák a vizet az Alföldön több helyen (és így a klór miatt ihatatlan)?

- Miért kell vastalanítani, ill. arzénmentesíteni a forrásvizeinket? Pontosabban itt Békéscsabán csak egy tábla figyelmeztet több helyen is, hogy arzéntartalmúak az artézi kutak.


Tudna valaki ezekre a kérdésekre indulatok nélkül, értelmesen és meggyőzően válaszolni?

2012. aug. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!